NYNKE DE JONG StlP Nederland in EU duurste land voor de automobilist I of bel ons 088 - 70 70 600 6 Cruise Hollandsche Steden Hoogtepunten van de Rijn Moezel Column Wie jaarlijks 20.000 kilometer rijdt, betaalt per maand 700 euro (brandstof, afschrijving, wegen belasting, verzekering, onderhoud etc.) Nergens is het rijden van een diesel zo duur als hier en wie een benzine-auto rijdt, zit ook in de top. Dat blijkt uit onderzoek van Leaseplan in 24 landen. Met deze gemiddelde maand lasten is het rijden van een diesel auto in Nederland bijna twee keer zo duur als in Hongarije (369 euro), maar ook flink duurder dan in het Verenigd Koninkrijk (435 euro). Een dieselrijder in België is ook bijna 200 euro per maand goedkoper uit. Vooral de autobe lastingen zijn hier het hoogst. Belasten Erik Henstra, van Leaseplan Ne derland: „Een automobilist wordt nu niet gestimuleerd om minder kilometers te maken, want op 87 procent van de kosten heeft een automobilist zelf geen invloed. Op dit moment belasten zes van de zeven autobelastingen het be zit van de auto, alleen brandstof accijnzen belasten het gebruik. Belasten op gebruik zorgt pas voor minder kilometers, minder files en een beter milieu." Leaseplan onderzocht de kosten van de Renault Clio, de Opel Corsa, de Volkswagen Golf en de Ford Focus. Henstra: „Met de uit komsten van dit grootschalige on derzoek willen we laten zien dat je altijd moet kijken naar de totale kosten om een auto te rijden. In zicht hierin zorgt ervoor dat con sumenten beter geïnformeerde Belasten op gebruik zorgt pas voor minder kilometers, minder files en een beter milieu beslissingen nemen. Onze erva ring is dat bijvoorbeeld de af schrijving en de onderhoudskos ten vaak in de optelsom worden vergeten. Wij adviseren automo bilisten om met dat in het achter hoofd een goede afweging te ma ken tussen nieuw of tweedehands kopen, zakelijk leasen, privé leasen of autodelen." nu v.a. 4- of 5-daagse riviercruise nu v.a. «ijk voor nog méér riviercruises op stipreizen.nl/riviercruises j III (ma t/m vr 09 0°-2100 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen «nl Kom op mannen: als je de beste wilt zijn van allemaal, moetje van iedereen kunnen winnen Dit jaar heeft RTL ervoor geko zen om bij het selecteren van de vier partijen die mee mogen doen nier te kijken naar het zetelaantal in de Tweede Kamer, maar louter naar de stand in de peiling van Peilingwijzer. En dat brengt een probleem met zich mee, want hoewel VVD en PVV veilig zijn qua deelname, kun je nu nog abso luut niet zeggen welke twee par tijen er verder mee mogen doen. CDA en D66 maken de grootste kans, maar zij liggen in de peilin gen zo dichtbij SP, GroenLinks en PvdA dat je -als je de foutmarges erbij neemt - bijna geen winnaars kunt aanwijzen. Dus wil RTL wellicht meer par tijen uitnodigen. Maar dat willen de PVV en de VVD weer niet. Die boycotten het debat wanneer er meer dan vier partijen worden uit genodigd. En zo begint het pre miersdebat te lijken op de jaar clubvorming van een groep verse studentenverenigingjongens. 'Als hij erbij komt, dan hoeft het voor mij niet meer'. 'Ik wil alleen met hem.' 'Die anderen gaan de boel toch alleen maar voor ons verzie ken.' En ik snap dat het zo werkt. en dat is lastig. En er kan zomaar een outsider met de winst ervan door gaan. Hoe meer partijen er door elkaar heen schreeuwen, des te slechter hoort de kiezer jouw antwoord. Maar eigenlijk vind ik het zielig gemiemel. Als je zo overtuigd bent van je eigen standpunten en van je eigen visie op dit land, dan lust je al die lijsttrekkers rauw. Dan ga je dat verbale gevecht aan tot ze ster retjes zien. Kom op mannen: als je de beste wilt zijn, moet je van iedereen kunnen winnen. Een soap wordt 't al genoemd: het premiersdebat van RTL Nieuws. Traditiegetrouw is dat hét debat waar de electorale kaarten worden geschud. Vier jaar geleden zocht Emile Roemer al de nieuwe gordijnen voor het Toren tje uit, zo goed stond hij ervoor in de peilingen. Tot hij tijdens dit de bat overklast werd door Diederik Samsom, en de strijd om het premierschap ineens ging tussen de WD en de PvdA. Het is dus zaak om erbij te zijn. vrijdag 3 februari 2017 @nynke Gemiemel Nederlanders betalen zich, ver geleken met andere Europea nen, blauw aan hun auto. Ton Voermans Almere Erik Henstra, Leaseplan V/ De mooiste riviercruises Harlingen Sneek Texel Stavoren Lemmer Medemblik Enkhuize 4- of 5-daagse rivier cruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs kwaliteitverhouding Vaar tijdens deze prachtige 4- of 5-daagse riviercruise langs de mooiste steden van Noord-Nederland. Aan boord van ons Stip-schip het MS Allegro 3*+ geniet u van een comfortabel verblijf o.b.v. volpension. U start in Lelystad waar de replica van het VOC schip Batavia gelegen is. Daarna ontdekt u bijv. de 'haringstad' Enkhuizen, de karakteristieke hofjes in Haarlem en de prachtige oude stadsgrachten van Sneek waar het lijkt alsof de tijd heeft stilgestaan. Komt u met ons Nederland ontdekken? Mei v.a. 199 Juni v.a. 299 Juli v.a. 219 zie stipreizen.nl/crrosb Voorwaarden zie: stipreizen.nl 689 11- of 12-daagse rivier cruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Inclusief comfortabele busreis Kampen Deventer •Arnhem v^*Rees Wesel Düsseldorf Alken Keulen Bonn Andernach Cochem Koblenz Boppard,»% „##Mainz e Rüdesheim Bernkastel Deze adembenemende 11- of 12-daagse riviercruise met het MS Allegro 3*+ brengt u via de Rijn en Moezel naar plaatsen als Düsseldorf en Bonn. Vanaf het water bekijkt u alle pittoreske dorpjes aan deze rivieren. Bezichtig ook het wereldberoemde 19e-eeuwse kasteel de Reichsburg in Cochem of drink een wijntje in het historische centrum van de wijnstreek aan de Moezel: Bernkastel. U verblijft aan boord van het schip o.b.v. volpension en iedere dag is er live muziek. Vaart u met ons mee? Apr. v.a. 689 Aug. v.a. 699 Sept. v.a. 739 zie stipreizen.nl/crrdub J P 9 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Het cruiseprogramma kan per vertrekdatum variëren. Kijk voor het betreffende programma per vertrekdatum op onze website. Meer lijsttrekkers betekent aan vallen uit verschillende hoeken,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6