21 Carry Tefsen (78) staat de komende maanden weer in het theater. Met Ingeborg Elzevier (80) en Trudy Labij (73) speelt de Amsterdamse in 'Gouwe Ouwe', een komedie over ouder worden en jong blijven. „Die problemen van ouderdom worden benoemd, maar niet te zwaar, hoor." atuurlijk liggen ze er nog, die natte handdoeken. Ger laat ze er geregeld achter op de vloer van de badkamer. Vroeger had Carry Tefsen daar een punt van gemaakt. „Nu denk ik: oké, hij komt ze vanzelf wel weer tegen. Dat is het mooie van samen ouder worden: de ergernissen vallen weg", zegt de 78-ja rige actrice. Carry Tefsen was, zegt ze, 'een onrustige meid' met twee huwelijken en een dochter toen ze op de set van De ]antjes Ger Hinrichs ontmoette, zoon van toneelspeelster en regisseuse Beppie Nooij. Inmiddels zijn ze meer dan 45 jaar samen. „We hebben strijd geleverd, want hij was totaal anders dan ik en ik zat zelfs nog in een huwelijk, maar we varen nu dezelfde kant op. We waarderen dat we er nog zijn, dat we voor elkaar zorgen en nog steeds niet zijn uitgepraat. Als we op vakantie zijn, gaat het over de zon, het strand, de vissen, over God weet niet wat en gelukkig komt hij uit een theaterfamilie, dus gaat het ook over het vak." En over Gouwe Ouwe, de komedie die zaterdag in de Leidse Schouwburg in première gaat. Carry Tefsen speelt met Ingeborg Elzevier en Trudy La- bij drie totaal verschillende dames op leeftijd die bij een fastfoodrestaurant werken. „Trudy speelt een vrouw die mantelzorger is voor haar aftake lende man. Ik heb geen man, die van Ingeborg is net overleden. Zij worstelt met verdriet en vindt afleiding in haar werk. Die problemen van de ou derdom worden benoemd, maar niet te zwaar, hoor. Het is een vrolijke boel." Carry Tefsen speelt het volkse type. „Zoals al tijd", verzucht ze glimlachend. „Ingeborg zou zo'n ordinaire rol weieens willen spelen, maar dat mag nooit. Zij speelt de keurige dame." Met Gouwe Ouwe voelen de drie dames - Trudy Labij is 73, Ingeborg Elzevier wordt deze maand 81 - zich in hun element. „Je begrijpt waar het over gaat; dingen zijn herkenbaar. Een komedie bete kent veel oneliners. Je moet flink oefenen en op el kaar ingespeeld zijn. Met Trudy en Ingeborg klikt het. Zij komen van gezelschappen, ik ben altijd freelancer geweest. Toch blijken we dezelfde aan pak te hebben. Dan ben je met elkaar al een heel end. Na de repetities en try-outs doen we dan ook graag nog een drankje." De drie dames worden aangevuld met de jonge Jelle Mensink, die de zetbaas speelt. „Het is een wonderlijk groepje: drie oudere vrouwen en dan Jelle erbij. Praten wij over Ko van Dijk, Ellen Vogel, Ank van der Moer. Hoor ik hem zeggen: 'Wie zijn dat allemaal?' Dat is het betrekkelijke van roem. Het waait zo weg. Vind ik wel een lekkere ge- m Carry Tefsen staat mogelijk voor het laatst op de planken dachte. Er zijn acteurs die het vreselijk vinden als ze niet meer herkend worden, maar daar heb ik geen last van." En dat terwijl ze zelf nog regelmatig wordt aan gesproken als Mien Dobbelsteen, 'de assistente van dokter Van der Plooooeg'. Hele generaties groeiden op met de serie Zeg 'ns Aaa. Toen ze vorig jaar in Billy Elliot speelde, zeiden de kleine danseresjes: 'Mijn mama zegt dat u beroemd bent'. „Haha, ja, reacties komen vooral van ouderen. We praten over de jaren 80, de tijd van maar twee zenders op televisie, hè", relativeert ze onmiddellijk. Halve eeuw Ze staat al meer dan een halve eeuw in het theater, presenteerde vijfjaar lang de datingshow Op Goed Geluk en speelde in meer dan 200 afleveringen van Zeg 'ns Aaa. En toch, als Carry Tefsen zaterdag rich ting de première gaat, gieren de zenuwen door haar keel. Je weet wat je aandoet, wat je mee neemt, maar wat je dan gaat zeggen.géén idee. Het is heel mal, we hebben het alle drie. Het eerste woordje is mijn houvast. En als ik dan de eerste lach hoor in de zaal, denk ik: yes, het werkt." Tot mei staat ze op de planken, met eventueel een 'doorloop' in het najaar. Verder kijkt ze niet. Dat ze jaarlijks wordt gebeld voor rollen, streelt haar. „Heel erg leuk. Er zijn niet zo veel ouderen meer hè, die aan het werk zijn. Jules Croiset, Kitty Courbois. Ik denk elk jaar dat ik stop." Haar man Ger, haar drie kinderen, zeven klein kinderen en twee achterkleinkinderen, het schil deren. Er zijn nog zo veel leuke, andere dingen. Bij de kleintjes zijn, maar ook andere voorstellin gen bezoeken. Ingeborg heeft gezegd dat ze altijd wil doorgaan, maar ik kan me voorstellen dat ik niet meer werk. Nu wil ik het écht aankijken." donderdag 2 februari 2017 Carry Tefsen staat weer op de planken. FOTO PIM RAS ROEM het waait zo weg' Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21