Daags na het sluiten van de markt presenteert 22 Negen nieuwe spelers was nog niet genoeg voor Roda. Als klap op de vuurpijl toverde de club gisteren consultant' Nicolas Anelkauitde hoge hoed. Verslag van een hectische dag in Limburg, waar men juist naar rust zegt te snakken. mmmÈÊÊÊMèm Kort Noren Nu wel zege Van der Poel Mathieu van der Poel won gisteren de elfde editie van de Parkcross in Maldegem. Wout van Aert, die zondag ten koste van de onfor tuinlijke Van der Poel de wereldtitel ver overde, werd vierde. Bij de vrouwen won Marianne Vos, Sophie de Boer werd derde. Financiële steun FC Twente De gemeente Enschede wil FC Twente steu nen met een bedrag van 25,4 miljoen euro. Een deel is een lening, een deel een garant stelling. Met dat bedrag kan de club in maart twee grote financiers (ING en XXIII Capital) terugbetalen. Het voorstel wordt binnen kort in de gemeenteraad besproken. Groenewegen weer tweede Marcel Kittel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Dubai gewonnen. Op nieuw hield de Duitse sprinter Dylan Groe newegen van LottoNL-Jumbo achter zich. Kittel, die rijdt voor het Belgische Quick- Step, behield uiteraard de leiderstrui, met acht tellen voorsprong op Groenewegen. Tamata Nederlandse spelers hebben de voorkeur, maar jongens zoals Jozef zoon, Mühren en Slagveer komen gewoon niet hierheen et was gisteroch tend nog vroeg toen zijn vrien din hem in bed het laatste nieuws over zijn club voorlas. „Roda JC heeft nu ook Nicolas Anelka gehaald", fluisterde ze, na een vluchtige blik op haar telefoon. Enige verbazing klonk door in haar stem. Maar vriendlief raakte amper van zijn a propos. Na een instem mend knikje draaide Daryl Werker zich nog even lekker om. Werker, kind van de Limburgse club, is inmiddels wel wat gewend. „Elke ochtend als je op de club komt, geef je de nieuwkomers een hand en stel je jezelf voor. En dan is het gewoon een kwestie van er sa men de schouders onder zetten." Maar juist in die ene term, 'elke dag', schuilt de essentie van wat Roda JC is. Een club van gekte. Van malle capriolen. Via sociale media vernam Werker de laatste dagen welke speler nu weer was aange trokken. Negen stuks in totaal, van wie naar verluidt weinig mijnwer kerszonen. De 'Koempels' van nu dragen namen als Thanasis Papazo- glou, Ognjen Gnjatic en, de mooi ste: Beni Badibanga. Werker, over de potpourri van twaalf nationali teiten: „De ene spreekt Grieks, de ander Frans of Bulgaars. De voertaal is nu Engels." Nu was Roda toch al geen kleur loze club. Alleen al over de recente geschiedenis kan een boek worden geschreven. Het bijna-bankroet, de degradatie, de fusie met Fortuna Sittard die daarna toch weer werd afgeblazen; in Zuid-Limburg broeit het altijd. Maar met de komst van miljonair Aleksej Korotajev, die veertig procent van de aandelen overnam, is er nu een heel nieuwe dynamiek ontstaan. De Zwitserse Rus, woonachtig in Dubai, is zeer ambitieus. Hardop droomt hij van Europees voetbal met de Limburgse club, bij voor keur binnen twee jaar. En voor nu doneerde hij, los van de vier mil joen aan aandelen, alvast een mil joen euro om de selectie per direct te versterken. „Aleksej is een ge schenk uit de hemel", zegt tech nisch directeur Ton Caanen. Gevulde portemonnee Zeker voor hem. Caanen kreeg de laatste tijd bakken met kritiek. Af gelopen zaterdag, tijdens het duel met Excelsior, schreeuwde Roda's aanhang nog om zijn vertrek. Caa nen is voor de fans 'de autoverkoper wiens apk is verlopen', doelend op de 27 spelers die hij aantrok sinds zijn komst in oktober 2015 en van wie er weinigen de boeken in zul len gaan als nieuwe 'Mister Roda JC'. De negen nieuwelingen van nu haalde Caanen voor het eerst met een, dankzij Korotajev, aardig ge vulde portemonnee. Drie daarvan kwamen uit het netwerk van de Rus, de overige zes stonden volgens Caanen 'al langer op het lijstje'. „Maar die waren eerder financieel niet haalbaar." Niettemin: zoveel spelers in zo'n korte tijd aan je selectie toevoegen Proloog Russin moet zilver inleveren Nieuw onderzoek van het IOC wees uit dat de Russische atlete Antonina Krivosjapka positief werd bevonden op de verboden anabole steroïde turinabol. Ze werd tijdens de Spelen van 2012 individueel zesde op de 400 meter, maar pakte met de Russische ploeg zilver op de 4x400 meter estafette. Flitsen Quote van de dag 'Beoordeel buitenspelers niet op goals, maar op het creëren van kansen' donderdag 2 februari 2017 VELDRIJDEN VOETBAL WIELRENNEN De komende drie jaar is Lars Lagerback (68) bondscoach van de Noren. De Zweed is in Noorwegen opvolger van de onlangs ontslagen Per-Mathias Hogmo. Lagerback was eerder coach van Zweden en IJsland. 5 Abel Tamata heeft bij ADO Den Haag een contract tot het eind van het seizoen ge kregen. De oud-verdediger van PSV, die clubloos was, is de vijfde tus sentijdse aan koop van ADO. 'Automatismen? Dennis van Bergen —Ton Caanen (50) Kerkrade °®übanl< core n don Volta limburg r f I Danny van Poppel won de proloog van de Herald Sun Tour. Na de 2,1 kilometer door Melbourne had de Nederlan der een tel voorsprong op Brenton Jones en Alex Frame. SPELEN Hakim Ziyech keert in maart terug bij Ma rokko, zo meldden Marokkaanse media. Ziyech werd gepasseerd voor de Afrika Cup, waar Marokko in de kwartfinale strandde. Kostas Lamprou (25) vertrekt na dit sei zoen bij Willem II. De Griekse doelman liet de Tilburgse eredivisieclub weten zijn aflopende contract niet te zullen verlengen. Zenit Sint-Petersburg heeft verdediger Branislav Ivanovic, die een aflopend contract had, overgenomen van Chelsea. De 32-jarige Serviër tekent voor 2,5 jaar bij de Russen. - Ryan Babel (30) springt in de bres voor buitenspelers, zoals Amin Younes bij Ajax. De oud-Ajacied voetbalt zelf voor Besiktas in Turkije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22