Schaterlachend door het tranendal ii 0 Klassiek 5 Liefde voor Portugal Nabil en Guido Weijers in Zierikzee Verhalend liedrecital men nog altijd verrassende vormen aan. Het arsenaal instrumenten groeit nog altijd aan - alles wat geluid kan maken, komt in principe in aan merking. Er valt geen stijl te beden ken die de heren muzikanten zouden afwijzen, of zelfs oninteressant zou den vinden. Klompendans, schlager, Turkse muzak of Mexicaanse ro mance. Het is wisselen, wisselen, wisselen, continu, ADHD, van in strument en van kostuum. Alles wat geluid kan maken, komt in principe in aanmerking als instrument Een show van Het Groot Niet Te Vermijden is prikkelend. Maar soms ook regelrecht ontroerend. Zang en spel zijn van hoog niveau en daarmee raken ze allerlei soorten snaren, ook de gevoelige. En de oprechte. Wat op valt, is dat er met de jaren steeds va ker een ruime portie jazz het pro gramma binnensluipt en daarmee verraadt de groep toch wel iets van zijn ware aard. Maar gevoelig, serieus, klassiek of niet, uiteindelijk blijft hu mor nog altijd de belangrijkste schijnwerper. Lang verhaal kort: het veertiende programma van Het Groot Niet Te Vermijden heet Shave Rattle and Roll Die titel verraadt welke muziek zeker eventjes in de schijnwerpers komt: uptempo rock roll, Bill Haley and his Comets, de nine-ten-eleven- twelve o'clock rock, de Alligator Razzle Dazzle. Maar het zal niet meer dan een accent zijn. Het zal weer alle kanten opgaan, bij voorkeur de on- voorstelbaarste, zoals altijd. Eric van Sauers „We gaan door een diep tranendal, maar wel op een manier die je aan het lachen maakt", schetst Van Sauers zijn eigen voorstelling. Hoewel zijn nieuwste show nog in opbouw is, is hij volgens de caba retier toch de moeite waard: het maakt het optreden juist intiemer. „Bij een try-out ga ik soms de mist in, maar daar kunnen we dan sa men om lachen", aldus Van Sauers. „Tegelijkertijd lever ik wel kwali teit af; dankzij mijn ervaring weet ik waar ik mee bezig ben." De eerste helft van zijn show wordt gevuld door een jong talent. Dat kan Jan Jaap van der Wal, Kas- per van der Laan of Alex Ploeg zijn. De routine eromheen werd te veel een sleur Zoals het er nu naar uitziet, zal het voorprogramma bij Podium Rei- merswaal in Rilland verzorgd wor den door Alex Ploeg. Hij won in 2016 de Publieksprijs van Cameretten. Op het moment werkt Ploeg onder meer aan zijn eigen avondvullende programma. De laatste drie kwartier na de pauze staat Eric van Sauers zelf op het podium. „Als ik een pro gramma in mijn eentje moet vul len, dan is het maar een kort avondje uit voor het publiek. Dankzij het voorprogramma wordt het een mooie, avondvul lende show." Van Sauers keerde in 2015 na een pauze van vier jaar terug in de theaters met de succesvolle voor stelling Ontroert. Van Sauers: „Met mijn pauze van vier jaar wilde ik de cadans van iedere keer een nieuwe voorstelling bedenken doorbreken. Hoewel ik nog steeds genoot van op het podium staan, werd de routine eromheen te veel een sleur. De tijdelijke stop heeft me goed gedaan en nu gaan we er weer tegenaan." Fado Cabaret donderdag 2 februari 2017 A Het Groot Niet Te Vermijden is meester in het combineren van humor en muziek, fotocarlaverwer Het Groot Niet Te Vermijden, Shave Rattle and Roll, zaterdag 4 februari, Stadsschouwburg Mid delburg, 20.00 uur. Cabaretier Eric van Sauers staat vrijdag in Rilland met een try-out van De Lief en Leed Tour. Het op treden vormt meer stand-up co- medie dan cabaret. Het is 'Meer snel - meer hard - meer urgent'. Janneke Koster Eric van Sauers Eric van Sauers, try-out De Lief en Leed Tour 'Meer Snel-Meer Hard-Meer Urgent', vrijdag 3 fe bruari, Luctor et Emergo in Ril land, aanvang 20.00 uur. A Eric van Sau ers: „Bij een try- out ga ik soms de mist in, maar daar kun nen we dan samen om la chen." FOTO JAAP REEDIJK Najib Amhali en Jörgen Raymann zijn al fan van de 32-jarige cabaretier Nabil. In zijn show Tijd machine, vanavond te zien in fiZi in Zierikzee, gaat Nabil terug naar de jaren negentig. Voor hem een tijd van onbezorgd heid en veiligheid, waarin zomervakanties eeuwen leken te duren. De voor stelling begint om 20.15 uur. Op zaterdag 4 februari geeft Guido Weijers een try-out van zijn nieuwe voorstelling Masterclass Geluk: The Pursuit of Happiness in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Weijers volgde masterclasses over geluk aan de Eras mus Universiteit en deed onderzoek naar het Bruto Nationaal Geluk. Hij hoopt het publiek op Schouwen-Duiveland met meer inzichten en een gevoel van geluk naar huis te sturen. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten voor beide voorstellingen en info via theatersaanzee.com. Zangeres Daisy Correia (1986) heeft Portugese wortels. Hoewel ze in Nederland is ge boren en opge groeid heeft het ge boorteland van haar moeder in haar hart belangrijke plek in genomen. Ze uit dat door de Fado in haar concerten als uitgangspunt te nemen. Correia diri geert de muziek naar deze tijd, maar wat blijft is het melo dische drama vol weemoed, verdriet en verlangen. Daisy Correia, Uma Casa Portugu- esa, zat 4 feb, dorpshuis Rilland, 20.00 uur Robbert Muuse en Mischa van Weers zijn gehuwd en vor men een bijzonder muzikaal duo. Hij is bariton en zij pia niste. Samen bren gen zij de voorstel ling Alle Lust will Ewigkeit. Het verha lende liedrecital ver telt over de natuur, volksmuziek en de liefde. Beeldmateri aal van schilders en vroege fotografen verlucht het recital. Het duo brengt lie deren van Schumann en Grieg en de ver tolking van de Chine- sische Lieder van Röntgen en de folk songs van Grainger is heel bijzonder. Morgen, Zeeuwse Concertzaal Middel burg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47