Logeerhuis Ter Valcke vaste woning cliënten Oppositiepartij ABT isoleert zich in Thoolse politiek Verwarming Ouverture verontrust bewoners Controle riool te duur 7 Het logeerhuis op het terrein van zorgcentrum Ter Valcke is ruim tien jaar geleden geopend. Het bood zes plaatsen en was een oplos sing voor partners of mantelzorgers die thuis voor een dementerende zorgen. Het gaf ze de kans om eens een paar dagen bij te tanken. Het was destijds het eerste en - nog altijd enige - logeerhuis en stond open voor mensen uit heel Zeeland. In de praktijk kwamen de mensen vooral uit Goes en omge ving, zegt locatiemanager Jacque line van den Hil van Ter Valcke. „De bovenregionale functie was er dus niet echt meer, bovendien zat het huis maar twee, drie nachten per week vol. Daarnaast is er een wachtlijst voor opname van men sen met dementie. Het was een mooie voorziening, maar we moe ten realistisch zijn." Overigens blijft logeren volgens Van den Hil gewoon mogelijk bij SVRZ. „Meer op basis van vraag en behoefte. Waar is plek, waar kun nen we iets regelen." Wethouder Kees van Dis behoudt het volste vertrouwen van de Thoolse politiek, uitgezonderd bij oppositiepartij ABT. Han van 't Hof, voorman van de ABT-fractie, vroeg het college gisteravond in de raad tevergeefs om Van Dis op een aantal projecten te vervangen. De vertraagde privatisering van de voetbalaccommodaties in de gemeente, een dossier dat Van Dis onder zijn hoede heeft, deed de emmer bij Van 't Hof overlopen. „Het zoveelste incident." Van 't Hof verweet de wethouder slechte communicatie. Daardoor ontstaat volgens hem de nodige onrust in de Thoolse samenleving. Ook in dossiers als zwembad De Spetter en de mogelijke bouw van een nieuwe kerk bij de begraaf plaats in Tholen schiet Van Dis volgens het ABT tekort. „We krij gen hier teveel inwoners en ver enigingen op het spreekgestoelte die niet happy zijn. Die lijst mag niet langer worden." Van 't Hof kreeg met zijn aanval de wind van voren in de raad. „Hier wordt op de man gespeeld en niet op de bal", vond Jaap Hage (CU). Rob Duijm (CDA) was gepi keerd. „Onjuiste en ongepaste aan tijgingen." Namens de doorgaans ingetogen SGP trok Peter Kraamer fel van leer. „Het ABT maakt er een steeds grotere poppenkast van." Anco Fase (VVD) was uiterst kort. „Ik voel plaatsvervangende schaamte." Drijfzand Van Dis verwierp alle kritiek en is er van overtuigd dat hij er medio mei met de voetbalclubs uitkomt. „Het verhaal van ABT is op drijf zand gebaseerd. We gaan dit sa men met de Thoolse Voetbalfede ratie tot een mooi en goed einde brengen." GOES Goes ziet af van een analyse van het rioolwater om inzicht te krijgen in het drugsgebruik. Dat kost 15.000 euro en dat vindt de ge meente te duur, antwoorden B en W op vragen van de WD. Volgens de fractie kan zo'n on derzoek nuttig zijn voor het beleid. Goes heeft eerst het uitgaanspu bliek bevraagd over drank- en drugsgebruik, de resultaten worden snel bekend. Bewoners van de wijk uitten gis teravond hun zorgen tijdens de raadscommissievergadering in Goes. Ze vrezen de financiële ge volgen en 'heel veel gedoe' in de wijk door de aanleg van nieuwe systemen. Het contract met de huidige ex ploitant Eteck Energie, die het wko-systeem in 2012 overnam van Essent, loopt eind dit jaar af. On derhandelingen over voortzetting zijn stukgelopen en daarom kijkt de gemeente naar alternatie ven. De meeste bewoners zijn echter tevreden over het huidige systeem en willen dat het liefst behouden. Aanleg van individuele systemen moeten zij zelf betalen, dat kost ge middeld 15.000 euro. Dat bedrag verdienen zij volgens de gemeente uiteindelijk terug en ook zou het maandelijks in de kosten schelen. Volgens de bewoners is hen echter 'nooit iets gevraagd'. Zij vinden de keuze die de gemeente biedt (bo demlussen of een lucht-water warmtepomp) te beperkt en te kostbaar. Wethouder Derk Alssema noemde de zorgen van de bewo ners 'terecht en begrijpelijk'. Hij benadrukte dat ook de gemeente liever het contract met Eteck Ener gie had verlengd, maar dat dat niet is gelukt. „Het bod van Eteck is in twee jaar onderhandelen nooit veran derd." Verschillende raadsfracties drongen er op aan om toch nog eens met Eteck, dat overigens bij bewoners een brief heeft bezorgd met een nieuw voorstel, te praten. Alssema zegde toe dat 'alles op al les' zal worden gezet om voor elk huishouden in de wijk tot goede oplossingen te komen, ook finan cieel. vrijdag 3 februari 2017 BORSSELE Kinderen van de familie Nijssen uit Borssele te midden van de kaalslag. De inwoners van Borssele zijn geschokt en kwaad over de kapmachines die on langs door het Sloebos bij hun dorp gingen. „Alle bomen zijn gesloopt", zei dorpsbewoner Erik Weug gisteravond tijdens de raadsvergadering. „En de manier waarop dit is gebeurd is buiten proportie." Hij weet zich gesteund door veel dorpsbewoners en de dorpsraad. Zijn harten kreet heeft voor behoud van de 500 populieren geen ef fect meer. Die liggen al plat. „Maar we willen de raad wel vragen waarom er geen overleg is geweest met de dorpsraad en omwonenden. De dorpsraad kreeg een brief toen het werk al begonnen was." Ook zelf had hij de ervaring dat een mail in eerste instantie niet aan de raadsleden is doorgestuurd. Dat gebeurde pas nadat hij aan de bel had getrokken. Weug vroeg aan de gemeen teraad ook de garantie dat de herplant 'fatsoenlijk' wordt. Wethouder Kees Weststrate legde uit dat de de dorpsraden van Borssele, Nieuwdorp en 's-Heerenhoek zijn uitgenodigd om mee te praten over de herplant en de communicatie, fotomechteldjansen SVRZ Ter Valcke in Goes stopt met het logeerhuis voor mensen met dementie. Het wordt een vaste woning voor cliënten. Luc Oggel Goes Ben van der Aarssen Tholen Onder bewoners van de Goese wijk Ouverture heerst grote on rust over het plan om het col lectieve warmte-koudeopslag (wko)-systeem te vervangen door individuele systemen. Luc Oggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67