'Jeugd is echt onder de indruk' II II 6 Voor duizenden euro's gestolen BE" Tevreden stapte groepsbegeleider Jeroen Boone onlangs de boten- loods aan de Burenpolderweg binnen. „Er lag niets van gereed schap en apparatuur in de boten, dus ik dacht: de scouts hebben netjes opgeruimd." Een naar ge voel bekroop hem toen hij een kast opentrok en ook daar geen spullen aantrof. Nog steeds opti mistisch vroeg Jeroen aan de an dere leidinggevenden of een van hen misschien thuis aan het las sen was. „Toen dat niet het geval bleek te zijn, wist ik genoeg: ze hebben alles gejat." Gat in hek Wie 'ze' zijn, weten ze bij de scoutinggroep niet. Ook is ondui delijk wanneer de inbraak precies heeft plaatsgevonden. De dieven maakten aan de zijkant van het terrein een gat in het hek, waarna ze de houten deuren van de loods forceerden. Jeroen vermoedt dat de spullen via een gat in de voor kant van het hek in een busje ge laden zijn. Uit de botenloods zijn onder meer een laskar, slijptollen en buitenboordmotoren verdwenen. Vanwege het jaarlijkse onderhoud aan de boten was er in de loods Toen dat niet het geval bleek te zijn, wist ik genoeg: ze hebben alles gejat veel gereedschap en apparatuur te vinden. „Een deel van de spullen is van de scouting zelf en een deel hebben we in bruikleen van een bedrijf uit de buurt. Het is alle maal niet het nieuwste van het nieuwste, maar alles bij elkaar is het toch zeker 3.000 euro waard." Jeroen vreest vooral voor de fi nanciële gevolgen van de diefstal. „We weten nog niet in hoeverre het verzekeringswerk is, maar we moeten hoe dan ook ander mate riaal aanschaffen en daar is onze kas niet op berekend." Zonder buitenboordmotor kunnen de Zeeverkenners de Oosterschelde niet op. De leiding gebruikt de motoren om op het water een oogje in het zeil te hou den en snel te kunnen ingrijpen. Scoutinggedachte 'Zuur' vindt Jeroen vooral dat door de inbraak de scoutingge dachte wordt aangetast. „Als scoutinggroep probeer je toegan kelijk te zijn voor jong en oud, arm en rijk. Het is altijd weer een uitdaging om de boel met zo wei nig mogelijk middelen draaiend te houden. Nu worden we ge dwongen om extra acties te ver zinnen om de gestolen spullen te vervangen." Het bezoek aan Ouwerkerk, enkele weken geleden, is iets waar Sjaak van Loo van het organiserende her denkingscomité al lang voor ijverde. Hij is blij dat de excursie effect heeft gehad. „Als je al deze maquettes ziet, weet je dat het ook in die koppies is blijven zit ten." De werkstukken stonden gisteravond tentoongesteld in de Johanneskerk, waar de herden king werd gehouden. „Ze vertellen stuk voor stuk hun eigen verhaal", merkt Van Loo. Bij sommige ligt de nadruk op de overledenen, zo hebben De maquettes vertellen stuk voor stuk hun eigen verhaal over de watersnoodramp leerlingen bij één maquette alle namen en leeftijden van de slachtoffers op de rand geplakt. In een ander werkstuk wordt een gat in de dijk gedicht met een caisson. „Ik vind het ook opvallend dat in veel maquettes de kerktoren van Kruiningen nog heel duidelijk overeind staat." Tijdens de herdenking lazen enkele schoolkinderen de namen voor van de 58 dorpsgenoten die 64 jaar geleden tijdens de Waters noodramp om het leven kwamen in Kruiningen. Ook werden gedichten voorge lezen en was er op de nieuwe vi deoschermen van de kerk een vi deo te zien van een ooggetuige. Buiten de kerk wer den er bij het door Jan Wolkers ontworpen monument bloemen gelegd ter nagedachtenis aan de slachtoffers. Een aantal maquettes zal bin nenkort nog te zien zijn in de bi bliotheek van Kruiningen. Van Loo is ook van plan om enkele exemplaren aan het Watersnood museum te schenken. IN DE REGIO Sterrenwacht verhuist naar stadhuis Verkiezing jeugdgevolg in De Hoop MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 2 februari 2017 Inbraak dupeert scouting Yerseke