Minicruise naar York of Leeds rara p&ov* 25 !T&l£ï r-ti Ley land De Premier League Darts gaat vanavond van start. Het slopende reisschema maakt de wekelijkse wedstrijden tussen de beste tien spelers van de wereld bij de darters geliefd en gehaat. „Het kan een darter maken of breken." Een darter heeft geen blokjesbuik. Hoeft geen ijzervreter te zijn in het krachthonk. Doet geen lactaattes- ten en wordt ook niet onderworpen aan maximaaltesten. Tijdens de wedstrijd loopt het lichaam geen averij op. Verzuurde benen kent hij niet en sterretjes voor zijn ogen na een training zijn hem ook vreemd. Het is daarom eenvoudig om bij de koffieautomaat te spotten met darters die praten over vermoeid heid. Toch komt het onderwerp in veel interviews terug. Vraag binnen het circuit rond naar de Premier League Darts en iedereen begint over de forse belasting van het invi- tatietoernooi dat vanavond in Newcastle opent. Tussen nu en de finaleronde op 18 mei in Londen spelen de tien uitverkoren mannen SPEELSCHEMA elke donderdagavond in een grote zaal ergens in Europa. Ondertussen staan er in die drie maanden ook veel toernooien op het programma. Reisschema Laten we het reisschema van Jelle Klaasen, dit jaar naast Michael van Gerwen en Raymond van Barne- veld de derde Nederlandse deelne mer, er eens bij pakken als voor beeld. Gisteren is Klaasen van zijn woonplaats nabij Hengelo naar Newcastle afgereisd om op tijd te zijn voor de persconferentie op woensdag. Vandaag heeft hij zich voorbereid voor de wedstrijd van avond. In de nacht of morgenoch tend reist hij alweer door naar Wi- gan voor de UK Open Qualifiers om daar tot en met zondag lange wed strijddagen te draaien. Op maandag komt Klaasen thuis. En op woens dag begint het 'circus' weer op- FEITJES nieuw, alleen hebben de locaties een andere naam. „Natuurlijk zitten mensen met een normale baan ook acht uur op het kantoor, maar dat maakt dit niet minder dan loodzwaar", zegt Jacques Nieuwlaat over die volle agenda. De commentator en darts kenner kan zich daarom voorstellen dat de Oostenrijker Mensur Suljo- vic geen zin had in de Premier League. De officiële lezing van de PDC is dat hij niet is uitgenodigd, maar in de maanden voor het be kendmaken van de tien namen twijfelde Suljovic openlijk aan een eventuele deelname. De veertiger dacht dat hij beter zou presteren zonder de ballast van de Premier League. Nieuwlaat: „Mocht hij heb ben geweigerd, zou hij wel de eerste zijn. Want tegen de Premier League zeg je normaal gesproken geen nee." Het geld is immers goed bij een van de oogappels van de PDC. Bo vendien kunnen de darters hun (potentiële) sponsors wekelijkse exposure in de live-uitzendingen op televisie garanderen. En sportief gezien zijn de wekelijkse confron taties tussen de wereldtop natuur lijk ook zaligmakend. „Een droom om te spelen", vindt darter Vincent van der Voort. „Maar de Premier League kan een darter ook maken ofbreken." Vormdip De voorbeelden van darters die minder presteerden sinds deel name aan de Premier League zijn talloos. Kim Huybrechts bleef han gen. Michael Smith kwam in een vormdip. Mark Webster ook. En de zo snel opgekomen Stephen Bun ting zakte finaal weg. In het verle den hadden dartskampioenen als Wayne Mardle en John Part al grote moeite met de Premier League. Nieuwlaat kijkt vanavond uit naar de kraker tussen Van Gerwen en Gary Anderson, de t één en 2 van de wereld. „Voor hen is de Premier Leaugue heerlijk, de absolute top. Maar de jongens onderaan in de top-io kunnen tik op tik krijgen. Je kunt je ongeJooflijk in de kijker spelen, maar als je wekelijks van het podium wordt geveegd doet dat iets met het zelfvertrouwen. Dan stapt zo'n darter minder prettig het vliegtuig in. Je ziet vaak dat die spe lers op de andere toernooien ineens grote moeite hebben hun niveau te halen." NU VANAF FERRIES Bestel uw tickets op pzc.nl/minicruise JOUW TRIP. JOUW SCHIP. Prachtige historische steden in Noord Engeland! donderdag 2 februari 2017 0t\ Paints sloopt je Pim Bijl Newcastle Ronde 1 2 febr., Newcastle Ronde 2 9 febr., Nottingham Ronde 3 16 februari, Leeds Ronde 4 23 febr., Brighton Ronde 5 2 maart, Exeter Ronde 6 9 maart, Glasgow Ronde 7 16 maart, Rotterdam Ronde 8 23 mrt, Manchester Ronde 9 30 maart, Cardiff Na 9 speelronden vallen de twee slechtste spelers af. Ronde 10 6 april, Dublin Ronde 11 13 april, Liverpool Ronde 12 20 april, Belfast Ronde 13 27 apr. Birmingham Ronde 14 4 mei, Sheffield Ronde 15 11 mei, Aberdeen Play-offs 18 mei, Londen Prijzenpot Premier League Darts: 966.000 euro. Cheque voor de winnaar: 250.000 euro. De 16 avonden worden live uitgezonden door Sky Sports en wereldwijd door internationale partners van de PDC als RTL. 16 maart: de clash in Ahoy, Rotterdam. In 2018 speelavond in Berlijn. Winnaar vorig jaar: Michael van Gerwen. De kraker vanavond: Michael van Gerwen (links) tegen de Engelsman Gary Ander son. FOTO'S PRO SHOTS ANP De ideale bestemming voor een korte break! Het wordt alleen moeilijk kiezen welke van de twee u wilt ontdekken. Bij een bezoek aan York waant u zich terug in de tijd. Middeleeuwse stadsmuren ommuren gezellige steegjes gevuLd met winkels, boetiekjes, traditionele pubs, talrijke musea en zandstenen kerken. Leeds is een levendige stad en staat bekend om zijn culturele erfgoed, top of the bill shopping en fantastisch eten en drinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25