Ifc Dow in gesprek over grote verkeersdrukte Sluis kan verhuurverplichting appartementen niet negeren \V w O Tien kraampjes met babykleding op mamamarkt in Hulst 7 De mamamarkt in Hulst brengt moeders met elkaar in contact. „Hier kunnen ze vriendschappen opdoen." Als de verslaggever en fo tograaf het Kruispunt in Hulst binnenstappen, neemt het aantal man nen explosief toe. Wat wil je ook, op een mamamarkt. De enige andere mannen die er lopen, zijn amper twee turven groot. De markt is een nieuw initiatief van Happy People, dat onder de paraplu van Hulst voor Elkaar activiteiten in de Hulster Linie- en Dullaertwijk houdt. In het zaaltje van het activiteitencen trum staan tien kraampjes waar (jonge) moeders babyspullen verko pen. „We willen jonge moeders meer met elkaar verbinden", legt Ellen Ver straten uit. Samen met de GGD, jeugd- We doen de mamasoos een keer in de maand zorg en kinderopvangorganisaties is ze kartrekker van het project. „Hier kun nen ze nieuwe vriendschappen op doen." Dat was ook de bedoeling van het mamacafé, dat elke woensdagoch tend in basisschool Nobelhorst plaats vond. „Dat liep niet. Dat was koffie drinken en wat kletsen. Nu doen we het gerichter. We noemen het mama soos en doen het één keer in de maand, volgens een thema." Woensdagochtend lijkt dan niet de meest logische dag voor het project. „Er zijn veel moeders dan aan het werk. Maar die hebben vaak zelf een netwerk. Rob Rutjens van Dow heeft deze week nog met de provincie over de (slechte) verkeersafwikkeling ge sproken. Verkeer dat uit de rich ting van de Sluiskiltunnel komt, moet vaak al ver voor de uitvoeg- strook voor de afslag naar Dow op de Tunnelweg wachten. Dat kan tot gevaarlijke situaties leiden. De vraag is of dit structureel is, en als dit structureel is, welke op lossing de beste is, aldus Rutjens. Daar komt nog bij dat eind mei de weg naar het nieuwe bedrijventer rein Maintenance Value Park open gaat. Die sluit aan op de rotonde bo venaan de afslag richting Dow. Het is afwachten welk effect de opening van deze nieuwe weg heeft en of bijvoorbeeld bij beter weer de drukte afneemt. „Wij blij ven de situatie met de NV Wester- scheldetunnel, de provincie en de gemeente nauwlettend volgen", zegt Rutjens. „Desnoods volgen er maatregelen, maar die moeten dan wel goed onderbouwd zijn." De provincie verplicht ontwikke laars van vakantieappartemen ten sinds afgelopen jaar om min stens een deel van die apparte menten te verkopen mét een ver huurverplichting. Dat moet de leegstand van de gebouwen te gengaan. Ontwikkelaars en ma kelaars zien niets in de plannen: ze wijzen erop dat het de verkoop remt, en daarmee de ontwikke ling van een badplaats als Cad- zand-Bad. Daar zitten nog heel wat plannen voor de bouw van appartementen in de pijplijn. Een meerderheid van de Sluise gemeenteraad besloot vorige zo mer daarom om de verhuurver plichting naast zich neer te leg gen. De provincie, die als 'hoger overheidsorgaan' dergelijke maatregelen aan gemeenten mag opleggen, dreigt nu echter met juridische stappen. En als dat ge beurt zijn er alleen maar verlie zers, benadrukken B en W. Het college stelt daarom opnieuw aan de raad voor dat voortaan de helft van alle appartementen in een nieuw complex voor minstens 33 procent van het jaar verhuurd moeten worden. B en W erken nen dat dan op het gemeentehuis ook tijd vrijgemaakt moet wor den om te controleren en te handhaven, maar zien dat als haalbaar. Wij willen juist die andere mama's met elkaar in contact brengen." Dat lukt woensdagochtend aardig. Er is een man of dertig (lopend of krui pend), met hier en daar een oma. Kim- berly Grguric (24) uit Terneuzen ver koopt babykleding. Van haar negen maanden oude zoontje Ghevently, die groeit als kool. Hoewel, verkopen? „Ik heb nog niks verkocht. Maar ik vind dit wel een goed idee. En je babyspullen hier verkopen is veel persoonlijker dan via internet. Hopelijk wordt dit een succes." Maaike Bauwens (25) uit Terhole heeft samen met moeder Rosita ba bykleren uitgestald. Zoontje Dwayne, die zaterdag zijn eerste kaarsje mag uit blazen, is eruit gegroeid. De kleren die oma voor Dwayne maakt, zijn niet te koop, haast Maaike zich te zeggen. De opbrengst kan ze gelijk investeren in nieuwe kleding, want er is een doch tertje onderweg. „Ik vind het leuk hier. Ik wist niet dat er meerdere activiteiten georganiseerd zijn, maar ik denk dat ik vaker kom", zegt Maaike. „Ik kan verha len uitwisselen met andere moeders. Ik heb wel veel vriendinnen, maar die hebben geen kinderen. Maar daar blijf ik wel gewoon mee afspreken hoor." V V donderdag 2 februari 2017 Moeders vinden elkaar op markt Bob Maes Hulst -Ellen Verstraten, organisator Ook Dow Terneuzen maakt zich zorgen over de verkeersdrukte in de ochtendspits op de Tun nelweg richting het bedrijf, maar een oplossing is niet simpel. Harmen van der Werf Terneuzen De Sluise gemeenteraad kan toch maar beter een verhuur verplichting voor een deel van nieuwe appartementen aan de kust instellen. Van de provincie móet het nu eenmaal, bena drukken B en W in een raads voorstel. Martijn de Koning Oostburg De gemeenteraad praat ko mende woensdag in commissie verband over het voorstel en be sluit er op 23 februari over. Maaike Bauwens met zoontje Dwayne. Er is een dochtertje op komst. T Jonge moeders uit Hulst en om geving verkopen babykleertjes op de mamamarkt. foto's ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70