Scheepvaart op Schelde in het geding Verkeerspost onderbemand Zon, zee... én een auto! Geniet hij een beetje van zijn pensioen? Op de verkeerspost voor de Westerschelde in Terneuzen is zon tekort aan personeel dat de scheepvaart er gisteren officieel voor is gewaarschuwd. Trump houdt vergroening niet tegen Walcheren VLraiNGEN In Geld &Goed Boeren ziek door gif op basmati rijst In de mededeling aan de scheep vaart werd gesproken van een 'on derbemanning' van de verkeerspost. „We hebben daarmee aangegeven dat wij niet alle diensten kunnen verlenen die scheepvaart van ons gewend is", aldus woordvoerder Diederik Fleuren van de afdeling verkeer- en watermanagement van Rijkswaterstaat. De veiligheid is vol gens hem niet in het geding ge weest. De verkeerspost Terneuzen bege leidt een deel van het scheepvaart verkeer op de Westerschelde en op het Kanaal Gent-Terneuzen. Er is momenteel sprake van een structu reel tekort aan verkeersleiders. Vorig jaar zijn onvoorzien mensen ver trokken, noemt Fleuren als oorzaak. Voor een deel wordt het tekort op gevangen door personeel in te hu ren, maar de bezetting kan niet altijd worden gegarandeerd. Rijkswaterstaat heeft vorig jaar al besloten nieuwe verkeersleiders voor Terneuzen te werven. Acht zijn er in opleiding, meldt Fleuren. De opleiding duurt ongeveer een jaar. Eén nieuwe verkeersleider treedt vandaag, per r februari, aan. De an deren volgen in juni en december. De post Terneuzen telt in totaal twintig verkeersleiders. „Een aantal van die acht is ter aanvulling", wil Fleuren de indruk wegnemen dat er wel erg veel vacatures zijn. Langs het Nederlandse deel van de Westerschelde zijn drie verkeers posten, in Vlissingen, Terneuzen en Hansweert, en in België twee, één in Zeebrugge en één in Zandvliet bij Antwerpen. De Vlaams-Nederlandse Perma nente Commissie van Toezicht op de Scheldevaart meldde vorig jaar maart 'een onderbezetting van de verkeerscentrales in beide lan den'. Dieptepunt was dat vanwege onderbezetting het Oostgat tussen Vlissingen en Westkapelle voor de scheepvaart gesloten moest worden in de nacht van 4 op 5 maart 2016. De We kunnen niet alle diensten verlenen die de scheepvaart van ons gewend is Permanente Commissie (PC) oor deelde daarover dat dit 'niet aan vaardbaar' is. In juni sprak de PC vervolgens haar waardering uit voor 'de ingebrachte maatregelen om ernstige onderbezetting te voorko men'. Een tekort aan verkeersleiders is niet van vandaag of gisteren. In 2008 werd dit al gesignaleerd, mede door het dalend aantal Nederlandse zee varenden die voor dit beroep in aan merking komen. De Vlissingse hoofdverkeersleider Wouter Vast- rick vreesde toen dat dit gevolgen zou kunnen hebben voor de scheep vaart, zoals opvaarverboden. In het Oostgat is dat vorig jaar dus één nacht gebeurd. Amerika trapt op de rem, maar anderen gaan verder China steekt miljarden in groene energie P16 10°C Nieuwsmedia alleen dolblij met maar óók dat Vlissingen als geboorteplaats in haar paspoort staat. Dat huurauto! Boek vóór 8 februari! De fijnste zonvakanties al vanaf 249. Kras.nl/actie of bei 0900-9697 70 cpg Harmen van der Werf Terneuzen -Diederik Fleuren, RWS woensdag 1 februari 2017 Zacht pzc.nl en nat Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Ld K3lma 32l7km ■«'"si». -flNpHpiifc Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1