topvermaak verwachten Topscorer Boere maak seizoen af bij FC Oss 13 sensee bestaat uit een klein en een groot meer. Op het kleine meer lig een mooie, zwarte ijsplaat. Ook als het dooit, blijft die wel goed. Maar op delen van het grote meer was het behelpen. Daar is het, voordat het he lemaal dicht lag, gaan sneeuwen in de open stuk ken. Die sneeuw is vastge vroren en zo heeft zich ijs gevormd. Maar dat zijn wel zwakke plekken. Vandaag zakte je er zo een paar centi meter in weg." De Mesu's reden de hele dag voor in de koers. De broers sprongen al in de eer ste ronde mee en belandden in een kopgroep van 21 man. De ploeg Okay Fashion Jeans was daarin sterk verte genwoordigd, onder meer met Ariëns en Vreugdenhil. Erwin Mesu had aanvanke lijk één ploegmaat van De Haan Westhoff bij zich, maar die waaide er na ver loop van tijd af. Niels Mesu zat er namens AB Transport Group constant alleen bij. In de eerste 140 kilometer hoefden beiden nauwelijks kopwerk te doen. De 'finale' begon al 55 ki lometer voor het einde. Ariëns sprong weg en Niels Mesu volgde. Kort nadat zij werden teruggepakt, de marreerden de twee we derom. Dit keer kregen ze hulp van Jordy Harink en Frank Vreugdenhil. Erwin Mesu moest toen even pas sen, maar kon daarna wel weer zijn krachten aanspre ken. Hij zorgde er bijna in z'n eentje voor („De ande ren in mijn groepje konden geen kopwerk meer doen") dat de koplopers niet meer dan 45 seconden voorsprong kregen. Daar profiteerde onder anderen Jouke Hoogeveen van, een ploeggenoot van hem. Hij was, met enkele andere routiniers, overgeko men uit het achterveld en slaagde erin om in de slot- ronde aansluiting te vinden bij de kopgroep. Erwin Mesu was toen al gezien. Hij was helemaal opgebrand. „Bij Jouke zat er nog heel veel snelheid in", zei hij. „Maar bij mij niet meer. Ik heb Jouke nog een heel stuk op sleeptouw genomen. Daarna was het op." Slopen Ondertussen wist Niels Mesu dat zijn kansen op een overwinning (of in elk geval een podiumplek) groeiden. Hij ging de laatste vijf kilometer in met Ariëns, Vreugdenhil en Hoogeveen. Ariëns, duide lijk de meest aanvallende rijder van de dag, speelde het slim uit. Hij reed weg van de andere drie en kreeg een flink gat. Niels Mesu: „Alles was er bij Crispijn en Frank, beiden van Okay, op gericht om mij te slopen. Zij zaten erop te wachten dat ik zou reageren. Maar in eerste instantie kon ik niet. Op een gegeven moment ben ik wel aangegaan. Juist toen viel Jouke en dus reed ik voor de tweede en derde plaats." Het werd de derde plek, op 47 seconden van Ariëns. „Het is niet wat ik wilde", bekende hij. „Maar ik heb wel weer genoten, hoor. Zo'n wedstrijd over 200 ki lometer geeft je de gelegen heid om jezelf helemaal uit te putten en als je dan ook nog tot vlak voor het einde om de winst mee kan doen.Dit is waar ik altijd zo hard voor train." Hoewel Erwin Mesu ook liever wat verder voorin was geëindigd, berustte hij al snel in zijn achtste plaats. „Ik kom beter tot mijn recht in een finale waarin er tactisch gereden wordt. Als favorieten naar elkaar gaan kijken, kan ik daar nog wel eens van profiteren", vertelde de natuurijsrijder pur sang. „Maar vandaag was het een uitputtings slag. En als het dan op kracht aankomt, is dit wel de plek waarop ik thuis hoor. Ik heb in elk geval weer heel veel vertrouwen gekregen voor de andere natuurijswedstrijden, hier in Oostenrijk en straks in Zweden." zijn en dus tijd hebben om bijvoor beeld een internationale veldrit- wedstrijd te bezoeken. Maar ook op een doodgewone woensdagmiddag staat het rijendik aan de drang hekken in Maldegem, voor de vijfde veldrit die opgezet is door de Bel gische organisatie Brico Cross, om een glimp op te kunnen vangen van Wout van Aert en Sanne Cant. Zij zijn de kersverse wereldkampioe nen van eigen bodem en laten hun gezicht er maar wat graag zien. Maar deze blikvangers kunnen net drie dagen na hun triomf in Luxemburg geen nieuwe zege bij schrijven. De spotlights zijn niet voor hen. En Jean-Marie Pfaff, een andere Vlaamse bekendheid, is weliswaar ook aanwezig, maar het draait deze dag zelfs