3 Oscars van vorig jaar Bridget Joness Baby Arminvan Buuren De nieuwe Elbow pz lip Televisie p Radio haal van een jongen die gaat trouwen en door toedoen van zijn maten nog een vrijgezellenavond beleeft. Alle avonturen van Odysseus beleeft hij in een lange, uit de hand gelopen kroegentocht. Bij de opvoering in 2014 werd het verhaal gekenmerkt door de Zeeuwse setting. De concert variant, die door heel Nederland wordt opgevoerd, is iets minder op Zeeland gericht. De theaterband Fabelhaft, die na de originele O die zee-productie ont stond, bestaat uit de drie hoofdrol spelers van toenacteurs/zangers Steyn de Leeuwe, Boy Ooteman en Myrthe Burger en de originele band: Robert Jan Stips, Bart Wijtman, Rob Wijtman en Cok van Vuuren. Stips: „In de aanloop naar deze theatertour hebben we lang geleden één keer met heel weinig ervaring een spontane try-out gedaan. Dat was erg leer zaam. Tussen ons optreden in Ritt- hem en die try-out hadden we na melijk niets samen gedaan. We speelden O die zee daarom zoals we het gewend waren te spelen. Al snel kwamen we erachter dat een concert toch om iets heel anders vraagt. Met veel plezier zijn we daar hard aan gaan werken. Nu zijn we er klaar voor om de theaters in te gaan. We hebben iets neergezet dat echt de moeite waard is." Profileren De eerste cd van Fabelhaft, met daarop elf nummers uit O die Zee - In Concert, wordt 6 februari officieel ge presenteerd tijdens het concert in De Een aantal nummers hebben we moeten bewerken of zelfs moeten schrappen Kleine Komedie in Amsterdam, maar zal in Vlissingen al aan de zaal ver krijgbaar zijn. Stips verklapt dat hij in zijn enthousiasme over de band na de stop van O die zee meteen al een aantal nummers was gaan schrijven. „Maar voordat we daar verder mee aan de slag gaan, hebben we besloten deze eerste tour te wijden aan het fantastische materiaal dat al bestond. Daarmee willen ons eerst profileren als theaterband. Het duurt minstens een jaar voordat we weer iets nieuws kunnen neerzetten, maar de wil om hiermee verder te gaan is er in ieder geval wel. Het lijkt mij ook fantas tisch om daadwerkelijk als theater band het gat op te vullen dat nu in het theateraanbod bestaat. Er gebeurt meer dan tijdens een gewoon pop concert, maar het is ook niet echt theater." Voordat het zover is, gaat de band terug naar de streek waar het een paar jaar geleden allemaal begon. Ko mende zaterdag staan ze niet in de slotgracht bij Fort Rammekens, maar in het CCXL Theater in Vlissingen. „We hopen dat het daar voor ons en het publiek een groot feest wordt om alles opnieuw te beleven. En dat men met volle teugen zal genieten van het concert." ODYSSEUS donderdag 2 februari 2017 We moesten er even op wachten, maar vorig jaar was daar dan toch ein delijk het derde deel in de populaire Bridget Jones- filmreeks. Bridget Jones's Baby werd meteen dé kaskraker van 2016; in Nederland trok de film ruim 1,1 miljoen be zoekers naar de bioscoop. De grote vraag: wie is de vader van Bridgets baby? Bridget Jones's Baby is vanaf 8 februari te koop op dvd. Armin van Buuren viert vanavond de achthon derdste aflevering van zijn wereldwijd uitge zonden radioshow A State Of Trance. Voor het eerst zendt hij uit vanuit de nieuwe studio van zijn platen maatschappij Armada Music. Er zijn kijk jes achter de schermen via de livestream op Facebook en YouTube en artiesten die over de vloer komen. Vandaag (20-22u): astateoftrance.com. Vlak voordat de Britse band Elbow begon met het nieuwe album Little Fictions verliet drummer Richard Jupp de groep. Na twintig jaar met z'n vijven werd de zevende cd de eerste ge maakt door vier muzikanten. Dat leidde tot een creatieve zoektocht naar een nieuwe sound met als resultaat, volgens frontman Guy Garvey, de eerste dansbare Elbow-plaat. Little Fictions verschijnt morgen. Voor de uitreiking van de Oscars brengt Filml de beste films van vorig jaar naar haar on-demand- platform. Te zien zijn: 45 Years (nominatie beste actrice - Charlotte Rampling), Joy (nominatie beste actrice - Jennifer La wrence), Creed (nominatie beste manne lijke bijrol - Sylvester Stallone) en Son Of Saul (winnaar beste buitenlandse film). Vanaf 5 februari op Filml. 44 Robert Jan Stips Theaterband Fabel haft brengt nummers uit de rockopera O die zee. FOTO JAN WILLEM BULLÉE O Die Zee - In Concert, zaterdag 4 februari, CCXL Theater Vlissingen, aanvang 20.15 uur. Odysseus is een Griekse held die volgens de mytho logie de list bedacht om met een houten paard vol solda ten de stad Troye binnen te dringen. Toen Odysseus na afloop van de Trojaanse oor log terug wilde keren naar huis, werd hij gevangenge nomen door eenogige mensenetende reuzen. Bij zijn ontsnapping stak hij de zoon van de zeegod Posei don blind. De zeegod was woedend en begon de ver dere terugreis van Odys seus op allerlei manieren te dwarsbomen. Door de te genslagen belandde Odys seus in allerlei landen en uit eindelijk duurde de terugreis naar zijn woonplaats tien jaar. In het epos Odyssee van Homeros worden de be levenissen tijdens die reis uitgebreid beschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45