Rasverteller met een aangrijpend sprookje f Beats van Van Buuren en baby's 2 NIELS BRANDAAN de kans op wilde ik terusnaar Hitman compleet Concert De succesvolle rockopera 'O die zee' gaat in concertvorm in reprise. Theaterband Fabelhaft brengt zaterdag in Vlissingen materiaal uit de originele opera. 'We hopen dat het een feest van herkenning wordt.' Uitgelicht Hoe hartverwarmend is het als kinderen met open mondjes luisteren naar een verhaal. Dat warme gevoel wordt nog aangenamer als ook volwassenen geboeid luis teren. Niels Brandaan Cotterink (1970) is een verhalenverteller die jong en oud weet te boeien. Hij vertelt het sprookje De Gelukkige Prins van Oscar Wilde in zijn eigen woorden. Dit verhaal spreekt tot de verbeelding en wordt bovendien nog spannender door de inbreng van violiste Jorien Muste. Een zwaluw rust even uit op een statig stand beeld en wordt geraakt door de tranen die uit de ogen van het beeld komen. De vogel besluit het beeld, een prins, te helpen. „Samen iets de len maakt de kans op geluk groter. We hebben hulp nodig om iets echt te verwezenlijken. Zo versterk je elkaar. Ik werk samen met muzikan ten. In dit verhaal spreekt de prins via mij en de zwaluw via de viool. Door de muziek van Bach en improvisaties wordt de inhoud van de vertel ling intenser", vertelt Brandaan. Als kind speelde hij elke vrijdag op zolder in een zelfgemaakt poppentheater. Al snel liet hij de kast en de poppen voor wat ze waren en ging voor de kast verhalen vertellen. Als onder wijzer combineerde hij zijn liefde voor kinde ren en theater. Hij ging naar de toneelschool en Samen iets leerde veel bij de groe pen waar hij toneel- delen maakt speelde. „Maar toen mijn bron en gmg solo. geluk groter Ik maak mijn voorstel lingen zelf en met mijn vrouw heb ik Huis Brandaan opgericht. Hier in de paardenstal van onze boerderij worden nieuwe verhalen en voorstellingen geboren." Bij Brandaan kom je er als publiek achter dat je met je eigen fantasie verder kunt borduren op wat hij vertelt. Hij weet de verbeelding le vend te houden en met respect voor het oor spronkelijke verhaal laat hij de interpretatie er van over aan het publiek. Je mag zelf de diepere gedachten eruit peuteren. Brandaan betekent een totaalbeleving: origineel en aantrekkelijk. TOP 3 BESTVER KOCHTE CD'S 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN A Game e band Fabelhaft toert door Neder land met een aan- I gepaste variant van de rockopera O die zee. Dit groots op gezette muziek theater-spektakel was eind zomer 2014 te zien in bij Fort Rammekens in Ritthem. Daar werd het onder an dere opgevoerd ter ere van het 200- jarig bestaan van de provincie Zee land. „Destijds hadden we natuurlijk het mooiste decor dat je kunt bedenken: in de openlucht aan de Wester- schelde op het water van de slot gracht van Fort Rammekes bij Ritt hem", reflecteert muzikant Robert Jan Stips (bekend van de Nits). „We vonden het doodzonde dat het stuk na de laatste voorstelling zou ver dwijnen. Vooral de geweldige songs wilden we in leven houden. Popcom ponisten zoals George Kooymans, Daniel Lohues, Frederique Spigt en Eefje de Visser, maar ook mensen van Voicst, de Staat, Nits en vele an deren hadden prachtige nummers af geleverd." Met een deel van de be trokken artiesten besloot Stips daarom de theaterband Fabelhaft te vormen, met als doel het songmate riaal van O die zee levend te houden. Vervolg Nu, bijna drie jaar later, is het hen ondanks alle drukke agenda's gelukt om de rockopera een vervolg te geven met een concert in theaters door heel Er gebeurt meer dan tijdens een gewoon popconcert, maar het is ook niet echt theater Nederland. Stips benadrukt dat de voorstelling meer gezien moet wor den als een popconcert dan een thea terstuk. Tussen de nummers door schetsen korte sketches soms een deel van de vertelling, maar vooral muziek en zang geven invulling aan deze eigentijdse vertaling van de zoektocht van Odysseus. „We willen een leuke avond ver zorgen. Geen lezing met muziek en geen slap aftreksel van de originele productie. Het moest een eigen ge zicht krijgen. We hebben het geheel daarom duidelijk omgezet naar een concertvorm", aldus Stips. „Voor de genen die drie jaar geleden niet naar de voorstelling konden komen, vormt dit een mooie kans om alsnog van het materiaal te genieten. En voor diegenen die O die zee al bij Fort Rammekens hebben gezien, vormt het een feest van herkenning. Met hier en daar een andere kers op de taart." Schrappen Toch is niet al het muziekmateriaal uit de originele productie meegeno men. „In het theater hebben we niet dezelfde prachtige setting als bij Fort Rammekens, daarom hebben we een aantal nummers moeten bewerken of zelfs moeten schrappen; sommige zouden in het theater snel te klein- kunst-achtig overkomen." Het popconcert duurt ongeveer an derhalf uur. De songteksten, geschre ven door Huub van der Lubbe en Tom de Ket, refereren op een heden daagse manier aan de mythische zee held Odysseus. Ze vertolken het ver- donderdag 2 februari 2017 PZ Wat: De Gelukkige Prins Waar: Grote Kerk in Groede Wanneer: zaterdag 4 februari, 20.00 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Ushuaia, K3 Na het enorme succes van 10.000 luchtbal lonnen zijn Hanne, Marthe en Klaasje op nieuw de studio ingedoken. You want it darker, Leonard Cohen Slechts enkele weken na het verschijnen van dit album kwam Leonard Cohen, op 82-jarige leef tijd te overlijden. Blue Lone some, The Rol ling Stones Het eerste album van de legendari sche rockband in meer dan tien jaar tijd. Bron: Bol.com B ▲Niels Brandaan Cotterink vertelt het sprookje in zijn eigen woorden, foto jan danes Joeke Berg blijft thuis voor de achthonderdste radio show van dj Armin van Buuren en tipt de laatste Bridget Jones-film, die bijna uit is op dvd. Het zesde deel van de we reldberoemde gamereeks Hitman verscheen vorig jaar in aparte delen als down loads. Huurmoordenaar Agent 47 gaat naar Parijs, Marra- kesh, Bangkok en Colorado voor bloedstollende moordmissies. Nu zijn alle delen verzameld op één disk, inclusief drie bo nusmissies, een cd met de soundtrack en de making-of voor PlayStation, Xbox One en pc. Hitman: The Complete First Season is vanaf deze week te koop. Liedjes leven voort Janneke Koster 44 Robert Jan Stips Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek Zij is muziekrecensente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44