niet om hem. De Nederlands kampioenen Mari anne Vos en Mathieu van der Poel stelen de show. Ze vliegen over het parkoers en denderen door het zand. Ze dulden geen tegenstand. Ze nemen revanche voor hun zil veren plakken op het WK. Beiden rijden de concurrentie op een grote achterstand en komen solo over de meet. Met name Van der Poel doet in het bosrijke park waar dat park eigenlijk voor bedoeld is: spelen. Hij springt over hindernis sen en jumpt stijlvol over de brug. Van der Poel verpulvert en ver maakt. Sportspektakel als entertain ment. De zege gaat zowel bij de Ik zit in een goeie vorm. Ik hoop daar zo lang mogelijk van te kunnen profiteren mannen als bij de vrouwen dan wel naar een Nederlander, maar de handen gaan bij de Belgen net zo hard op elkaar voor Vos, die er we gens haar voorbereidingen op het wegseizoen niet bij zal zijn in Hulst, als voor Cant. Het gaat er sowieso bijzonder ge moedelijk aan toe. Uiteraard zijn er politieagenten aanwezig, maar zij hoeven niet in te grijpen. Ze lachen, keuvelen en schudden handen, net als de bezoekers. Vuilnis ligt niet op het gras, maar in grote Big Bags die op het terrein zijn geplaatst. Een jo chie ploegt met zijn fiets door het zand uit de zandbak, langs schom mels en dranghekken, die op slechts enkele meters van het speel- tuintje staan. Zelfs de dikke drup pels regen kunnen de pret niet drukken in Maldegem. Het bier vloeit dan net zo rijkelijk en Van der Poel rijdt net zo hard. Zij die de wedstrijd vanaf een van de vele heuvels met goed uitzicht, langs een dranghek op weg naar de finish of in de bossen hebben ge volgd, weten namelijk één ding ze ker: ze hebben genoten van top sport. Over dat volksfeest hoeven ze zich dus hoogstwaarschijnlijk geen zorgen te maken in Hulst. Dat moet wel lukken. Maar krijgen de mensen in Hulst ook spektakel te zien? Als het aan Van der Poel ligt wel. „Ik zit in een goeie vorm", zei hij na de podiumceremonie. „Dat heb ik de laatste tijd wel laten zien. Ik hoop daar zo lang mogelijk van te kunnen profiteren en wil nog zo veel mogelijk crossen winnen." „Ik hoopte natuurlijk een mooie stap te kunnen zetten", vertelde Boere. „Aan de andere kant: ik heb het prima naar mijn zin bij FC Oss. Deze club heeft me afgelopen zo mer de kans gegeven. In de tweede competitiehelft gaan we proberen het maximale eruit te halen." Er was de afgelopen weken wel interesse voor Boere, maar tot een overgang kwam het niet. De ene club werd niet concreet, terwijl de topscorer bij een andere club niet het juiste gevoel kreeg. „Ik ga niet zomaar naar een andere club. Dan moet ik 100 procent het goede ge voel hebben. Dat was de afgelopen tijd niet het geval", zei Boere. „Welke clubs dat waren? Dat ga ik niet vertellen. Dat vind ik niet net jes. Het is ook niet belangrijk." Dinsdagavond werd wel duide lijk dat NAC Breda de uit Terneu- zen afkomstige aanvaller heel graag had willen inlijven. „Dat klopt. Maar het was heel kort dag. De clubs kwamen er niet uit." De vraag is nu waar de teller van Boere dit seizoen bij FC Oss gaat stoppen. De afgelopen tijd ging het meermaals over het record van Joop Schuman, die in het seizoen 1961-1962 het record neerzette dat nog steeds staat. Die aanvaller scoorde in de eerste divisie 44 keer in het shirt van Heracles. „Daar ben ik niet mee bezig", aldus Boere. „44 goals, dat zijn er echt heel veel, hè. Ik zie het als een compliment dat mensen daar nu over praten." donderdag 2 februari 2017 De kopgroep in één van de laatste rondes, met Niels Mesu, Jordy Ha- rink, Crispijn Ariëns en Frank Vreugdenhil (vlnr). FOTOPAïlRAATS/ANP Jj - Mathieu van der Poel Tom Boere zat dinsdagavond rustig thuis op de bank en volgde de laatste ontwikkelin gen op de transfermarkt op zijn mobiele telefoon. Waar velen hadden verwacht dat de topscorer van de Jupiler League zou overstappen naar een andere club, bleef het rus tig rond Boere. De spits, die al 24 keer scoorde voor FC Oss, maakte geen transfer en speelt dus ook de rest van dit seizoen bij de Brabantse club. Barry van der Hooft Oss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73