KOOPJES! 24." o 7 Verzet taxironselaars Schiphol tegen verbod Apple iPhone 6 (16GB) Apple iPhone 7 (32GB) 'Er waren écht te veel klachten' Spermabank sluit de deuren Refurbished 4GB data (4G) 7 5,00 p/mnd 100 min/sms 2,00 p/mnd Toestelkrediet 22,00 p/mnd Oussama Alaoui Mdaghri is taxironselaar, maar dat woord haat hij. „Wij zijn gewone taxichauffeurs die hun diensten aanbieden, dat mag van de wet." Donderdag bepaalt de rechter of het verbieden van ronselaars is toegestaan. Ook vandaag staat zijn taxi er weer, niet op de officiële stand plaats waar je 800 euro per maand voor moet betalen, maar op de parkeerplaats. En Oussama zelf staat op het Jan Dellaertplein bij Schiphol om klanten te wer ven. Tot donderdag mag het nog, want hij en zijn collega's hebben een rechtszaak aangespannen te gen de gemeente Haarlemmer meer om hun werk te kunnen blijven doen. „Nee, wij zijn reguliere taxichauf feurs die hun taxidiensten aanbie den. We betalen alleen geen con tributie aan Schiphol. En dat mag." „Wij spreken reizigers aan van wie we vermoeden dat ze een taxi nodig hebben. En als ze niet wil len, zeggen we: 'fijne dag'. De taxi staat op de parkeerplaats. Die is trouwens van Schiphol en gemid deld zijn wij daarvoor per maand ook zo'n 400 euro parkeerkosten kwijt." „Het scheelt toch zo'n 400 euro per maand. Wij zijn zzp'ers, elke ondernemer probeert z'n kosten laag te houden." GEMEENTE „Als de klant het vraagt, leg je het uit. Blauw kenteken, taxivergun ning, pas, tariefkaart. En dan gaan ze mee." „Niet te ontkennen valt dat er een aantal negatieve incidenten is ge weest, maar dat zijn incidenten. Dat buit Schiphol uit, want de luchthaven wil van ons af. Maar de rechter heeft in 2015 al gezegd dat wij gewoon onze diensten mogen aanbieden. Sindsdien lo pen beveiligers op Schiphol met flyers rond als excuus om onze klanten af te pakken als die met ons willen praten. Dan krijg je wel eens woordenwisselingen." „We hebben sinds kort met el kaar een stichting opgericht, de Stichting Taxi Eenheid waarin we gedragsregels afspreken. Dat gaat om ongeveer 120 chauffeurs. Daar kun je ook een klacht indienen als je onheus bent behandeld." „Met ons kun je onderhandelen over de prijs. En vooraf betalen." „Ze kunnen ons niet verbieden, dus hebben ze nu bedacht dat wij een openbare orde-probleem zijn. Nou, laat maar bewijzen zien. En dan nog: pak dan alleen de rotte appels aan." De spermabank van het Uni versitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) houdt op te bestaan. Alle veertig cliënten die nog op de wachtlijst staan, worden de komende twee a drie jaar nog geholpen. Ande ren worden doorverwezen naar spermabanken in Friesland en Overijssel. Het centrum meldt dat het zich meer wil richten op nieuwe technieken voor de behande ling van sterk verminderd vruchtbare mannen. „Een an dere reden is de moeizame zoektocht naar donoren", zegt het UMCG. „Sinds 2004 is ano niem doneren van sperma na melijk verboden, waardoor het niet altijd gemakkelijk is om voldoende donoren te vinden." Volgens het UMCG melden zich de afgelopen jaren steeds minder heteroseksuele stellen aan. Door steeds geavanceer dere technieken hoeven ze steeds minder vaak terug te vallen op donorzaad. Ruim 400 kinderen in onge veer 250 gezinnen hebben in de afgelopen vijftien jaar hun le ven te danken aan de sperma bank van het UMCG. Tieners vervolgd om verspreiden seksfoto's Het Openbaar Ministerie ver volgt drie minderjarigen voor een sextingzaak die vorig jaar speelde op een Tilburgse mid delbare school. Onder de leer lingen van het Vakcollege Til burg gingen pikante en in tieme foto's rond van leerlin gen. Een Tilburger (16) wordt beschuldigd van het versprei den van kinderporno. Twee 17- jarige jongens uit Waalwijk en Poppel (België) worden ver dacht van belediging of smaad. De aanklager zal waarschijn lijk een taakstraf voorstellen. dinsdag 31 januari 2017 Oussama loopt met een klant naar zijn taxi op de par keerplaats. FOTO DINGENA MOL Of: onbeperkt, min/sms 1GB: €28 p/mnd éénmalig bijbetalen €0 1GB data (4G) 9,00 p/mnd 100 min/sms 2,00 p/mnd Toestelkrediet 7 3,00 p/mnd per maand 39.- per maand onbeperkt, min/sms 4GB: €43 p/mnd TELIÏ2 'Pak alleen de rotte appels aan' Victor Schildkamp Schiphol Jij vindt jezelf geen ronselaar? Maar jullie staan niet op de re guliere taxilaan op Schiphol. Hoe werk jij dan? Waarom geen 800 euro contri butie betalen? Dan zit je warm in je taxi voor de deur. Hoe herkent iemand jullie als reguliere taxi? Haarlemmermeer paste on langs de Algemene Plaatse lijke Verordening aan om de taxioverlast op Schiphol aan te pakken. Daar waar de openbare orde in het geding is, is het aanbieden van be paalde taxidiensten nu ver boden. En dus draait het overmorgen om de openbare orde. Bert van den Ham van de gemeente wil daar niet op vooruitlopen. „Maar geloof me, bij ons, de politie, de ma rechaussee én Schiphol kwamen echt te veel klach ten binnen over intimidatie." Sommige chauffeurs benade ren klanten nogal agressief. Maar hoe controleer je col lega's die zich misdragen? Zijn jullie goedkoper dan de of ficiële taxi's? Volgens Haarlemmermeer regent het klachten over jullie. GRONINGEN TILBURG Prinses Beatrix wordt van daag 79 jaar. Beatrix Wilhel- mina Armgard werd op 31 ja nuari 1938 geboren op Paleis Soestdijk in Baarn. De prin ses viert haar verjaardag naar verwachting in huise lijke kring, foto robin utrecht Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1116(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7