ïr 44 Lise komt met kabouters terecht op de Noordpool 9 CHECK DIT! my-l l Damian de Muijnck (18) heeft zoal lang hij zich kan heugen een passie voor drummen. Nu speelt hij in metalbands Xeno en ZUMUZ. Met die laatste staat hij op 11 februari in De Pit in Terneuzen. Metal Battle „Ik richtte ZUMUZ op met de bassist van Xeno. Sinds drie maanden is de band compleet. We brengen muzi kaal technische muziek die ook harde stukken bevat en soms wat jazzin- vloeden heeft. We experimenteren veel en zijn vooruitstrevend. Ik vind progressive metal echt te gek, je gaat dan meer de wiskundige kant op. Ik hou ervan om te experimenteren. De Metal Battle in De Pit is voor iedere metalband interessant, omdat je po diumervaring opdoet. We hebben al verschillende optredens op de plan ning staan, maar dit wordt onze eer ste. We hebben een show in elkaar gezet, speciaal voor de Metal Battle. We zien dit optreden als een try-out. Het zou te gek zijn als we naar de halve finale in Rotterdam mogen, zo als vorig jaar met Xeno. Maar we doen het vooral om onze muziek te laten horen en te zien wat de reacties zijn." Drummen „Als kind sloeg ik óveral op en toen ik vier was, zeurde ik al om een drum stel. Ik kreeg toen een kleine jazzkit van mijn ouders. Sinds mijn zesde ben ik lid van de muziekschool in Middelburg. Mijn hele leven draait om drummen. Momenteel geef ik les ■M op een drumschool, repeteer ik met de bands Xeno en ZUMUZ en volg ik lessen. Alle tijd die ik kan benutten, steek ik in drummen. Ik heb van jongs af aan mezelf als doel gesteld dat ik hier mijn carrière van wil ma ken en doe er dan ook alles voor." Codarts conservatorium „Ik wilde altijd naar de Rockacade mie in Tilburg, maar toen ik kennis maakte met de docenten, het pro gramma en de visie van het Codarts Conservatorium in Rotterdam, was ik meteen verkocht. Eerst moet mijn portfolio goedgekeurd worden en dan zijn er in maart audities. Ik volg nu iedere dinsdag twee uur extra les Als kind sloeg ik óveral op en toen ik vier was, zeurde ik al om een drumstel aan de muziekschool, want ik wil er voor de volle honderd procent voor gaan." Zeeland vs. Zweden „Zeeland is een te gekke plek. Het is hier zo lekker rustig. Ik ben dan ook niet van plan om meteen het eerste jaar op kamers te gaan als ik aangeno men word in Rotterdam. Maar on danks dat ik Zeeland mooi vind, wil ik Nederland het liefst zo snel moge lijk verlaten. Zweden is mijn lieve- lingsland. Alles is daar goed geregeld en er wordt veel geïnvesteerd in cul tuur en onderwijs. Ik ben er echter nog nooit geweest, dus dat moet eerst maar eens gebeuren." American Bar „Na een twaalf uur lange drumsessie ga ik het liefst naar Bar American in Middelburg. Even een drankje doen en bijpraten met vrienden. Het is mijn favoriete plek in Zeeland, ik kom er iedere week. Al mijn vrien den komen daar en ook de ZUMUZ- leden. Het is fijn om elkaar ook bui ten de repetities te spreken." Concerten „Ik ben absoluut geen festivalmens. In een tent slapen op een camping is niet aan mij besteed, ik ga liever naar een hotel. Meestal komen er op een festival ook maar twee bands die ik echt wil zien. Dan zit je de rest van de tijd naar bands te luisteren die je niet eens kent of goed vindt. Ik ga dan lie ver naar één specifieke band, concer ten bezoek ik dus wel vaak." Animals as Leaders „Er zijn bands waar ik sowieso heen ga als ze live spelen. Mijn grootste voorbeeld is de Amerikaanse pro gressive metalband Animals as Lea ders. Hun drummer Matt Garstka in spireert mij. Hij weet echt waar hij het over heeft, is streng voor zichzelf en houdt zich aan strakke oefensche ma's. Ik heb hem een keer kort ont moet op een veldje bij de wc's. Niet echt een plaats waar je verwacht je held te ontmoeten, maar ineens stond hij daar. Echt te gek!" Wie: donderdag 2 februari 2017 PZ Zeeland is te gek, ik ga niet meteen op kamers Gertie de Boey 'i "jt<L a*». —Damian de Muijnck Damian de Muijnck: Bar Ameri can in Middelburg is mijn favoriete plek in Zeeland, ik kom er iedere Week. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Zaterdag 11 februari vindt vanaf 19.00 uur de Zeeuwse voorronde van de Metal Battle plaats in De Pit in Terneuzen. Op het podium staan die avond Fists Of Time, Harbour Of Souls, Nocardia en ZUMUZ, en ais afsluiter Sevenson. Naam voorstelling: De Kabouter Theater Terra Genre: jeugd/familie Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Stadsschouwburg Middelburg Wanneer: zondag 5 februari om 14.00 uur De wereldbe roemde verha len over kabou ters van tekenaar Rien Poortvliet en weten schapper Wil Huygen komen tot leven. Thea ter Terra komt na de succesvolle familievoor stellingen Kikker en Raad eens hoeveel ik van je hou met de nieuwe theaterproduc tie. De voorstelling ver telt het verhaal van een meisje, Lise, dat via magie in het boek van de kabouters terecht komt. Ze maakt nieuwe John Kraaijkamp Musi cal Award voor Beste Inhoudelijke Creatie 2003. De regie en mu ziek van De Kabouter wordt verzorgd door de Nederlandse componist Fons Merkies. Hij ont ving in 2003 een Gou den Kalf voor de film Boy Ecury. Dick Feld, Wesley de Ridder, Christiaan Koetsier en Linda Korevaar vervul len de hoofdrollen. Het decor, de poppen en de kostuums zijn gecre ëerd door Joris van Veldhoven. 'kleine' vrienden en gaat samen met hen op avontuur. Zo reist ze naar de Noordpool op de rug van een gans, in de bek van een leeuw en in een luchtballon. Lise wil het sprookje van de kabouters red den en de Noordpool is de enige plek waar nog kabouters leven die met dieren kunnen praten en gedachten kunnen lezen. En dan moet Lise ondertussen ook nog oppassen voor trollen... Poortvliet en Huygens eerste boek, Leven en A Lise maakt nieuwe vrienden, royal promotions werken van de kabou ters, werd in 1976 gepu bliceerd. Vijf jaar later verscheen een vervolg. De boeken werden in meer dan twintig lan den vertaald. Het script en de liedtek sten van de voorstelling De Kabouter zijn ge schreven door de Ne derlandse acteur en theatermaker Dick Feld. Hij schreef eerder ook het script en de liedtek sten voor Raad eens hoeveel ik van je hou en speelde mee in Kikker. Hij ontving hiervoor een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51