Echt keilam in Zundert 3 km 14 ZE Een film over een stuntman met een alcoholprobleem zet Zundert op een bijzondere wijze op de kaart. Hoe valt dat daar? DECOR FILM Wordt Zundert het nieuwe Maaskantje door de nieuwe 'New Kids'-film 'Ron Goos sens, low-budget stunt man' die vandaag in première gaat? Drank, seks, white trash, racisme en een alcoho licus die geheel per on geluk stuntman wordt en - ook onder werktijd - als lijfspreuk heeft: 'Ik ben écht kei lam'. En dat allemaal in Zundert. Want dat is waar 'Ron Goossens, low-budget stuntman', de nieuwe comedy van de makers van 'New Kids' die van daag in première gaat, zich voor een groot deel afspeelt. Niet direct een uithangbord voor de plaatselijke VW. Maar wacht 's even, is dit wel Zundert? Een spoorbrug, een kanaal? Huh? Een kroeg met een alcoholistische uit bater die 't Slokske heet en waar men kampi oenschappen 'duik boot jes' drinken houdt? Accenten uit het verre oosten van Brabant? Nee. Dus. Het exotische Zundert werd enkel en alleen als decor gekozen vanwege 'de naam', omdat die volgens de makers - Steffen Haars en Flip van der Kuil - 'iets heel mufs heeft'. Ze waren er zelfs nog nooit geweest. Bijna de hele film werd ver boven de rivieren opgenomen. In elk ge- val niet in West-Bra bant. Waar het gehucht Maaskantje, bij Den Bosch, eerder een bede vaartsoord werd voor 'New Kids'-fans, vooral de friettent uit de films, hoeft Zundert niet te vrezen voor een invasie van opgeschoten jonge ren. Zo lijkt het. Omdat het echte Zun dert in het geheel niet voorkomt in de film en 'Ron Goossens' boven dien geen klapper a la 'New Kids' gaat wor den. Wat zit er dan nog wel in voor Zundert? Hoog uit een cultstatusje. Zo als ooit gebeurde met Bergeijk, te danken aan het legendarische, maar compleet gefabuleerde radio-feuilleton 'Radio Bergeijk'. Dat Pieter Bouwman, grote man achter 'Berg eijk', een van de stam gasten is in café 't Slokske, en ook de aan trekkelijke blonde vrouw van Ron Goos sens heeft mogen be minnen - wie trouwens niet in het dorp- hou den we op louter toeval. Vergeet Maaskantje. Zundert is het nieuwe bedevaart soord voor liefheb bers van 'Ron Goossens Low-budget Stuntman', een film van de makers van New Kids. Althans voor de mensen die niet goed opletten. Want Zundert ligt niet aan het water, heeft geen spoorlijn en in Zundert drinken ze - vooralsnog - geen 'duikbootjes' van bier. Wat vinden de Zunderte- naren er eigen zelf van dat hun woonplaats wordt weggezet als een kansloos, muf en saai dorp? Cees Jochems van Cafetaria Eet huis Jochems aan de Molenstraat kan er om lachen. Hij ziet het wel zitten om de bekendste snackbar van Nederland te worden. Net zo als Cafetaria 't Pleintje in Maas kant, bekend van de film 'New Kids'. Ze staan bij hem nog niet in de rij voor een kipknots. „Maar ze mogen van mij wel komen hoor. Daar doe ik niet moeilijk over." Op de vraag wat hij ervan vindt dat ze Zundert belachelijk maken? „Ik ben het er niet mee eens. Zelf zou ik hier niet weg willen. Wij hebben het Bloemencorso, dat hebben ze niet overal. Ze moeten maar een keer langs komen om het zelf te zien." Bij VVV Zundert zien ze wel een kans om de negatieve publici teit om te draaien naar iets posi tiefs. ..Ze weten niet hoe mooi het -ir ij* hier is. Waarschijnlijk is het weer zo'n film waar alles over de top gaat. Althans dat is mijn inschat ting aan de hand van de New Kids-films. Bij deze wil ik ieder een uitnodigen om het tegendeel te komen ervaren", zegt Eva Geena van VVV Zundert. En hoe zit het dan met die city- marketing waarvoor de gemeente 20.000 euro reserveert? Om de na tuurlijke aard, de identiteit, het DNA van Zundert te achterhalen. Om daarmee de gemeente 'eerlijk te presenteren'. Dat lijkt nu niet meer van belang. Maar daar is wet houder Piet Utens (Economie en Toerisme) het niet mee eens. Hij noemt Zundert prachtig groen met een hoog gehalte aan saamhorigheid. „Kijk maar naar de vele verenigingen die er zijn en het Bloemencorso. Het benoemen van Zundert als muf en saai staat hier haaks op. Het zegt dat dit een on gefundeerde reactie is zonder enige onderbouwing. Het doet geen recht aan onze gemeente", zegt de wethouder. Utens is ervan overtuigd dat de Zundertenaar dat ook vindt. „We zijn een gemeente in beweging. Kijk bijvoorbeeld naar de ontwik keling op het gebied van citymar- keting. Een mooie stap die we als gemeente zetten in samenwerking met inwoners, ondernemers en toeristen. We zijn een bloeiende gemeente. Ik wil iedereen dan ook oproepen om vooral te komen kij ken naar al dat moois wat wij te bieden hebben." Laat iedereen maar komen kijken naar het moois dat wij te bieden hebben Ze mogen van mij wel komen hoor. Daar doe ik niet moeilijk over dinsdag 31 januari 2017 Zundert L0W-BUD6ET miVMi Dieter van den Bergh Breda Nicole Roelands Zundert - Piet Utens, wethouder - Cees Jochems, Cafetaria Eethuis Jochems .'1 Tfi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80