Genieten aan de kust II Actie tegen Trump Mien Hofman één van de vergeten slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog Onderzoek toont negatieve gevolgen Strengere milieuregels vormen een aanslag op het welzijn en de gezondheid van koeien, stelt onderzoeksbureau CLM. Walcheren Ventileren: hoe klaar je de lucht in huis In Binnen &Buiten Miranda van der Poel uit Middelburg is verzot op tweedehands spullen.Kleding en huisraad, ze vindt het een genot om te speuren naar gebruikte 'schatten' Maar dat geldt lang niet voor alle Zeeuwen.zeeland5 De ondernemers Sasan en Salar Azimi uit Aardenburg komen in verzet tegen het inreisverbod van de Amerikaanse president Donald Trump. De broers, afkomstig uit Iran, stellen hun hotel De Elder- schans open voor gestrande reizi gers uit de zeven moslimlanden waarvoor het inreisverbod geldt. Zij mogen gratis in het hotel ver blijven en eten. "Ze mogen hier blijven zo lang het inreisverbod duurt. Al is het één of twee maan den." P2 Actiegroep Wakker Dier roept de Tweede Kamer op een stokje te ste ken voor de plannen van staatssecre taris Van Dam van Landbouw. Die leiden tot verdere industrialisering van de veehouderij, stelt de actie groep. „De koe draait nu op voor het fosfaatoverschot." Landbouworganisatie LTO staat achter het nieuwe mestbeleid. „Er is geen alternatief. We moeten toe naar een duurzame melkveehoude rij. Maar soms staan de milieudoelen op gespannen voet met het welzijn van de dieren", erkent voorzitter Kees Romijn van LTO Melkveehou derij. „En andersom heeft de boer niet altijd het geld om te investeren in welzijn én milieu. Dat zijn dilem ma's die om een genuanceerd ant woord vragen." P16 Kras.nl/52673 of bel 0900-96977ocPg Nu de melkveestapel fors moet in krimpen, zullen koeien volgens het Centrum voor Landbouw en Milieu (CLM) meer melk moeten leveren en vaker op stal blijven. Boerenorga- nisatie LTO erkent dat de nieuwe re gels 'soms op gespannen voet staan' met het dierenwelzijn. Het aantal melkkoeien in Neder land moet dit jaar met zo'n 10 pro cent omlaag om het mestoverschot in te perken. Om de omzet op peil te houden, zullen melkveehouders de productie opvoeren van de koeien die ze overhouden, blijkt uit onder zoek van CLM in opdracht van Wak ker Dier. De gezondheid van de koeien loopt daardoor gevaar, zegt onder zoeker Frits van der Schans van CLM. Een koe die met meer voer ge stimuleerd wordt om meer melk te produceren, krijgt sneller ziektes als uierontsteking en problemen met haar stofwisseling. CLM voorspelt dat er minder koeien in de wei ko men. In de stal kan de boer precies controleren wat de koe eet en dus ef ficiënter produceren. Bij dieren in de wei is dat niet het geval. Het inkrimpen van de melkvee stapel zal dit jaar ook leiden tot meer veetransporten, blijkt uit het rap port. Een deel van de koeien moet waarschijnlijk in het buitenland worden geslacht als de capaciteit van Nederlandse slachthuizen niet toe reikend is. Ook zullen meer kalveren op gespecialiseerde bedrijven in het De koe draait nu op voor het fosfaatoverschot buitenland worden opgefokt tot melkkoe. Dat kan voor boeren goed koper uitpakken dan op hun eigen boerderij, maar de gezondheid van kalveren is er volgens de onderzoekers niet bij gebaat. 11°C Nieuwsmedia Prijs €2,10 Pv Patiënten in de psychiatrische inrichting Willem Arntsz Hoeve werden verwaarloosd. »P7 Autovakantie Klantbeoordeling 8,0 3-4 dagen al v.a. Mestregels maken de melkkoe ziek Maak een mooie wandeling over het strand of door de duinen. Comfortabel hotel nabij het centrum van Den Helder Inclusief ontbijtbuffet, gebruik wifi en parkeren Tip: breng ook zeker een bezoek aan het eiland Texel iiipl Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten. Annemieke van Dongen Amsterdam -Actiegroep Wakker Dier vrijdag 3 februari 2017 Wisselvallig weekend pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1