Niels Mesu nu derde II Visie werkgevers Onze gezondheidszorg kan veel goedkoper, als zorgverleners en patiënten de nieuwste technologische snufjes omarmen. Walcheren Titelverdediger komt net tekort in slijtageslag op de Weissensee De werkgeversorganisaties VNO- NCW en MKB-Nederland stellen dit in een visie voor een nieuw ka binet, die ze vandaag willen aan bieden aan zorgminister Edith Schippers. Hierin staat dat men sen een verkleurend moeder vlekje best zelf kunnen controle ren via een app. De echo bij zwan gerschap kan ook thuis. De cardi oloog houdt hartpatiënten net zo goed op afstand in de gaten. Zelfs chemotherapie en nierdialyse thuis zijn soms prima te doen. Zorg thuis is veel minder belas tend voor de patiënt. Ook kost het de zorgverzekeraars en de over heid minder. De verwachte op brengst zou immens zijn: meer ziekenhuiszorg thuis uitvoeren kan al een besparing van mini maal 1,5 miljard euro per jaar op leveren 'en waarschijnlijk nog veel meer', hebben de werkgevers doorgerekend. Zonder de voorge stelde ingrepen zou de groei van zorg betaald uit het verzekerings pakket de komende vijf jaar 10,5 miljard euro bedragen. Daarvoor is wel een 'revolutie' binnen het huidige stelsel nodig. „In aanloop naar de verkiezingen van 15 maart lijkt de politiek de verkeerde afslag te nemen", zegt een kritische voorzitter Hans de Boer van VNO-NCW. „We moe ten het stelsel niet willen hervor men, maar binnen het stelsel ver nieuwen ten gunste van patiën- Rini de Looze blaast de Last Post tijdens de herdenking van de Watersnoodramp in Ouwerkerk. Op veel plaatsen in Zeeland werd de Ramp herdacht. Met bloemen, muziek, woorden en stilte. ten, zorgverleners en de belas tingbetaler." De zorg kost iedere volwassen Nederlander nu zo'n 5.400 euro per jaar. Dat is al veel meer dan elders in Europa en deze reke ning loopt, als we niets doen, op naar 6.200 euro per volwas sene aan het einde van de vol gende kabinetsperiode. Dat komt door de vergrijzing en Mensen kunnen best zelf een moedervlekje controleren extra behandelmogelijkheden vanwege nieuwe uitvindingen. Die innovaties moeten dus zo snel mogelijk dagelijkse kost worden, luidt de oproep van De Boer. On der meer de zorgverzekeraars en de ziekenhuizen hebben ook hun handtekening gezet onder deze visie. Een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Zie kenhuizen legt uit dat zij deze vi sie steunen omdat er afspraken met minister Schippers zijn ge maakt om de zorgkosten binnen de perken te houden. Zelfs het ei gen risico en de eigen bijdragen kunnen kritisch tegen het licht worden gehouden, staat in het stuk. P15 12°C Nieuwsmedia It c? ZEELAND 12 Denkend aan wat het water nam 'Slimme zorg kan besparen' Edwin van der Aa Den Haag -VNO-NCW en MKB ZEELAND 8 donderdag 2 februari 2017 Zeer zacht pzc.nl en droog Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1