N (A Damon en Yimou maken de hoge verwachtingen niet waar 6 FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Live by Night Ron Goossens Manchester by the Sea Sing krijgt een vervolg A Nóg meer helden in Avengers: Infinity War Sigourney Weaver wordt niet vaak gevraagd als moeder- of grootmoederfiguur, terwijl ze dat juist belangrijke rollen vindt. Ze speelt in A Monster Calls de kil ogende grootmoeder van een jongen die op het punt staat zijn doodzieke moeder te verliezen. 'Zo'n film is een kleine schat.' igourney Weaver (67) wandelt stijlvol gekleed in een jade- groen pak het Lon- dense hotel binnen. Ze vertelt openhar tig over haar rol van grootmoeder in deze film; een moe der die haar kind zal begraven. Wea ver: „Een kind verliezen is de groot ste angst van iedere ouder. Wie zou z'n kind niet proberen te redden?" Inleven was makkelijk, want zeifis ze moeder van een inmiddels 26-jarige dochter. Oma worden zit er overi gens nog niet in: „Mijn dochter roept dat dat nog jaren niet gaat gebeuren." De Amerikaanse actrice, wereldbe roemd door haar rol als Ripley in de Alien-filmserie en haar veelal onaf hankelijke personages, onthult een voorkeur te hebben voor films over families: „Families vormen het hart van een verhaal. Dus wanneer ik zo'n The Great Wall grootmoederrol krijg aangeboden, ben ik dankbaar. Dat komt niet vaak voor, want casting directors hebben het idee dat ik het best een keiharde carrièrevrouw kan spelen. Maar een moeder- of grootmoederfiguur is voor mij als acteur interessanter dan - ik noem maar wat - de rol van vice- president. En met al die 'Avatars' die binnenkort op de agenda staan, is zo'n kleine, intieme film een soort schat." Haar lengte van 1,80 meter is, zo vermoedt ze, een van de belangrijk ste redenen dat ze voor bepaalde rol len gevraagd wordt. Ook voor deze rol: „Ik moest in de basis een af schrikwekkend, heksachtig perso nage spelen. Iemand wier lange scha duw letterlijk en figuurlijk over een kind kan vallen." In werkelijkheid blijkt de statige Amerikaanse uiterst vriendelijk - warm zelfs. Ze ziet de hardheid die ze uit kan stralen zelf als kracht. „Vrou wen zijn nu eenmaal krachtig en De verwachtingen zijn hoog als de Chinese Muur zélf. Deze Ameri- kaans-Chinese coproductie, met Hollywoodroyalty Matt Damon in de hoofdrol en de Chinese topregisseur Zhang Yimou aan het roer, is groots in de markt gezet als kaskraker die zowel Westerse als Chinese kijkers moet bekoren. Een sympathiek idee. In de film, die zich afspeelt in het oude China, besluit een Europese huurmoordenaar zich met z'n pijl en boog aan te sluiten bij een gigantisch Chinees leger dat speciaal opgezet is om mythische wezens te bestrijden. Verstrooien doet dit verhaal vol actie zeer zeker. Maar wie bekend is met het oudere, virtuoze werk van Zhang Yimou zal wellicht toch ietwat te leurgesteld naar buiten lopen. Zijn anders zo verrukkelijk exotische stijl is, misschien ook door het Ameri kaanse script, te veel verschoven naar een mainstream allemansvriend. Maar laten we eerlijk zijn: 'beef Shanghai' uit een pakje van Knorr is ook niet voor de fijnproever bestemd. -M.N. donderdag 2 februari 2017 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Ron Goossens €473.125 2 (1) xXx €338.330 3 (3) Split €268.724 4 (2) Onze Jongens €249.249 5 (9) La La Land €239.796 GANGSTERFILM Ben Affleck regisseert zichzelf als een gangster die na het overleven van de Eerste Wereldoorlog in Boston en Miami furore maakt. Zijn liefde voor het verkeerde meisje (Sienna Miller) brengt hem in problemen die zijn on dergang inluiden. KOMEDIE Niet helemaal overtuigende filmkome die van de makers van de New Kids- films. Een zuiplap ontpopt zich als een roekeloze stuntman terwijl zijn vriendin vreemdgaat met zijn vrien denkring. Alleen een carrière in de film kan zijn relatie redden. Niet grap pig genoeg. DRAMA Casey Affleck, de broer van Ben, speelt een getraumatiseerde man die met zijn familieverleden wordt gecon fronteerd als zijn broer overlijdt. Af fleck speelt zijn rol zeer ingehouden met af en toe een uitbarsting die hard aankomt. ANIMATIE De muzikale animatiefilm Sing, die in Ne derland een groot succes was, krijgt een vervolg. De pre mière wordt in 2020 verwacht. Over de inhoud is nog niets be kend. Hoewel de film niet is genomineerd voor een Oscar bij de Beste Animatiefilms, behoort Sing tot een van de best bezochte ani matiefilms van de laatste jaren. MARVELS In de film Aven gers: Infinity War duM een recordaantal superhelden van Marvels op, die het opne men tegen de ultieme slechte rik Thanos. Ge schat wordt dat er 67 persona ges in de film te zien zijn met onder meer Tony Stark (Ro bert Downey Jr.) en Captain America (Chris Evans). E Kille oma wordt een echt mens Marieke Nieuwdorp ACTIEAVONTUUR Regie: Zhang Yimou Hoofdrollen: Matt Damon, Tian Jing, Pedro Pascal Huurmoordenaar Matt Damon sluit zich aan bij een Chinees leger. FOTO UNIVERSAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48