vis moet zwemmen ■EMK Tl Provincie dwingt gemeente tot sanering in Breskens en Schoondijke donderdag 2 februari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ARNEMUIDEN-Cas Caljouw uit Arnemuiden voerde gisteren actie op basis school Oleanderhof in zijn woonplaats. Hij is voorman van de actiegroep van vissers Eendracht Maakt Kracht (EMK). Die is tegen de plicht om alle vis (ook on dermaatse) aan land te brengen. Caljouw deelde T-shirts uit met het opschrift 'Vis sers voor een gezonde zee' en legde in groep 5 uit waar de actie over gaat. „Vis moet zwemmen om te groeien. Nu laten we de jonge vis via de lopende band terugvallen in zee. De helft van die visjes overleeft het. Maar wij worden door de poli tiek verplicht om alle bij- vangst aan land te brengen. 5 Die jonge vissen gaan al lemaal dood. Dat vin den wij verschrikkelijk." Lees het hele verslag op pzc.nl lEMK EIMKr, Eindelijk zorgeloos mobiel bellen bij én over de grens ZEELAND 2 Rein Haags grillige carrière dwingt hem tot creativiteit ZEELAND 8 OpDeltahoekin Breskens verdwijnt zeven hectare braakliggende 'bedrijfsgrond', op Technoparkin Schoondijke ruim twee hectare. Het terrein in Eede is daarentegen zo goed als vol. Martijn de Koning Schoondijke/Breskens Op de bedrijventerreinen in Schoondijke en Breskens ligt te veel grond al te lang braak. De gemeente Sluis zet een deel van de terreinen daarom om in landbouwgrond of natuur. Maar alleen omdat het moet van de provincie. Het teveel aan braakliggende grond is al jaren een gesprekson derwerp in Sluis. De uitbreiding van de bedrijventerreinen in met name Schoondijke (Technopark) en Breskens (Deltahoek), in de ja ren voor de crisis, blijkt een te voortvarende maatregel te zijn ge weest. Er is nauwelijks belangstel ling voor. Het is de provincie een doorn in het oog. Het bezit van veel braaklig gende 'bedrijfsgrond' geeft een te rooskleurig beeld van de financiële positie van gemeenten: de grond is in de boeken immers meer waard dan in de praktijk. Dat leidde in ge meenten elders in het land al tot fi nanciële problemen. „De provincie heeft de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten daarom opdracht gegeven sa men een plan te maken voor de be drijventerreinen in de hele regio", verklaart de Sluise wethouder Christiane van de Vijver. „Met als uitgangspunt: Sluis heeft te veel van dergelijke grond, Terneuzen te weinig, dus kijk maar of je kunt uit ruilen." Daar zaten zowel het col lege als de Sluise gemeenteraad niet op te wachten. „Het is kapitaalver nietiging, doodzonde", vindt Van de Vijver. „We zouden dit uit ons zelf nooit bedacht hebben." Op Deltahoek ligt 7 hectare braak. Daarvan wordt 3,7 hectare gesaneerd: het gaat om de achterste strook van het terrein. Op Techno park wordt 2,2 van de ruim 3 hectare braakliggende grond omgezet. Het gaat om het stuk linksachter, gren zend aan de Margrietwijk. Sluis wil de grond niet alleen boekhoudkun dig en bestemmingsplanmatig, maar ook concreet omvormen tot - in eerste instantie - 'groen'. Voor dat omvormen van bedrijventerrei- Hetis kapitaalvernietiging, doodzonde - Christiane van de Vijver, wethouder Sluis nen is bij de provincie subsidie be schikbaar. Van de Vijver verwacht daar aanspraak op te kunnen ma ken. „Al is dat niet meer dan een pleister op de wond." De financiële consequenties van de afwaarderin gen heeft het college nog niet in kaart: die worden in maart bekend. Overigens gaat het niet op alle Sluise bedrijventerreinen slecht. Op Stampershoek in Oostburg gaat het redelijk, en De Vlaschaard in Eede is vol, er is daar zelfs een wachtlijst. Sluis wil dat terrein daarom uitbreiden met 2,5 hec tare. Met die vergroting erbij heeft Sluis straks nog zo'n tien hectare vrij op de vier eigen bedrijfsterrei nen. Daarnaast is er drie hectare be schikbaar op de bedrijventerreinen Nieuwvliet en Smoutweg Sluis. Die zijn in particuliere handen. B en W gaan met de eigenaren in overleg over de toekomst ervan. It FOTO RUBEN OREEL „(Hl _A «-PRACHT MAAKT EENDRACHT MA* I Sluis moet af van bedrijf sgrond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67