Hulst kan bij de Vestingcross O O) 0 O 12 ZE Kerkhove staat op drempel top 100 Gelijkspel voor Bottles/Dockside Honderden rijders in derde Beachrace ALTERNATIEVE ELFSTEDENTOCHT BROERS MESU m_\* Een jaar na zijn overwinning in de Alternatieve Elfstedentocht wordt Niels Mesu derde. Erwin Mesu eindigt de slijtageslag als achtste. Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren bij het WTA-toernooi van Sint-Petersburg in de kwartfinales van het dubbelspel uitgeschakeld. In een bijzonder spannend duel verloor de 25- jarige Zierikzeese, die samenspeelt met de Wit-Russische Lidziya Marozava, van de num mers twee van de plaatsingslijst. Kerkhove en Marozava verloren de eerste set met 6-4, maar wonnen de tweede met 7-6. In de supertiebreak namen ze een 9-5-voorsprong en hadden ze dus vier matchpoinst. Toch gin gen de Servische Daija Jurak en de Zwitserse Xenia Knoll er met 9-ir nog overheen. Met een zege had Kerkhove zo veel punten er bij gekregen, dat ze maandag de top 100 van de wereld zou zijn binnengekomen. Nu komt ze waarschijnlijk uit rond de 105de plek. Dat is nog wel altijd haar hoogste positie ooit. In de derde divisie driebanden bleef het streekduel tussen De Stene Brug en Bottles/Dockside uit Sas van Gent onbeslist: 4-4. Bij de thuisploeg was Wim de Kok man van the match met een fraaie overwinning op Theo Plat jouw. Het werd 35-21, met een ge middelde voor De Kok van 0.921. Edwin Geluk stelde juist zwaar teleur en verloor kansloos (16-35) van Luc Wulfranck. Nico Peeters kwam namens de thuisploeg één punt tekort op de beste man van de bezoekers, Raf Hof man. Ad Menheere legde voor de pauze al de basis voor de thuisploeg met een overwinning op een matig spelende Peter Snelders. Op het strand van Schouwen is zondag weer de Koga MTB Beachrace. Enkele honderden coureurs rijden van Scharendijke naar het be gin van de Stormvloedkering en weer terug. De totale afstand is zo'n 42 kilometer. De start is om 10.30 uur bij Beachclub Perry's. De rijders in de diverse categorieën hebben vijf uur tijd om daar ook weer te finishen. Bij de eerdere twee edities waren er al aan sprekende winnaars bij de mannen: in 2015 zegevierde Erik Dekker, in 2016 was Tom Du- moulin als eerste binnen. Dit keer lijkt Ronan van Zandbeek de favoriet. m B-rijders Van der Lijke Ik heb in elk geval weer heel veel vertrouwen gekregen Voor het derde jaar op rij stond er gisteren één van de broers Mesu op het po dium bij de Alternatieve Elfstedentocht. Niels - de jongste van de twee Mid delburgers - werd na een ware uitputtingsslag op de Weissensee derde. „Ik heb mijn titel met hand en tand verdedigd", zei hij. „Ik zat er weer heel dicht bij, maar moet wel vast stellen dat ik geen super dag had." Niels Mesu (24) deed zijn verhaal net na de hul diging. Hij mocht als prijswinnaar wéér het na gebouwde bruggetje van Bartlehiem op, samen met nummer één Crispijn Ariëns en runner-up Frank Vreugdenhil. „Maar het was wel even een an der feestje dan vorig jaar", stelde hij. „Toen was het natuurlijk een heel mooi moment. Nu baalde ik toch wel. Ik behoorde wel weer tot de sterkste rijders en daar was ik ook blij mee, maar je staat op zo'n podium toch totaal anders als je derde wordt." Softijs De Alternatieve Elfsteden tocht van gisteren was van een totaal andere orde dan die van een jaar geleden. Die van 2016 werd verre den op bijna uitsluitend goed ijs. Mesu finishte toen na vijfenhalf uur. Bij de editie van dit jaar was het ijs op vele plekken be roerd. In alle rondes van 25 kilometer moesten de schaatsers twee keer over een stuk van vier kilome ter 'softijs'. „Dat we er dit jaar meer dan een half uur langer over hebben gedaan, zegt wel heel veel over de omstandigheden." Ook de 26-jarige Erwin Mesu, die twee jaar gele den de prestigieuze wed strijd op de Weissensee won, merkte dat er hard gewerkt moest worden. Hij werd achtste. „De Weis- De geur van gebakken ui dringt je neus binnen bij het betreden van het terrein van de Parkcross. Bin nen twintig stappen ben je van het gemeentehuis van Maldegem in een compleet andere wereld. Die van het veldrijden. Van zand, gras, bossen, heuvels, modder en hin dernissen. Een wereld ook met hamburgers en braadworsten als spijs en bier als huisdrank. Die we reld van het veldrijden kende giste ren in Maldegem duizenden inwo ners. Iets waar ze volgende week zondag in Hulst ook op hopen. Burgemeester Jan-Frans Mulder, wethouder Jean-Paul Hageman en organisator Kurt Vernimmen spra- ken vorige week in deze krant de hoop uit dat de Vestingcross 'een volksfeest' wordt. Wie gisteren een kijkje nam in Maldegem, kan niet anders dan concluderen dat dat wel goed moet komen. De zesde veldritwedstrijd die ge houden wordt door Brico Cross, die in Hulst, is ingepland op zondag. Een dag waarop veel mensen vrij donderdag 2 februari 2017 TENNIS DRIEBANDEN De beachrace krijgt zondag weer veel vertrekkers, foto marieke mandemaker WIELRENNEN De kans is groot dat Oemoemenoe zaterdag eindelijk aan de kampioenspoule mag begin nen. In de afgelopen twee speelrondes konden de wedstrijden van de Middelburgse rugbyers niet doorgaan vanwege de vorst. Nu moet het team van de Ierse trainer Simon FitzGerald naar HRC in Den Haag. In de kampioenspoule strijden zes teams om de landstitel. Elke ploeg speelt tien wedstrij den. HRC is - in tegenstelling tot onder meer Oemoemenoe - al een eindje op weg. De Zuid- Hollandse club speelde in beide weekends en verloor ook beide keren. 21 Er stonden bij de Alternatieve Elf stedentocht giste ren ook drie Zeeuwse B-rijders aan de start. Van hen werd Laurent Janse als nummer 27 in de uitslag opgenomen. De marathonschaat ser uit Yerseke werd na 175 kilo meter geklas seerd en reed der halve niet de volle dige afstand. Joe- rec Cijsouw uit Oostburg eindigde als 41ste (met zes rondes van 25 ki lometer) en Rico van Damme uit Yerseke (vier ron des) zag zich terug op de 74ste plaats. 14 Nick van der Lijke is woensdag als 87ste begonnen aan de Herald Sun Tour, een vijf daagse etappe koers in Australië. De Middelburger van Team Room pot had tijdens de proloog over 2,1 ki lometer 14 secon den achterstand op winnaar Danny van Poppel. Die had voor het korte tijdritje door Mel bourne 2.32 minu ten nodig. 'Ik heb vandaag mijn titel met hand en tand verdedigd' - Erwin Mesu Roeland van Vliet Techendorf Wat kunnen de Hulstenaren over anderhalve week verwachten van de Vestingcross, de eerste internationale veldritwedstrijd in de stad? Afgaande op de wed strijd in Maldegem van gisteren: een sportspektakel, met bier, hamburgers en jumpende fiet sers. Mitchell Minnaard Maldegem Mathieu van der Poel verpulvert de concurrentie en vermaakt het publiek, foto peter nicolai a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72