4 Liesbeth en Louis van Boven wonen met hun kinderen Elmer en Yvonne in een voormalige vakantiewoning in een rustige wijk in Burgh-Haamstede. Ze zijn niet van planer ooit te vertrekken. Huizenpaspoort Liesbeth: „We hebben hier bijna voortdu rend een soort vakan tiegevoel. De wijk ligt tegen het Gadrabos en er is een aantal grote campings vlak bij. Er is weinig verkeer en de kinde ren kunnen vrij spelen. Met mooi weer kunnen ze ook prima spelen in de speeltuinen van de camping. En we gaan regelmatig wandelen in het bos of op het strand. Daar loop je vanaf ons huis zo heen. Kortom: het is rustig en we hebben de ruimte. Dat allemaal maakt het fijn wonen op de Westerenban. Bovendien hebben we alles bij de hand in Burgh-Haam- stede. Ik ben hier nooit bang, er zijn altijd wel buren in de buurt Louis had dit huis al gekocht voor we elkaar kenden. Hij woonde in Vlaar- dingen en ik in Zierikzee en kon het in 2000 via-via voor een mooie prijs kopen. Een kennis die er veel ver stand van had, zei dat hij die kans moest pakken. Het was altijd in ge bruik als vakantiewoning, zo ziet het er aan de buitenkant ook nog wel een beetje uit: als een huisje op een va kantiepark. Nadeel daarvan was dat het niet heel geschikt was om met een gezin in te wonen. Het had ook weinig bergruimte. Louis heeft zelf een jaar lang verbouwd met hulp van diezelfde kennis. In 2002 leerden wij elkaar kennen en ben ik bij hem ingetrokken. Toen hebben we nog een tweede verbou wing gedaan. We hebben er een slaapkamer en badkamer aange bouwd. En in de tuin hebben we wat extra schuurtjes geplaatst." Speelgoed „Onze inrichting is helemaal op de kinderen afgestemd. Vanwege de huisstofmijtallergie van Elmer hebben we een leren bank. Ook de stoelen met stoffen bekleding heb ben we vervangen door exemplaren van leer. Op de tafels liggen plastic kleden om het hout te beschermen. Het zou BURGH-HAAMSTEDE vrijdag 3 februari 2017 Nooit meer weg uit dit Mariska den Hartog 4 —Liesbeth van Boven Het huis van Lies beth en Louis aan de Westerenban 67 is gebouwd rond 1978. Het staat op een flinke kavel van circa 900 m2. Het huis telt drie slaapkamers, waarvan een met bad kamer en suite. Ook is er een aparte werkkamer. De wo ning ligt dichtbij bij het strand. De Westerenban is van oorsprong een oude strandvlakte ge kenmerkt door een lage en vlakke ligging. De woonwijk grenst aan een beschermd natuurgebied. A-t^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47