'Buddy is een echte clown, altijd vrolijk' 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man zijn eigen honk. Eric de Vries uit Middelburg creëerde zijn eigen wereld in een kamer in de garage. Eric de Vries (43) woont met zijn partner Peter (46) in een drive-inwoning in de binnen stad van Middelburg. Hun garage be vindt zich naast de entree van het huis. Het woongedeelte is op de eer ste verdieping. Ideaal voor het stel, want Peter heeft een cabrio uit 1973 die hij graag bij het huis parkeert. En in de garage was voldoende ruimte voor een mancave voor Eric. „Ik ben graag alleen. Afstand nemen van alles, werk en soms ook de wereld. Ik had al een mancave toen ik nog al leen woonde", zegt hij. „Er zijn geen prikkels van buitenaf. Ik houd niet van televisie kijken, maar vind het juist fijn om een eigen plek te hebben waar ik kan lezen, muziek ma ken of beluisteren of documentaires op mijn computer kan bekijken." De ruimte is helemaal ingericht naar zijn smaak. „Hier hoefik geen concessies te doen. Ik omring me graag met troep met een geschiede nis. Bijvoorbeeld een kapotte platen speler die ik al vanaf mijn ouderlijk huis meeverhuis. Weggooien kan ik hem niet." Muziek Muziek is belangrijk voor Eric, zo blijkt. In zijn mancave staan vier gi taren en een piano. Er zwerven ook twee keyboards rond. De piano is een verhaal apart. „De andere instrumen ten heb ik mezelf leren bespelen. Maar de piano is lastiger. Mijn doel is het stuk Rast van Schubert te kunnen spelen." Siroop Peter vindt het prima dat Eric tijd doorbrengt in de mancave. Eric: „Ik zit hier drie a vier avonden in de week. Na het eten tot een uur of elf. Maar dat varieert. Op vrijdag zit ik soms tot vier uur 's nachts hier; dan maak ik er een feestje van. Een an dere keer zit ik hier met een glas si- Ik zou het een beetje apart vinden als Peter hier in z'n eentje zou gaan zitten roop naar een documentaire te kij ken. „Het zou een ander verhaal zijn als ik al die tijd in de kroeg zou zitten. Dan heb je wel behoefte aan andere mensen, maar niet aan je partner. Dat is niet het geval bij ons. Ik vind het fijn dat we op deze manier allebei onze eigen dingen kunnen doen." De kast waarin Erics platen staan, is een blikvanger. Ik verander de platenhoezen om de zoveel tijd. Hij is een wisselend kunstwerk op die ma nier. De hoezen zijn prachtig. Het idee om ze zo neer te zetten, komt van Peter." Een goed idee, omdat de poezen de platen soms als krabpaal gebruikten. In de tien jaar dat ze er wonen, is Peter er nog nooit alleen geweest. „Hij komt regelmatig een drankje brengen, maar heeft zelf niet de be hoefte hier te zitten. Als hij dat wel zou willen, mag dat natuurlijk. Maar ik ben heel benieuwd wat hij dan zou gaan doen. En ik zou het ook wel een beetje apart vinden." MAAIKE BUDDY vrijdag 3 februari 2017 Eric de Vries omringt zich graag met muziekinstru menten en met 'troep met een geschie denis'. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 'Ik ben graag alleen' Annemarie van de Vreugde Honden zijn altijd haar lievelingsdieren geweest. Maaike Bau- wens (25) uit Terhole was meteen verliefd toen ze Buddy (1) zag. „Mijn verloofde en ik kochten Buddy bij een fokker die we kennen van hondenshows. Hij is be kend in Nederland als fokker van American bul ly's. We waren niet van plan een puppy te kopen, maar gingen na een show eens mee kijken. Toen ging het mis: Buddy zat daar en ik was meteen verliefd. Ik ben opgegroeid met een hond: mijn ouders hadden een golden retrie ver. Honden zijn altijd mijn lievelingsdieren geweest. Katten zijn zo onafhanke lijk, die doen hun eigen ding. Aan een hond heb je meer, ze geven meer liefde. We hebben ook een kat, maar die denkt dat ze een hond is omdat ze met drie honden is op gegroeid. Buddy is een echte clown, altijd vrolijk. Als hij zijn 'gekke momentje' heeft, racet hij door het huis. Zo grappig. Hij is ook superlief voor ons zoontje Dwayne. Buddy heeft een zacht karakter. Het enige waar mee hij vecht, is zijn bal. Het voordeel is dat we veel ruimte hebben, dus hij kan veel buiten lopen. In de zomer gaan we vaak naar het strand met hem. Lekker zwemmen. Buddy is een makkelijke hond. Hij is gewend dat hij in zijn bench moet als wij weggaan. Daar doet hij nooit moeilijk over." —Gertie De Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52