Proaramma's Havens bezorgd over begeleiding op Westerschelde Vang een glimp van de koning op Demmers blij met rapport over Veiligheidsregio 2 WILLEM VAN DAM Column Zo, dat ruimt lekker op. Vijf tig van de 8i partijen die hadden aangekondigd mee te doen aan de Tweede Kamerver kiezingen zien bij gebrek aan be langstelling van deelname af. Dat scheelt een hoop leeswerk. Ik hoef me niet te verdiepen in de verkie zingsprogramma's van - ik noem maar een paar dwarsstraten - De Republikeinen ('Je Maintiendrai' wordt vervangen door 'Leve de Republiek') of de Partij van de Toekomst ('vóór de benoeming van een Minister van Feestzaken'). Over verkiezingsprogramma's ge sproken, op de radio hoorde ik lijsttrekker Henk Krol van soPlus op parmantige toon verkondigen dat zijn club (samen met Groen- Links, erkende Henk, zo fideel was hij wel) de groenste partij van het land is. Dat blijkt niet uit het ver kiezingsprogramma, stelde de ver slaggever vast, want in dat van SoPlus gaat het vooral over pensi oenen, toiletten in de trein en nog wat van die dingen die vooral voor de oudere medemens leuk zijn, maar geen woord over groen en duurzaamheid. Dat zegt niks, ri posteerde de lijsttrekker minzaam: het partijprogramma van soPlus omvat slechts een paar velletjes, anders lezen de oudjes het niet, hè? Bovendien, een partij moet op haar daden worden beoordeeld en niet op haar programma - hoeveel beloftes in verkiezingspro gramma's worden er niet gebro ken? Nou dan! De lijsttrekker klonk bijna triomfantelijk. Nog ruim een maand, maar nu reeds dreig ik mijn interesse te verliezen door al die verkiezingsretoriek. Asscher noemt Rutte, met wie hij toch een kabinetsperiode lang heeft liggen minnekozen, 'een slap aftreksel van een populist', Rutte verwijt Asscher 'stoere praat', Pechtold belooft de hardwerkende Nederlander een douceurtje van 500 euroenzovoorts, enzovoorts. Het zal allemaal wel. Blijf ik daarom 15 maart thuis? Tuurlijk niet. Al is het alleen maar om te voorkomen dat zich in het torentje een Trump de Tweede nestelt. Blijf ik 15 maart thuis? Tuurlijk niet DESTELLING Vandaag: De baas mag mij altijd bellen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters POLITIE TEST HET STROOMSTOOTWAPEN Coördinator statushouders Meer studenten bij HZ ingeschreven VLISSINGEN Genomineerd voor Wilminkprijs De verkeerspost Terneuzen meldde dinsdag niet alle diensten te kun nen verlenen door personeelstekort. Voor woordvoerder Maarten van As van Zeeland Seaports is dat niet nieuw. „We ontvangen zeer gere geld zulke berichten. De onderbe zetting heeft direct gevolgen voor de efficiëntie van de afhandeling van het scheepvaartverkeer." Van As noemt de situatie 'onwen selijk'. Zeeland Seaports heeft er al diverse keren over gesproken met Rijkswaterstaat en het ministerie van Infrastructuur en Milieu. „Er zijn toezeggingen gedaan", weet Van As, „maar we moeten helaas constateren dat het probleem nog niet is opgelost." Daan Schalck, directeur van Ha venbedrijf Gent, is even ontevre den. Het scheepvaartverkeer loopt, stelt hij, economische schade op door de onderbezetting, zeker als schepen niet door het Oostgat (Vlis- singen-Westkapelle) mogen varen, omdat er geen begeleiding is. De schepen moeten dan uren omvaren langs de Vlaamse kust. „We kunnen met de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen onze infrastructuur wel op orde bren gen", blikt Schalck vooruit, „maar dit dreigt teniet te worden gedaan door deze problemen, niet alleen op de verkeersposten, maar ook bij de sluisbediening." Rijkswaterstaat heeft niet voldoende mautische expertise Ook het Nederlands Loodswezen, regio Scheldemonden, merkt de ge volgen. Het ontbreekt volgens voor zitter Fred Kuipers aan voldoende nautische expertise bij Rijkswater staat, waardoor 'het steeds lastiger wordt samen te werken'. De huidige Schelderadarketen met de verkeersposten is sinds be gin jaren negentig operationeel. Het aantal incidenten op de Wester