Een flinke domper voor de Zee verkenners van de Scouting Ridder Boudewijngroep uit Yer seke. Bij een inbraak in de bo- tenloods namen dieven voor en kele duizenden euro's aan ap paratuur en gereedschap mee. Daardoor vallen de activiteiten van de scouts in het water. Ellen Jobse Yerseke -Jeroen Boone De scoutinggroep roept mensen die iets verdachts hebben gezien zich te melden. De inbraak vond vermoedelijk plaats tussen 14 en 17 januari. Kruiningen -Sjaak van Loo, herdenkingscomité Fay de Jongste draagt een gedicht voor in de hervomde kerk Kruiningen. foto johan van der heijden Dieren die drijven op de golven tussen halfingestorte huizen, mensen die uit een zolderraam zwaaien en overal water. Uit de maquettes die de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de drie Kruiningse basisscholen maak ten, blijkt dat de verhalen die ze in het Watersnoodmuseum heb ben gehoord, diepe indruk heb ben gemaakt. Joeri Wisse MIDDELBURG De sterrenwacht in Middelburg gaat verhuizen naar een deel van het stad huis: de vleugel aan de Helm. De twee observatoria gaan naar Oostkapelle, waar aan de Duin- beekseweg door Klaas Jobse het As tronomy Project wordt gebouwd. De gemeente Mid delburg is eigenaar van het huidige pand van de volks sterrenwacht Philip- pus Lansbergen aan de Herengracht en wil dat verkopen. Omdat de sterren wacht al samen werkt met het Uni versity College Roosevelt ontstond het idee om te gaan samenwonen. „Er zitten al grote ramen in het dak zodat we met een telescoop naar de sterren aan de zuid/zuidwestelijke sterrenhemel kun nen blijven kijken", zegt voorzitter Rijk- Jan Koppejan. OUD-VOSSEMEER Carnavalsvereni ging 'CV de Vlööi- entrappers' houdt zaterdag een ver kiezing van het nieuwe jeugdgevolg in Café de Hoop in Oud-Vossemeer. De verkiezing is be doeld voor kinderen van groep vijf, zes, zeven of acht. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING BAARLAND Nieuweweg 4,19.30 uur - Start cursus Zumba Gold GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Edwin de la Ruelle; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcen trum de Spinne, 16.00-20.00 uur- Inloop steunpunt voor mensen met een beperking HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, 10.15 uur - Voorleessessie door Wethouder De Kunder HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin; KAPELLE De Vroone, 13.30 uur - Bingo; Raads zaal, 19.00-20.00 uur - Startbijeen komst over Franse Week KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.15 uur - Voorleesses sie door Wethouder Sinke OUD-VOSSEMEER Bibliotheek, 13.00- 14.30 uur - Tablet- Café SINT-ANNALAND De Meestoof, 14.00-17.00 uur - Expositie over de Watersnoodramp; Bibliotheek, 16.00- 17.00 uur - E-book spreekuur WEMELDINGE De Wemel, 10.30 uur - Maandelijkse groepswandeling over een afstand van vijf kilometer YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 50+'. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN WAARDE Tijdens een thema-avond over 'kerk, gezin en school' in Waarde heeft waarnemend burgemeester Zoon gisteravond ouderling en onderwijzer G. van Veldhuisen (61) 'overvallen met de mededeling van zijn benoeming tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg zijn onderscheiding voor zijn verdiensten ten bate van de samenleving, in het bij zonder op het terrein van het kerkelijk leven. Als docent is de decorandus al vele jaren werkzaam op het Calvijn College, locatie Kerkpolder, in Krabbendijke. Voor leerlingen en collega's is hij daar een vertrouwensper soon. In de Gereformeerde Gemeente in Waarde heeft de heer Van Veldhuisen inmiddels meer dan 25 jaar plaats in de kerkenraad. Als ouderling heeft hij, naast zijn pastorale taken en bezoekwerk, een bijzondere extra functie, als plaatsvervangend voorzitter van de kerkenraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62