Rol van het Rijk bepaalt hoogte ozb De Horst Actiegroep: Kom naar raad over Nollebos 6 Onderzoek Scheldekwartier moet nog beginnen Wonen in een Serviceflat: Vlissingen moet van de artikel 12- inspecteurs de onroerend zaak be lasting laten stijgen naar 150 pro cent van het landelijk gemiddelde in 2020. Dat is nodig om de nega tieve algemene reserve van Vlissin gen, 117 miljoen euro, te laten slin ken. Die grote schuld die eigenlijk een buffer had moeten zijn, is veroor zaakt doordat Vlissingen nooit het geld zal kunnen verdienen met de bouwgrond van het Scheldekwar tier dat ze er voor betaald heeft. Vlissingen claimt dat die veel te hoge aanschafprijs van destijds mede is bepaald onder druk van di verse ministeries. Daar loopt een onderzoek naar, althans: daar is het afgelopen jaar onderzoeksmateriaal voor verzameld. Het onderzoek zelf moet nog be ginnen, bleek gisteren bij de raads vergadering met artikel 12-inspec- teur Arjan Noppe. Als blijkt dat het Rijk medeschuldig is aan de toren hoge Vlissingse tekorten op de grondexploitatie, krijgt de ge meente meer geld uit het gemeen tefonds en hoeft de ozb niet zo sterk omhoog, bevestigde Noppe. Die relatie prikkelde diverse raadsfracties. Dat voelt als een straf- Vlissingen moet nog veel meer bezuinigen, stelt artikel 12-inspecteur Arjan Noppe. De gemeente geeft nog steeds 11,3 miljoen euro meer uit dan de richtbedragen uit het Gemeentefonds expeditie naar de burgers, vond Ank Muller (CDA). Als dat onder zoek lang duurt, kunnen de Vlis- singers al een tijd de maximale ozb betaald hebben; gaat het Rijk die onterechte belastingverhoging dan met terugwerkende kracht vergoe den, wilde Pieter van Eek (D66) weten. Daar ging Noppe niet op in. Vlissingen moet echt nog veel meer bezuinigen, stelde de inspec teur. De gemeente geeft nog steeds 11,3 miljoen euro meer uit dan de richtbedragen uit het Gemeente fonds. Tot nu kon Vlissingen 2,3 miljoen euro bezuinigen, maar daar moet de komende drie jaar nog 5,6 miljoen bij, aldus Noppe. Wmo en jeugdhulp Overigens hoeft Vlissingen de overgebleven gelden uit de budget ten voor Wmo en jeugdhulp uit 2015 en mogelijk 2016 niet in de diepe put van de negatieve alge mene reserve te dumpen. Dat geld blijft in een apart spaarpotje voor als het Rijk de budgetten voor die zorg verder gaat inperken. De ver wachting is dat de gemeenten daar in 2019 al stevig aan tekort komen. Actiegroep Red Nollebos-West- duinpark roept Vlissingers en andere liefhebbers op donderdag 16 februari naar de adviesraads vergadering in het Vlissingse ge meentehuis te komen, omdat tij dens die bijeenkomst een voor stel over de invulling van het Nollebos ter sprake komt. „Het advies van het college aan de raad is klaar, maar over de in houd weten we nog niets", meldt Koosje Naudts-Geschiere. De raad neemt naar verwachting volgende maand een definitief besluit of er wel of niet een va kantiepark komt met 240 huisjes en een hotel. Hoe meer mensen protesteren 'tegen dit verschrik kelijke plan', hoe beter, betoogt Naudts. „Denk niet dat we toch geen invloed hebben. Volgend jaar zijn er verkiezingen en raadsleden weten dat ze door kiezers afgerekend kunnen wor den op hun stemgedrag. U stemt toch niet op een partij die dit dagrecreatiegebied afpakt van inwoners van Vlissingen, van Walcheren en van toeristen die gehecht zijn aan dit gebied?" B en W van Vlissingen hebben eerder laten weten in maart met een voorstel over het Nollebos te komen. Maar of het voorstel over twee weken al op de rol van de adviesraad staat, is nog