Vrijwilligers en AED's gezocht voor HartVeilig Meeste Bevelandse Wmo-cliënten zijn tevreden over dienstverlening 7 Werk aan nieuwe aansluitingen snelweg ligt op schema Wie regelmatig over de A58 bij Goes of de Nansenbaan rijdt, kan het niet ontgaan: de aanleg van de nieuwe aansluitingen is in volle gang. Nog maar een maand of negen, tien te gaan en dan komt een langge koesterde Goese droom uit: een extra aansluiting op de A58 om de files in de spits te verminderen en de bereikbaarheid van de stad te ver groten. Op locatie rijdt dagelijks zwaar materieel af en aan om er voor te zorgen dat de eerste auto's komend najaar over de op- en af ritten zoeven. Het werk ligt prima op schema, zegt wethouder Loes Meeuwisse. „Wij en ook hoofd aannemer KWS zijn tevreden. De voorbereiding was heel goed en ook andere partijen in het project houden zich aan hun planningen", doelt zij op onder anderen Water schap Scheldestromen. Dat heeft de afgelopen weken een belang rijke en ook behoorlijk spannende horde genomen: het verplaatsen van een rioolpersleiding die vanaf de Nansenbaan onder de snelweg doorloopt. Dagelijks stroomt daar een hoeveelheid van 431 tankwa gens aan rioolwater vanuit de hele gemeente Goes doorheen, richting de rioolwaterzuivering in Kapelle. Woensdag 18 januari was een cru ciale dag, want toen werd de oude leiding ontkoppeld en de nieuwe aangesloten. Een klusje onder tijdsdruk, want de leiding kon maar een bepaalde periode buiten werking worden gesteld. Het droge vriesweer was wat dat be treft ook gunstig, het mocht na melijk niet te nat zijn voor het hele karwei. De komende maanden staan in het teken van de aanleg van de 'turbokluifrotonde', die de op- en afritten verbindt met de Nansen baan. Ook voor dat onderdeel is het belangrijk dat het op tijd klaar is, want de Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB) wil op 8 april weer gaan rijden. Het museumspoor loopt dwars door het werkgebied. Ook dat gaat lukken, zegt Meeuwisse. De rotondes kunnen dan ook al worden bereden, hoewel de daad werkelijke aansluitingen op de Wij en ook hoofdaannemer KWS zijn tevreden snelweg dan nog niet klaar zijn. Wel is de voorbelasting nu al aan gebracht. Dat is nodig omdat de grond tijd nodig heeft om in te klinken, legt programmamanager Emiel de Vis van het project Goes Beter Bereikbaar uit. Volgens hem komt er in het proces nog een spannend moment aan en dat is de verbreding van de onderdoorgang onder het viaduct. De taluds moe ten eruit om plaats te maken voor rijbanen. Dat staat in juli op de rol. De Vis: „We werken met een de sign- and constructcontract, dat betekent dat er een globale plan ning is tot het einde van het pro ject en dat er per drie maanden ge detailleerd vooruit wordt ge pland." Vanaf dat moment zal er eigenlijk ook pas voor het eerst verkeershinder zijn. De Goesse- straatweg wordt een weekend af gesloten, fietsers en ambulances kunnen doorrijden. Overigens blijft ook de huidige ambulanceaf rit ook in gebruik totdat de nieuwe afrit vanuit Vlissingen klaar is. In oktober worden de nieuwe op- en afritten aangesloten en te gelijkertijd zal groot onderhoud worden uitgevoerd aan de A58 zelf, tussen afrit 35 en knooppunt De Poel. Dat zal de meeste overlast voor het verkeer opleveren, de be staande op- en afritten zijn drie weekenden dicht en ook is er maar een rijbaan beschikbaar. Maar in november is als het goed is alle leed geleden en is er juist minder hinder in en om Goes. Meer infor matie via goesbeterbereikbaar.nl. Met drie bijeenkomsten wil de ge meente Borsele het reanimatienet- werk Hartveilig Wonen vorm gaan geven. Borsele is de laatste Bevelandse gemeente die zich aansluit bij het landelijke reanimatienetwerk dat bestaat uit vrijwilligers. Deze men sen kunnen snel hulp bieden aan ie mand met hartproblemen en over bruggen op die manier de tijd totdat de ambulance er is. Om binnen de cruciale zes minu ten te kunnen reanimeren, is de ge meente op zoek naar vrijwilligers die een erkende AED- of reanima- tietraining hebben gevolgd of willen volgen. Dat mogen inwoners van de gemeente zijn, maar ook mensen die in een van de dorpskernen wer ken. Verder zoekt de gemeente ver enigingen, organisaties of particu lieren die hun AED beschikbaar wil len stellen. Belangstellenden kun nen terecht bij een van de drie infor matieavonden. Die zijn op donder dag 2 maart in 't Hof Stenevate in Heinkenszand, op woensdag 8 maart in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder en op donderdag 9 maart in dorpshuis Het Trefpunt in Ovezande. De bijeenkomsten zijn van 19.30 tot 21.00 uur. De afdeling WIZ verzorgt na mens de vijf Bevelandse ge meenten de uitvoering en het beleid voor de Wmo-maatwerk- voorzieningen. De onderzoeken zijn uitgevoerd onder inwoners die gebruikmaken van een of meerdere Wmo-voorzieningen. In totaal hebben 780 mensen meegedaan. Uit de analyse van ZB planbureau blijkt dat 70 pro cent tevreden is over de manier waarop met de hulpvraag is om gegaan. Deze vragen gingen bij voorbeeld over de snelheid van handelen en de wijze van bena dering. Zo'n 80 procent van de respondenten geeft aan dat de kwaliteit van de ondersteuning die men ontvangt, goed is. 72 procent is tevreden over het ef fect dat de ondersteuning op hun leven heeft. De meting gaat over onder steuning die is geleverd vanaf 1 januari 2015. Toen werden de de centralisaties doorgevoerd; on derdelen van de AWBZ werden toegevoegd aan de Wmo. Ook werden dat jaar de veranderin gen in de huishoudelijke hulp ingevoerd en is de afdeling WIZ van start gegaan. De Goese wethouder André van der Reest, tevens voorzitter van het bestuurlijk overleg WIZ, is blij met het resultaat. „Het is goed te zien dat, ook na een hec tisch jaar vol veranderingen, de dienstverlening aan Wmo- cliënten als goed wordt ervaren. Daar doen we het voor." donderdag 2 februari 2017 Goese droom over A58 krijgt vorm Luc Oggel Goes - Loes Meeuwisse, wethouder Ellen Jobse Heinkenszand De meeste Wmo-cliënten zijn tevreden over de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) van de Gemeenschappelijke Regeling de Bevelanden. Dat blijkt uit een onderzoek van ZB planbureau onder Beve landse cliënten Luc Oggel Goes A Het viaduct over het spoorlijntje waar ook de twee aansluitingen van en naar de A58 komen, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63