Bobby helpt Ester uit de kleren Samenwerking met Admiraal De Ruyter Ziekenhuis staat onder druk Tunnels moeten een einde maken aan het fileleed van Antwerpen Rechtsfilosoof Bastiaan Rijpkema maakt zich geen zorgen over de democratie Zeeiandcare zit in de financiële problemen. Niet alleen boekt ze verlies over 2015, ook de winst over het jaar ervoor is gecorrigeerd in een min. Zorginstelling Zeeiandcare zit diep in de rode cijfers. Over 2015 boekte ze een verlies van 1,1 miljoen euro. Dat kan nog verder oplopen. De winst over 2014 is met tonnen ge corrigeerd en veranderd in een min van 170.000 euro. Dat alles heeft ge volgen voor de zorg. Het aantal be handelingen wordt beperkt. Hoe het verder moet en wat de gevolgen voor patiënten zijn, wordt volgende week besloten. Een en ander blijkt uit het jaar verslag en de jaarrekening over 2015 die nu pas zijn gedeponeerd. Zee iandcare, ontstaan in 2012, is een sa menwerking tussen ondernemer Henk van Koeveringe (51 procent aandeelhouder) en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (49 procent aandeelhouder). Onder Zeeiand care vallen onder meer Medisch Wellness Centrum Zeeland in Goes, Zorgboulevaart in Vlissingen en de Victoriakliniek in Zierikzee. Het probleem is niet dat er te weinig patiënten naar Zeeiandcare komen. Ze zag dat aantal en dus de omzet juist groeien. In november meldde de directie dan ook trots dat Zeeiandcare 'stormachtig is ge groeid' en dat 'patiënten en perso neel dik tevreden zijn'. Over de fi nanciën werd toen niets gezegd, omdat accountants nog volop met onderzoek bezig waren. Nu jaarver slag en jaarrekening zijn uitge bracht, blijkt hoe slecht de instel ling ervoor staat. Niet alleen zit ze diep in de rode cijfers, ook heeft ze meer schulden dan bezittingen. Het eigen vermogen is namelijk 1,6 miljoen euro negatief. Zeeiandcare kampt met twee grote problemen. Ze gaat gebukt onder lasten van leningen voor on der meer gebouwen. En er is grote onduidelijkheid over de verreke ning van kosten met het ADRZ. Het ziekenhuis en Zeeiandcare zijn zo Het ADRZ en Zeeiandcare zijn zo nauw verweven dat in de afgelopen jaren nauwelijks iemand zicht had op wie waarvoor moest betalen nauw verweven dat in de afgelopen jaren nauwelijks iemand zicht had op wie waarvoor moest betalen. Te veel kosten, blijkt nu, zijn in reke ning gebracht bij het ziekenhuis. Nog steeds doet de accountant daar onderzoek naar. Die sluit niet uit dat het verlies van Zeeiandcare ver der zal oplopen. Complex Hoewel er risico's zijn voor de con tinuïteit van de instelling, ziet de directie mogelijkheden voor de toe komst, staat in het jaarverslag. Hoe die toekomst eruit ziet is onder werp van gesprek volgende week tussen de aandeelhouders van Zee iandcare. ADRZ-directeur Claudia Brandenburg zei eerder in deze krant dat de samenwerking met Zeeiandcare 'niet efficiënt en com plex is'. Ze opperde toen dat Zee iandcare óf zelfstandig verder moet, óf volledig op moet gaan in het ADRZ. It vrijdag 3 februari 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 Hulphond Bobby is erg belangrijk voor Ester Weststrate. Een auto-im- muunziekte houdt haar aan een rol stoel gekluisterd. Maar met Bobby kan ze zo normaal mogelijk leven. ZEELAND4 ZEELAND4 Zeeiandcare diep in 't rood Jeffrey Kutterink Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30