niet ze ker. IN DE REGIO Concert met muziek Schumann MIJN DORP, MIJN STAD Bezieling in De Herberg Vlissingen Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 11 februari tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 3 februari 2017 WA Hoe hoog de onroerend zaak belasting (ozb) voor de Vlissin- gers wordt, hangt er van af of ministeries mede schuld hebben aan de veel te dure aankoop van het Scheldekwartier. Het onder zoek naar de rol van het Rijk moet echter nog beginnen. Claudia Sondervan Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG De Doopsgezinde Kerk houdt op zon dagmiddag 5 fe bruari een concert met muziek van componist Robert Schumann. Sopraan Dagmara Siuty (foto) en pia niste Sofia Vas- heruk geven die dag vanaf 15.00 uur het concert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat 62 in Middelburg. Toegang is vrij. MIDDELBURG Longpunt in 't Gasthuis Het Longfonds houdt donderdag 9 februari een Long- punt, een ontmoe tingsplek voor long patiënten, in 't Gasthuis in Middel burg. Het longpunt is van 14.00 tot 16.00 uur. aan het Noord- ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt; De Arne, 20.00 uur-Uitvoe ring Toneelvereni ging Veere met het stuk 'Uitvinden is een kunst' DOMBURG Hal Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur- Tentoonstelling 'De verre reis van het Veerse vissertje' door Dieuwke Par- levliet MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Kruitmolen- laan 125,14.00 uur - 'Feest van Muziek' viert éénjarig be staan; Zeeuws Mu seum, 14.00 uur - Rondleiding voor mensen met de mentie en hun naasten; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vertoning 'Corn Island'; Zeeuwse Concert zaal, 20.00 uur- Optreden bariton Robbert Muuse; De Spot, 21.30 uur- Optreden Sabrina Starke NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, 20.30 uur - Ca baretvoorstelling Pieter Jouke OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.00- 17.00 uur - Exposi tie 'De mens en om geving' door Ron Kalle RITTHEM Dorpshuis, 20.15 uur - Cabaretshow Nabil poortplein 2. Zaal open om 13.30 uur. VLISSINGEN In De Herberg in Vlissingen wordt zaterdag een be- zielingsgesprek ge houden. De PKN Vlissingen, waar De Herberg deel van uitmaakt, doet mee aan de landelijke cam pagne 'Geloven doe je in de kerk?'. Het gesprek begint om 14.30 uur en is vrij toegankelijk. VEERE Stadhuis, 13.00- 17.00 uur - Ten toonstelling 'Be tween Light and Darkness' van Theodora Plas VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Biblio theek, 10.00-17.30 uur - Boekenver koop; CCXL Thea ter, 20.15 uur - Ca baretshow Peter Pannenkoek; Panta Rhei, 20.30 uur- Muziekquiz in teams van maxi maal 4 personen WESTKAPELLE Westkapelle Her rijst, 09.00-10.00 uur - Dansgroep 'Dansen op muziek' voor vijftigplussers SOULMAN MIDDELBURG In Stadsschouwburg Middelburg is donder dagavond 9 februari de muziek-theatervoorstelling 'lm a Soulman' te zien. Tm a Soulman' is een voorstelling over STAX Records, met Steffen Morrison (van The Voice) en Joy Wielkens (van Centraal Medisch Centrum RTL4). In de voor stelling herrijst de opnamestudio van STAX. Morrison en Wielkens laten niet alleen hits als 'Dock of the Bay', 'Knock on Wood' en 'I'm a Soulman' herleven, ook wordt door mid del van het verhaal en projecties het tijdsbeeld geschetst waarin rassenrellen, Vietnam en politieke moorden centraal stonden. De show begint om 20.00 uur. Kaarten via www.zeelandtheaters.nl. foto eric van nieuwland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35