O CD O Wissel en Janisse koplopers 12 ZEELANI Trio van Delta Sport pakt meteen goud Nieuwkoop valt uit bij beloftenploeg Hameeteman is kleine 400 zeilers de baas DEMONSTRATIE LANDSKAMPIOEN Een kwartet van landskampioen Van Zundert/Velo verzorgt een demonstratie en clinic in Vlissingen. De Zeeuwse jeugd geniet met volle teugen. Van Zundert/Velo-speler Jim Middelburg, foto lex de meester Het acro-seniorenteam van Delta Sport is in Den Bosch kampioen van Zuid-West-Neder- land geworden bij de E-senioren. Charlotte van Gils, Daphne Rotte en Maud Brockhus kregen van de jury 32.050 punten. Het trio kwam voor het eerst uit op een officiële KNGU-wedstrijd. De E-junioren Larissa Ba- kelaar en Vesa Siceva (31.750 punt) van Delta Sport werden tweede, terwijl Magda en Amy Leijten (32.600 punt) derde werden bij de E- senioren paar. Bij de E-junioren pakten Ira Weststrate, Femke Noteboom en Guusje Claijs (32.450 pnt) goud namens Forza Goes. VTV uit Vlissingen pakte zilver bij E-senioren paar en brons bij de E-senioren groep. Bart Nieuwkoop is geblesseerd uitgevallen in de wedstrijd van de beloften van Feyenoord tegen die van SC Cambuur. De Tholenaar bleef gisteren na de rust achter in de kleedka mer. Volgens de Rotterdammers ging het om een lichte blessure, op een middag zonder zorgen. De beloften wonnen namelijk met 2-0 van de Friezen. Die stand was al voor rust was bereikt. Nieuwkoop viel zondag nog succesvol in bij het duel van de hoofdmacht met NEC (4-0). Hij verving Steven Berghuis in de 86e minuut en verzorgde twee minuten later al op fraaie wijze de assist bij de 3-0 van Nicolai Jorgensen. Paul Hameeteman heeft in het Spaanse Torre- vieja het overall klassement van een interna tionale zeilwedstrijd op zijn naam geschreven. De dertienjarige Zierikzeeënaar deed dat door drie keer als tweede en één keer als zesde over de finish te komen. Daarmee kwam hij op een totaalscore van 12 en liet hij 386 deelnemers achter zich. Spanjaard Toronjo Lobo José kwam met twee eerste, een vierde en een achtste plaats (14 punten) als nummer twee slechts twee punten tekort op Hameeteman, die deel uitmaakt van de Nederlandse kern ploeg en zich komende zomer wil laten zien op een WK of EK. Feline Hanse Squash Vol bewondering zitten zeker vijftig jeugdige Zeeuwse badminton ners zondagmiddag in een groot vierkant in het midden van de zaal van de Bas- kensburg in Vlissingen. In kleer makerszit, met hun racket naast zich, kijken ze toe hoe enkele spe lers van regerend landskampioen Van Zundert/Velo binnen het door de kinderen gecreëerde vierkant enkele slagen demonstreren. Naar de smashes kijken de jonge badmintonners met speciale aan dacht. Na een bijzonder harde smash gaan de handen extra hard op elkaar en vallen enkele monden open van bewondering. „Het is knap hoe zij zo goed en snel kun nen reageren op de shuttle", vertelt de veertienjarige Ilse Cové van bad mintonclub Terneuzen even later. Met een glimlach: „Dat zouden wij ook wel willen kunnen!" De landskampioen uit het Zuid- Hollandse Wateringen heeft in sa menspraak met de Nederlandse badmintonbond en organisators VSV Marathon uit Vlissingen en BC de Astroïden uit Oost-Souburg vier spelers afgevaardigd naar Vlis singen om een clinic te verzorgen Wissel scoorde zondagmiddag één keer namens Zeelandia Middel burg, in de zwaarbevochten 2-1- overwinning op Jeka, terwijl Ja nisse er zaterdag twee maakte voor RCS in de 5-2-overwinning op Le- wedorpse Boys. Beide aanvallers staan nu op 17 doelpunten, goed voor 25,5 punten. Wissel en Janisse passeerden daarmee titelverdediger Arjen de Koeijer, die in dit eerste (gebroken) speelweekeinde, niet in actie kwam met Yerseke. Nieuw in de top tien is Rutger van Rossum. De aanvaller scoorde drie keer voor Luctor'88 te gen Biervliet en staat daardoor nu op 20 (doel)punten. Topscorer ra o u> 17 17 16 21 20 13 13 12 12 18 11 11 11 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 25,5 25,5 24 21 20 19,5 19,5 18 18 18 16,5 16,5 16,5 16 16 1 dinsdag 31 januari 2017 TURNEN ROTTERDAM SD Paul Hameeteman. foto katjavan noort ZEILEN In de tweede divisie driebanden bleek 's Lands Welvaren 1 te sterk voor De Distel Bil jarts 2. Door die uitzege komt de ploeg, dankzij het gelijke spel van medekoploper Teletronika bij Polka Print, alleen aan de leiding.Bij de sterk spelende bezoekers wonnen Francis Forton, Tonnie van Iwaarden en Michael Vink met ruim verschil. Vink tekende voor een uitstekende prestatie met 0.945. Van Iwaarden kwam tot 0.853. Alleen Michel Sterckval verloor. Gilles Sturm kreeg in korte tijd twee tikken te verwerken. De succesvolle biljarter werd in zowel het libretoernooi om de Grote Prijs Schadeherstel Roland Poppe in Wissekerke als op het driebandentoernooi in Zierikzee uit geschakeld. 1 Delta Sport-turn- ster Feline Flanse (jeugd 5e divisie) won in Fijnaart de eerste plaatsings wedstrijd. Flanse presteerde uitste kend op de meer kamp, met een to taal van 43.850 punt. Rosanne Mol (pupil 2 D1) pakte een bronzen plak (51.067) en Tara Zweedijk kwam in dezelfde categorie tot een knappe zesde plaats. Bij de jeugd vierde di visie werd Senna Vrijland vijfde en eindigde Sarah Brozius (pupiM D1) als zevende. n Squasher Piëdro Schweertman is er niet in geslaagd het proftoernooi van Calgary te winnen. De uit Koudekerke af komstige nummer 78 van de wereld verloor gisteren in de eindstrijd van de Canadees An drew Schnell, die acht plekken hoger staat. Het verschil tussen de twee was klein: 11-9, 3-11,11-6, 10-12,11-4. Op weg naar de finale versloeg de 33-ja- rige Schweertman nog wel de num mer 64 van de we reld. cl Badmintonj eugd krijgt Arwin Willemsen Vlissingen Daniel Wissel en Marlo Janisse zijn na de duels van afgelopen weekend samen koploper in het PZC-topscorersklassement. Rudy Boogert Vlissingen Daniel Wissel Marlo Janisse Arjen de Koeijer Robin Provoost Rutger van Rossum Maarten van Vooren Stefan van de Klooster Sou li man Aba li Can Kiran Thomas Leegwater Thomas Paauwe Thomas de Rijke Niels Hopmans Tom Rijk Zeelandia Middelburg 2E zon RCS 3Azat Yerseke 3A zat ZSC'62 4B zat Luctor'88 4A zon Dauwendaele 2E zat Nieuwdorp 2E zat Kapelle 3Azat Terneuzen 3A zon Clinge 4Azon Kruiningen 3Azat RCS 3Azat Tholense Boys 3B zat Hontenisse jj) 9 Q 0 1 1 1,5 1,5 1,5 to co "5 -I—1 4Azon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61