Wie wil mega-poster Loesje op zijn muur? Ook raadsvergadering in Veere over Vëiligheidsregio Zeeland Dauwendaele krijgt 2,7 min voor vernieuwing Makelaar failliet 7 FIETSPAD GLOW-IN-THE-DARK Loesje Zeeland wil in het kader van Middelburg 8oo een megagrote poster maken en schilderen op een gevel. Het zou de eerste grote Loesje-muur van Nederland zijn. Nu plakt Loesje vooral kleinere posters op allerlei plekken, zoals af valbakken. Stichting Middelburg 8oo coördineert de activiteiten rondom de viering van 8oo jaar stadsrechten in Middelburg. Vol gens de stichting zal de gemeente vrijwel zeker toestemming geven voor de muurschildering als daar voor een aanvraag wordt ingediend. De Middelburger die een muur beschikbaar stelt aan Loesje, mag helpen met het uitzoeken van een tekst uit het posterarchief van Loesje. Dat mag ook een Engelsta lige poster zijn. Wie een grote lege muur heeft die beschilderd mag worden, kan zich melden bij Loesje Zeeland op het mailadres zee- land@loesje.nl. Een datum voor de extra vergade ring werd gisteren nog niet vastge legd, maar het moet in elk geval vóór 23 februari, als de VRZ zelf weer vergadert. De raad wil burge meester Rob van der Zwaag advie zen over de te kiezen richting kun nen meegeven. De meerderheid van de Middel burgse raad eiste woensdagavond het vertrek van VRZ-voorzitter Jan Lonink, burgemeester van Ter- neuzen. Maar van de Veerse frac ties voelde er (nog) geen de be hoefte aan te dringen op vertrek van bestuurders van de Veilig heidsregio. Peter Holtring (PvdA/GroenLinks) drong er op aan dat tijdens de te houden ver gadering al iets duidelijk is over een plan van aanpak om de zaken bij VRZ op de rails te krijgen. „We willen wel weten wat we feitelijk gaan doen." Van der Zwaag liet alvast weten dat niet binnen drie weken duide lijk zal zijn hoe het 'toekomstper spectief, waar Holtring over sprak, er precies uit zal zien. Hij bena drukte dat het nu belangrijk is dat de Zeeuwse (gemeentebestuur ders dezelfde richting kiezen. „We moeten nu niet met zijn dertienen alle kanten op springen." Genoegen Het zal Van der Zwaag, penning meester VRZ, genoegen hebben gedaan dat Holtring er vanuit gaat dat de VRZ meer geld gaat kosten én vooral dat niemand hem tegen sprak. MIDDELBURG Het makelaarskan toor Maat en Kuzee in Middelburg is failliet. Het bedrijf was de laatste jaren al steeds kleiner geworden en was nog slechts een eenmanszaak zonder personeel. Door de zeer be perkte portefeuille raakte het kan toor almaar verder in de problemen. Eigenaar Freek Kuzee heeft zelf het faillissement aangevraagd. De rech ter heeft dat deze week uitgespro ken. De Middelburgse gemeenteraad stelt 2,7 miljoen euro beschikbaar voor de herstructurering van win kelcentrum Dauwendaele. Maar de raadsleden vinden wel dat de on dernemers na die grootscheepse opknapbeurt zelf geld moeten re serveren voor groot onderhoud zo dat ze in de toekomst niet nog maals moeten aankloppen bij de overheid als ze hun centrum weer willen opknappen. Vele fractiewoordvoerders vin den het maar vreemd dat de hui dige ondernemers te weinig geld gereserveerd hebben zodat ze nu financiële hulp nodig hebben van de overheid. Beheer en vernieu wing van het winkelcentrum zijn de verantwoordelijkheid van de ondernemers, werd door vele frac ties gesteld. SGP en D66 kwamen dan ook met een motie van die strekking. De LPM-fractie vond dat te vrijblijvend geformuleerd en drong aan op een scherpere tekst zodat duidelijk vastligt dat de on dernemers zelf verantwoordelijk zijn voor het reserveren van geld voor groot onderhoud. Willemien Treurniet (CU) wees haar collega's erop dat een dergelijke dwingende tekst juridisch niet door de beugel kan. Met alleen de stemmen van LPM en CU tegen werd de motie van SGP en D66 aangenomen. Vervolgens gingen de Middel burgse fracties unaniem akkoord met het financieel steunen van de ondernemers zodat er over ruim twee jaar een nieuw winkelcen trum is te vinden in de wijk Dau wendaele. Het nieuwe winkelcen trum telt dan twee supermarkten en tal van andere winkels. Bo venop het centrum komen 69 huurappartementen waarvan 24 bestemd zijn voor cliënten van zorginstelling Philadelphia. vrijdag 3 februari 2017 WA -4 Glow-in-the-dark-verlichting MIDDELBURG Het fietspad langs de Leliëndaalseweg tussen Middelburg en Sint Laurens is vanaf nu verlicht. Medewerkers van aannemingsgroep Sandee brachten gisterochtend stippen aan die werken als glow-in-the- dark. Het is een proef van Waterschap Scheldestromen en Sandee om te onderzoeken of fietsers deze vorm van verlichting als prettig en veilig ervaren. Als de proef een succes is, krijgen mogelijk meer fietspaden een derge lijke verlichting, aldus Gert van Kralingen van het water schap. Op het fietspad langs de Leliëndaalseweg zijn de stippen in verschillende patronen gelegd. Over enkele weken gaat het waterschap fietsers vragen wat ze ervan vinden en welk patroon het beste is. Enkele weken gele den zijn al zo'n 70 fietsers gevraagd wat ze vinden van het fietspad en hoe ze denken over verlichting. Zij krij gen later een mail met vragen. Jan Sandee vertelde dat een Poolse fabrikant hem vroeg of die stippen iets zijn om in Nederland te introduceren. Volgens de aannemer zijn ze onverwoestbaar en nemen ze door de speciale samenstelling overdag licht op en blijven ze vervolgens een hele nacht 'gloeien', foto s ruben oreel Wie woont in Middelburg en heeft een grote muur vrij waarop een leus geschilderd mag worden? Loesje - dat be kend staat om de pakkende slo gans over vaak actuele onder werpen - is ernaar op zoek. Maurits Sep Middelburg Net als eerder deze week de collega's uit Zierikzee deden, besloten de Veerse gemeente raadsleden gisteravond dat ze een extra vergadering over het functioneren van de Veilig heidsraad Zeeland (VRZ) gaan houden. René Hoonhorst Domburg Ondanks kritiek van de Middel burgse gemeenteraad op het spaarbeleid van de onderne mers, gingen de fracties una niem akkoord met financiële steun voor herstructurering van winkelcentrum Dauwendaele. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36