schelde is mede dankzij de extra be geleiding fors gedaald. VLISSINGEN Wie morgen een glimp wil opvangen van koning Willem-Alexander, moet begin van de middag op de Boulevard Bankert of bij de Finsa Terminal in Vlissin- gen zijn. De koning komt naar Vlissingen voor een bezoek aan het Maritiem en Logistiek College De Ruyter. Het gebouw van de Zeevaartschool is compleet gerenoveerd. Willem- Alexander brengt daarnaast een be zoek aan sleep- en bergingsbedrijf Multraship. Het koninklijke bezoek begint rond 13.15 uur op de boulevard. Na zijn aankomst gaat de koning vrij wel meteen het gebouw van het Maritiem en Logistiek College in. Hij krijgt een rondleiding en ver richt de officiële openingshande ling van het gebouw. Daarbij kun nen alleen genodigden aanwezig zijn. Rond 14.15 uur vertrekt de ko ning vanaf de boulevard naar de Finsa Terminal aan de Westerha venweg. Daar gaat hij rond half drie aan boord van een zeesleper van Multraship. Een uur later beëindigt de koning zijn bezoek aan Zeeland. „Het is fijn voor de klokkenluiders binnen de veiligheidsregio. En een bevestiging voor hun verhalen waarin ze zaken aan de kaak stel den", reageert Letty Demmers op het rapport van Twynstra Gudde. De oud-burgemeester van Vlis singen inventariseerde begin dit jaar de klachten van een aantal mede werkers van de VRZ. In maart bracht ze haar verslag uit aan het da gelij ks bestuur. Het zou volgens Demmers goed zijn als het VRZ-be- stuur erkent hoe belangrijk het is ge weest dat de klokkenluiders naar vo ren zijn gekomen. Demmers: „Dan wordt erkend dat zij geen mensen zijn die er alleen maar op uit zijn om een oorlog te ontketenen." Enerzijds vindt ze het jammer dat het bijna een jaar heeft geduurd voordat het onderzoek naar aanlei ding van de bevindingen van de Commissie-Demmers werd afge rond. „Maar er ligt nu wel een heel deugdelijk rapport. Laat het de basis zijn om de organisatie van de vei ligheidsregio te verbeteren." ZEELAND 5 donderdag 2 februari 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Mijn geboorte plaats zegt niets over mij 685 reacties GOES Erna Gaal gaat in Zee land de integratie van mensen met een ver blijfsvergunning coördi neren. Gaal is aangetrok ken voor een landelijk project waarbij de Ar beidsmarktregio Zeeland zich heeft aangesloten. Doel is statushouders meer mogelijkheden te geven voor een opleiding en een baan. Als coördi nator moet Gaal gemeen ten trajecten uitstippelen voor statushouders. Gaal is afkomstig uit Zeeuws- Vlaanderen. VLISSINGEN De HZ heeft voor het lo pende schooljaar 5,5% méér eerstejaars studen ten mogen inschrijven dan vorig schooljaar. In absolute aantallen gaat het om 1164 leerlingen, tegenover 1103 vorig jaar. Met name de economi sche opleidingen deden het goed (7 procent meer studenten). De animo voor technische en so ciaalmaatschappelijke opleidingen daalde met respectievelijk 0,8 en 4,5 procent. MIDDELBURG Verkiezingsspecial in de Abdij Waarom en op wie ga je stemmen, 15 maart? Dat is het thema van een bij eenkomst in de Middel burgse Abdij op 10 fe bruari. De organisatie is in handen van ProDemos en het Zeeuws Vrouwen Platform. De bijeenkomst is nadrukkelijk niet alleen voor vrouwen, maar voor iedereen die de politiek misschien niet op de voet volgt, maar er wel meer over zou willen weten. Zie www.zeeuwsvrouwen- platform.nl Racoon en Katinka Pol derman zijn genomi neerd voor de Willem Wilminkprijs voor het beste kinderlied. Polder man schreef de tekst voor het liedje Jouw truc. Racoon schreef de muziek en voerde het uit. De jury heeft uit 96 inzendingen drie liedjes genomineerd. Havenbedrijf Zeeland Seaports en Havenbedrijf Gent balen van de onderbezetting van de ver keersposten langs de Wester schelde. Harmen van der Werf Terneuzen -Fred kuipers, voorzitter Loodswezen Scheldemonden Theo Giele Middelburg OW... OP BE CURSUS ZEIBEN ZE BAT IE I MINUUT INSEBRUKT MOEST WORBEN...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2