verm iét! RIGHT TO LIFE, LIBERTY PERSONAL Eieren 'afgewaardeerd' Thermaalbad Arcen Gorsuch pal voor vrijheid van godsdienst EUWS 11 4 JkedofiuPppw L Eric Wiebes wacht een moeilijk debat, foto jerry lampen/anp democrativ rechten gezet en op hem gestemd. Hij zou een rechtgeaarde conservatief be noemen, beloofde hij, het liefst een die de algehele legalisering van abortus terugdraait, iets waar veel religieuze kiezers op uit zijn. Gorsuch is voor hen een droom- kandidaat - al is het geen gegeven dat hij hen tegemoet komt. Hij maakt een eigen afweging. De net aangetreden president heeft al tientallen rechtszaken losgemaakt, zoals met zijn omstreden besluit geen reizigers uit zeven landen in het Midden-Oosten meer toe te laten. Het is waarschijnlijk dat die boycot wordt aangevochten tot aan het hooggerechtshof. Als Trump zulke controversiële beslis singen blijft nemen, zal het hof meer zaken over zijn acties op haar bord krijgen. Het kan een belang rijke tegenkracht vormen. Er komt een gevecht in de Senaat aan. Democraten zijn nog steeds boos op de Republikeinen die heb ben voorkomen dat Barack Obama de vacture kon opvullen. De zetel is 'gestolen', menen ze. Ze zijn van plan nu op hun beurt dwars te lig gen. Ze hebben geen meerderheid, maar kunnen de filibuster inzet ten, een vertragingstechniek om een stemming te voorkomen. Om die te doorbreken moeten de Re publikeinen steun van enkele De mocraten verzamelen, of de regels van de senaat aanpassen. WASHINGTON Neil Gor such (49), skiliefhebber en fe deraal rechter uit Colorado, wordt gewaardeerd om zijn intellectuele kwaliteiten door collegajuristen van allerlei politieke kleur. Hij is in de VS vooral be kend als verdediger van reli gieuze vrijheid, in een zaak waarin christelijke organisa ties weigerden anticonceptie op te nemen in de zorgverze kering voor hun werknemers. Hij heeft zich niet duidelijk uitgesproken over abortus, maar schreef veel over eutha nasie. In zijn boek pleit hij daartegen. Gorsuch, aan Harvard op geleid in dezelfde klas als Ba rack Obama, hoort bij de school die de Amerikaanse grondwet uit 1789 zo letterlijk mogelijk interpreteert. „Een rechter die blij is met elk be sluit dat hij neemt is waar schijnlijk een slechte rechter. Hij spant zich in voor resulta ten waar hij de voorkeur aan geeft, in plaats van resultaten die de wet vereist", zei hij na zijn benoeming. In 2006 keurde de Senaat zijn benoeming in Colorado unaniem goed. Vanaf: 2 dagen hotel www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 /ocPg Waddenzeewellness 4 dgn Sauerland HP Maar daarmee is de gifbeker nog niet leeg. Een rapport van de oud topambtenaren Hans Borstlap en Tjibbe Joustra zet de kwestie weer op scherp. Het duo concludeert dat de continuïteit van de belastingin ning in het geding is; alarmerend voor een dienst die dagelijks één miljard euro ophaalt. Wederom is het Omtzigt die vanuit de opposi tie de bal keihard op Wiebes af vuurt. Maar schiet hij ook raak? Andere oppositiepartijen lijken te aarzelen. En ook coalitiepartner PvdA is terughoudend. Er is geen duidelijk bewijs dat Wiebes steken heeft laten vallen die hij de Kamer nog niet heeft gemeld. Bronnen stellen dat Wiebes so wieso geen motief had om risico's te negeren. De reorganisatie pakte immers heel anders uit dan Wie bes had beoogd. Anders had hij wel ingegrepen, is de suggestie. „In het debat van vandaag zal hij vooral geen fouten moeten ma ken", stelt een ingewijde. Bij de VVD kijken ze met lede ogen toe hoe voor de tweede keer in twee weken een liberaal kabi netslid in problemen is. Dat de verkiezingen uitnodigen tot een politiek nummertje speelt zeker een rol, maar dat Wiebes hetzelfde lot wacht als Van der Steur wordt ondenkbaar geacht. Bepalend zal zijn in hoeverre Omtzigt andere oppositieleden meekrijgt. Tegelijkertijd klinkt er ook het besef dat de murw ge beukte Belastingdienst nu vooral gebaat is bij rust. De nieuwe top man Jaap Uijlenbroek wees de Ka mer er dinsdag nog eens fijntjes op dat de voortdurend negatieve aan dacht zwaar drukt op het gemoed van het personeel bij de fiscus. Die boodschap leek aan te komen: een dienst die zorgt dat scholen en zie kenhuizen betaald kunnen wor den, zet je niet in de waagschaal. Den Haag De eieren die vrije-uit- loopki ppen in Nederland vanaf vandaag leggen, worden afgewaar deerd tot scharrelei. Wegens de vo gelgriep zitten de zes miljoen Ne derlandse kippen die normaal bui ten lopen, nu al twaalf weken in hun nachtverblijven opgehokt. Vol gens de Europese regels mogen hun eieren daarom niet meer worden verkocht als vrije-uitloopei. Een strop voor kippenboeren, aldus pluimvee-econoom Peter van Horne van Wageningen Universi teit: „Een beetje boer heeft 30.000 kippen buiten lopen. Nu hij per ei 2 cent minder krijgt, loopt hij per week 3.000 euro mis. Zijn kosten voor voer, arbeid en verwarming blijven gelijk. Als de ophokplicht tot na Pasen duurt, zoals nu wordt verwacht, verliest hij al snel 40.000 euro." De manier waarop kippen nu worden gehouden, moet veran deren, stelt Van Horne. Want de vo gelgriep slaat steeds vaker toe. donderdag 2 februari 2017 VAT Dl' rm! Wat nu? Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 3* Hotel Waddenweelde, Pieterburen 3* Hotel Zur Igelstadt (7,8) 1 nacht incl. ontbijtbuffet 3 nachten incl. ontbijtbuffet 2 dgn gebruik wellness aji 50 3x een 3-gangendiner Incl. zeehondencreche Gratis parkeren fles wijn Vanuit je hotelkamer wandel je zo het Thermaalbad, of een van de 6 sauna's i 1 nacht incl. ontbijt in Parkhotel Bad Arcen, Limburg (8,3) 2 dagen entree Thermaalbad Arcen t.w.v. 55,- p.p. Gratis parkeren en gebruik van wifi Verblijf 3 dagen v.a. 79,- Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11