Segregatie? 'Wijs leerlingen op hun overeenkomsten' 9 Cel voor neparts Paul van M. EVEN VRAGEN AAN... HOOGLERAAR DENESSEN De toenemende scheiding tus sen de culturen zorgt voor pro blemen op school, bleek gisteren uit een onderzoek dat onder wijsbureau DUO samen met deze krant uitvoerde onder 2.200 schoolleiders en leraren in het basis- en voortgezet onderwijs. Een op de negen docenten durft bijvoorbeeld in de klas niet meer te praten over homoseksualiteit omdat dat een taboe is in som mige culturen. De integratiedis cussie die in Nederland al een tijd rondwaart, woedt ook in het klaslokaal. „Segregatie is zeker een zorg", zegt Eddie Denessen, hoogleraar sociaal-culturele achtergronden en differentiatie in het onder wijs aan de universiteit van Lei den. „Maar ik zie ook lichtpunt jes. Sommige scholen proberen juist het bij elkaar klitten van verschillende culturen actief te gen te gaan. Die laten bijvoor beeld leerlingen veel projecten en activiteiten gezamenlijk on dernemen. Wat ook belangrijk is: benadruk in een klas wat leerlin gen bindt, niet wat hen scheidt. Wijs niet op hun culturele ver schillen, maar op overeenkom sten." „Nee. De Tweede Kamer heeft bepaald dat dit onderwerp juist op scholen aan de orde moet ko men. Helaas gebeurt dat nog niet overal. Mijn advies is: zorg dat je er als school beleid voor maakt, dan voelt een docent zich niet alleen staan, maar voelt hij of zij zich gesteund Je moet kinderen leren welke opvattingen stroken met de maatschappij door zijn team en zijn directie." „Als je afspraken hebt gemaakt, moet je dat goed duidelijk maken aan de ouders - al op het mo ment dat hun kind op school komt. Als een ouder dan aangeeft ergens een probleem mee te heb ben, kun je er over praten. Het makkelijkste is om tegen zo'n ouder te zeggen: pas je aan of pleur op, maar daar is het kind de dupe van. Integratie moet van twee kanten komen." „We hebben op school veel aan dacht voor het ontwikkelen van talent, maar moeten misschien meer aandacht besteden aan burgerschap. Kinderen leren wat onze democratie inhoudt, wat opvattingen zijn die stroken met onze maatschappij. En hoe doe je mee in die maatschappij?" Voormalig Arnhemmer Paul van M. (51) is in Duitsland veroordeeld voor negen maanden cel, omdat hij zich ten onrechte voordeed als arts. Dat heeft het Landge richt Arnsberg bepaald. Van M. heeft zijn straf inmid dels in voorarrest uitgezeten. Hij zat vast vanwege de ver meende verkrachting van Sy rische vluchtelingen. Daarvan is hij vrijgesproken. Van M. kwam enkele maan den geleden in het nieuws als directeur van een azc in het Duitse Finnentrop. Daar kreeg hij een relatie met een jonge Syrische vrouw. Het openbaar ministerie beschul digde Van M. van verkrach ting en misbruik van zijn po sitie. Uit appjes tussen de twee bleek volgens de rechter dat er sprake was van een lief desrelatie. Wat de rechtbank wel bewe zen acht, is 'Titelmisbrauch'. Van M. zou zich als directeur van het asielzoekerscentrum in verschillende mails hebben uitgegeven als 'Dr. med.', een beschermde artsentitel. Dit is een strafbaar feit. Het hele land mocht bloeden voor de ambities van meneer Dijsselbloem Spookrijder A16 op vlucht voor politie Een van drugshandel ver dachte man heeft gistermid dag op de A16 bij de Moer- dijkbrug voor levensgevaar lijke taferelen gezorgd. Op de vlucht voor de politie reed hij op hoge snelheid tegen het verkeer in. De politie wilde de man bij Dordrecht aan houden, maar de verdachte sloeg op de vlucht. De politie zette op de vluchtstrook de achtervolging in, maar moest die bij Lage Zwaluwe staken omdat de spookrijder te snel reed en het niet langer ver antwoord was. 5 jaar geëist tegen 'rijke' oplichter 50 schades doorvorst 1 miljoen overgestapt donderdag 2 februari 2017 -4 Mark van der Werf toen hij nog lesgaf, in 2011 op de Augustinusschool in Rotterdam, foto arie kievit ARNHEM/HUISSEN Leerlingen van verschillende culturen klitten samen, de inte gratie is mislukt en leraren durven het in de klas niet altijd meer te hebben over homo seksualiteit. Een makkelijke oplossing is er niet, maar: 'laten we het meer hebben over wat leerlingen bindt, dan over wat hen scheidt'. Cyril Rosman Leiden i Moet een leraar dan een on derwerp als homoseksuali teit vermijden? 2 Wat als een streng islami tische ouder op een ou deravond de juf geen hand wil geven? Sterker nog: als hij eist dat hij een meester kan spreken? 3 Tegelijkertijd willen scho len wel vasthouden aan de normen en waarden van de Nederlandse samenle ving. Thierry Baudet wil een parle mentaire enquête naar de in voering van de euro. Een meerderheid van de Tweede Kamer besloot gisteren dat zo'n onderzoek er niet komt. ROTTERDAM TOCH NOG EEN KROON De Britse prins Charles maakt een hoed van ballonnen tij dens een bezoek aan het orthodox-Joodse Yavneh College in Londen. De 8-jarige leerlingen van de klas die de prins be zocht, maakten ballonhoeden voor zieke kinderen. De prins aarzelde geen moment en fröbelde zijn eigen kroon. Hij werd uitgeroepen tot 'koning ballonmaker', foto photo news ZWOLLE Tegen een 53-jarige Amerikaan die een spoor van onbe taalde rekeningen achterliet, is voor de rechtbank in Zwolle vijf jaar cel geëist. Hij deed zich voor als beheerder van een miljoenen fonds, maar is vol gens het Openbaar Ministerie slechts een armlastige fraudeur die de Amerikaanse en Duitse justitie ach ter zich aan heeft. DEN HAAG Rijkswaterstaat heeft 54 meldingen gekregen over vorstschade aan het wegdek van de snelwegen. Volgens een woordvoerster gaat het om een tussenstand omdat de winter nog niet voorbij is. ZEIST Bijna 1,1 miljoen ver zekerden zijn dit jaar overgestapt naar een andere zorgverzekeraar, blijkt uit definitieve cijfers van het infor matiecentrum voor de zorg Vektis. Dat komt overeen met 6,4 procent van alle verzekerden. Het percentage over stappers is een fractie hoger dan vorig jaar en iets lager dan in 2015. In 2016 wisselde 6,3 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9