22 VOETBAL WEKEN VAN DE WAARHEID BIJ AZ AZ wacht de resultaten af voor het trainer John van den Brom langer vastlegt en nu komt ook nog eens PSV op bezoek. rüphonc Kort p Straf Grivko voor slaan Kittel Wielrenner Andrei Grivko mag niet meer van start gaan in de Ronde van Dubai. De 33-jarige Oekraïner had tijdens de derde etappe een klap uitgedeeld aan de Duitse klassementsleider Marcel Kittel (foto). Dat gebeurde in het gedrang dat ontstond nadat het peloton door een zandstorm uiteen was geslagen. De ritzege ging naar zijn landge noot John Degenkolb. Locadia dicht bij rentree PSV Jürgen Locadia is dicht bij een rentree in de hoofdmacht van PSV. De 23-jarige spits trainde gisteren bij de landskampioen weer volop mee. „Met de groep en met de bal", liet PSV via Twitter weten. Door blessures speelde hij pas vier eredivisieduels. Finale Kameroen - Egypte Door de 2-0 zege op Ghana gaat Kameroen naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treffen de Ontembare Leeuwen zondag Egypte, dat woensdag na strafschoppen af rekende met Burkina Faso. Van Dijk langer aan de kant De enkelblessure bij Virgil van Dijk van Southampton is ernstiger dan gedacht. Vol gens zijn trainer Claude Puel is de verdedi ger nog twee tot drie maanden uitgescha keld. Door zijn blessure mist Van Dijk onder meer de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Bulgarije (25 maart). Flitsen Bojan Transfer Williams Op het trainingsveld in Wijdewormer klinkt voortaan niet meer alleen zijn eigen stem of die van zijn assis tent Dennis Haar en dat is wel zo prettig voor AZ-trainer John van den Brom. De nieuwste aanwinst Tim Krul - tot voor kort Ajacied, maar net voor het sluiten van de transfermarkt door AZ gehuurd van Newcastle United - schreeuwde, wees en doceerde gisteren tijdens zijn eerste groeps training. En dat terwijl de doel man toch pas net daarvoor alle na men uit zijn hoofd had geleerd. Het is een fijne gedachte voor Van den Brom, die dat sturende aspect weieens miste bij zijn spelers. „De coaching was bij ons matig", zegt de trainer. „Nu staat er straks een kerel in het doel." Van den Brom zal mannen van stavast hard nodig hebben in de komende wedstrijden, die we ieens bepalend kunnen zijn voor zijn eigen toekomst. De situatie bij AZ is genoegzaam bekend. De zeer ambitieuze clubdirectie moet vóór 1 maart laten weten of het aflo pende contract van Van den Brom wordt verlengd. Dat dat nog steeds niet is gebeurd, is voor de oefen- meester een veeg teken. Liever hebben ze in Alkmaar een inven tieve visionair aan het roer, ie mand die jeugdspelers doet ont luiken en meer van topclubs wint. Meer dan Van den Brom dat doet. Het is niet uit te sluiten dat technisch directeur Max Huiberts en algemeen directeur Robert Eenhoorn de komende wedstrij den nog afwachten. Alleen hebben die lakmoesproeven zo'n hoge moeilijkheidsgraad (PSV-thuis is Tegen Feyenoord en Ajax stortte het finaal in. Dat mag ons tegen PSV niet gebeuren morgen de eerste) dat de timing ongelukkig uitpakt. Het is niet denkbeeldig dat Van den Brom op 2 maart met AZ een finaleplaats in de beker afdwingt, met het be scheiden SC Cambuur als laatste horde voor de eindstrijd. Van den Brom zelf blijft de im mer vrolijke trainer, die graag doorgaat in Alkmaar en graag overal bij wordt betrokken. Dus als Krul dinsdagavond in allerijl wordt vastgelegd, rijdt de coach er speciaal voor op en neer vanuit zijn woonplaats Amersfoort. „Ge woon omdat ik dat leuk vind om een keer mee te maken. Jeetje mina, wat een papierwerk komt er bij kijken om alleen al één speler vast te leggen", zei hij gisteren. Tegelijkertijd moet Van den Brom zijn team zo goed mogelijk prepareren voor de wedstrijd te gen PSV, een team waarvan hij als trainer van AZ nog nooit van heeft gewonnen. En dat ook nog eens zonder twee spelers die dit sei zoen een cruciale rol spelen in Alkmaar. Ridgeciano Haps en Wout Weghorst zijn er beiden door een schorsing niet bij. Morgenavond laat Van den Brom zijn team dezelfde behou dende tactiek hanteren als eerder dit seizoen in Eindhoven, waar die strijdwijze bijna een punt ople verde (1-0). „We zijn weieens overenthousiast", zegt Van den Brom. „Tegen Ajax en Feyenoord ook. Toen stortte het finaal in el kaar. Dat proberen we te voorko men door vastigheden in te bou wen. In de uitwedstrijd tegen PSV waren we al minder naïef. Dat pakte niet slecht uit." Een houvast voor de trainer die zijn eigen elftal in de laatste wed strijden bijzonder matig voor de dag zag komen. De bekerzege op sc Heerenveen was moeizaam, ter wijl afgelopen zondag werd verlo ren van Vitesse, een concurrent in de strijd om Europees voetbal. 'De tijd is rijp om aan een nieuw hoofdstuk van mijn leven te beginnen' Quote van de dag vrijdag 3 februari 2017 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL VOETBAL 13 Bojan Krkic (26) wordt de dertiende spe ler die in de vier grootste voetbalcompe tities (Duits land, Engeland, Italië en Span je) zal uitko men. De voor malig Ajacied wordt door Stoke City verhuurd aan FSV Mainz 05. n Spits Antoine Griezmann stapt in de zomer over van Atlético Madrid naar ManLIni- ted, meldden Engelse media. De Fransman gaat 17 miljoen euro per jaar verdienen. l Presteren enige optie voor Van den Brom Nik Kok Wijdewormer —John van den Brom Venus Williams is in Sint-Pe tersburg uitge schakeld in de tweede ronde. De Amerikaan se tennisster, finaliste bij de Australian Open, verloor van Kristina Mladenovic. —De Engelse voetballer Frank Lampard (38), onder meer ex-Chelsea, heeft na 21 jaar een punt gezet achter zijn carrière. Wielrenner Danny van Poppel heeft zijn koppositie in de Herald Sun Tour na de berg etappe moeten afstaan aan de Australiër Da- mien Howson. Zijn eerste winst als prof. De Noorse wielrenner Alexander Kristoff heeft de tweede etappe van de Ster van Bessèges gewonnen en nam de leiderstrui over van de Fransman Arnaud Démare. In de tweede etappe van de Ronde van Valencia eindigde Pim Ligthart op plek twee, achter de Duitse wielrenner Tony Martin. De Belg Greg Van Avermaet gaat aan de leiding. KANKER Bestrijding A Van Wolfswinkel, Tighadouini, Büttner en Diks keerden terug bij Vitesse fotoproshots/beeldbewerkingnk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23