M mm 9 Het was een totale cultuurshock, maar ik heb er heel veel gelachen PZC ONLINE Onderweg naar het #Malieveld voor @NLagainsthate Samen bouwen aan een open en ontspannen Nederland, Europa en wereld. Make love, not hate! gelijk dat je homo bent. Maar daar heb ik geen problemen mee. Ik ben kapper, ontwerper, hetero. Maar als jij daar iets anders van wilt maken, vind ik dat best. Bij defensie is het wel zo dat je leert elkaar op daden te waarderen. Dus het werd best snel geaccepteerd. Op een gegeven moment stond ik in mijn vrije uurtjes in de douche iedereen te knippen. Tijdens mijn opleiding hè. Ik knipte het hele peloton." „Alles was altijd mooi voor mij. Maar iedereen heeft ook donkere hoekjes, die je normaal eigenlijk helemaal niet wilt verkennen. De fensie is het ideale werktuig om dat wel bij jezelf naar boven te ha- len. Je komt jezelf tegen op een manier die je normaal niet zou meemaken. Onder stressvolle om standigheden leer je jezelf wel kennen." „Dat ik altijd blijf lachen. Dat ik kan relativeren. Dat schilderen me rust geeft, altijd. Maar ik ontdekte nog meer. Toen ik voor de tweede keer voor mijn rug aan het revali deren was in het militair revalida tiecentrum in Doorn heb ik ook contact met een maatschappelijk werker gehad en ben ik onder zocht. Toen is gebleken dat ik een heel sensitieve persoonlijkheid heb. Daardoor viel voor mij zoveel op z'n plek." „Ja, daar heb ik het wel even moeilijk mee gehad. Ik ben pas ge leden weer doorgelicht. Mijn li chaam is van een 21-jarige, maar mijn rug is van een 8o-jarige. Aan de ene kant voel ik me een be jaarde, aan de andere kant voel ik me een kind. Ik ben ook naar een psycholoog geweest en onder hyp nose gegaan. Want ik moet mezelf nu steeds afremmen. Dat moet ik echt wel leren." Veel met mijn kinderen bezig zijn. En schilderen, iets met mijn creativiteit doen. Ik denk dat ik die weg moet inslaan. Dan komt er ook wel weer van alles op mijn pad. Zoals Space Station bijvoor beeld. Dat is geweldig. Ik was er de eerste keren dat ik het zag vol van. Die studenten ontwikkelen zich ook. Het is mooi om daar onder deel van te kunnen zijn. De emo ties van die mensen zijn heel puur. Dat heeft een wending aan mijn leven gegeven. Ik zie dat echt als een verrijking." MUSUttS MAKEAiW donderdag 2 februari 2017 UW REACTIE Agenten gaan een stroom stootwapen gebruiken op momenten dat de wapen stok niet meer voldoende is, maar het vuurwapen nog een te zwaar middel is om te gebruiken. Dit bericht zorgde voor vele reacties op Facebook. Marina Dek ker vindt het een mooi al ternatief om pistool niet meteen te hoeven trekken: „Als je je normaal gedraagt zul je hier weinig van mer ken, lijkt me." Niks mis mee na al dat geweld tegen po litie, vindt Karin Boreas- Verweij: „Ik zeg geef brandweer en ambulance er ook direct een." Ook Petra Wondergem vindt het een goede oplossing. TWITTER NielsvdBerge @NielsvdBerge Op het Malieveld in Den Haag is gisteren gedemon streerd tegen de reisbe perkingen die president Trump heeft opgelegd. Er kwamen duizenden men sen op af. Politici en maat schappelijke organisaties, deden ook mee. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Sylvana Simons strijdt voor plek op Zeeuwse stembiljet 2. Omniums Tropisch Bos gedijt moeizaam in de Zeeuwse klei 3. Tunnelweg richting Dow is gevaarlijk' 4. Toezicht op scheepvaart Westerschelde kampt met tekort aan verkeersleiders 5. Zeeland telt veel tiener moeders Kijk op www.pzc.nl of E @pzcredactie r) facebook.com/depzc @pzcredactie Ook al zit zijn rug hem in de weg, Rein Haag trekt er op uit. Buiten zijn én schilderen geven hem rust. foto dirk-jan gjeltema Had je bij defensie nog een be paald doel voor ogen? En wat heb je ontdekt? En dan word je op jonge leeftijd afgekeurd. Was dat een klap? Wat nu? Hoe ga je door?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37