Schouwen mag op termijn bouwtoezeggingen schrappen Eis 24 maanden voor steken met mes 6 Werknemers onder meer naar Zierikzee De vestigingen in Heinkenszand, Kapelle en Yerseke zijn vandaag voor het laatst open. De filialen sluiten voorgoed omdat het aantal bezoeken de laatste jaren drastisch terugliep. In december werd het be sluit bekendgemaakt; afgelopen weken zijn met alle vaste bezoekers van de kantoren gesprekken ge voerd. Van Esbroeck: „Klanten be sloten daarna bijvoorbeeld om te gaan internetbankieren, een zoon of dochter te machtigen of om voortaan naar een locatie elders te gaan." Kerken Volgens communicatieadviseur Liza Schrier denken sommige klan ten nog na over de beste oplossing. „Meer dan veertig kerken stortten bijvoorbeeld nog geld uit collectes op deze drie kantoren. Geld dat bij wijze van spreken op vrijdag door mensen bij de muntrolautomaat wordt opgenomen en maandag door de kerk weer wordt gestort. Sommige kerken zijn bijvoorbeeld overgegaan op collectebonnen, die leden van te voren kopen." Volgens Van Esbroeck worden de vaste werknemers van de opge- Het aantal arbeidsplaatsen bij Rabobank Oosterschelde is in vijfjaar gehalveerd doekte kantoren over de filialen in Goes, Tholen en Zierikzee verdeeld. Van een aantal medewerkers met een tijdelijke arbeidsovereenkomst is het contract niet verlengd. Onder meer doordat veel klanten alle bankzaken digitaal regelen, is het personeelsbestand van Rabobank Oosterschelde de afgelopen jaren gehalveerd. Van Esbroeck: „Vijf, zes jaar geleden telde onze organisatie nog 400 fte, nu is dat nog 175 fte." Dertig functies (medewerkers van het callcenter en de administratie) zijn ondergebracht op kantoren van Rabobank Walcheren/Noord-Be veland en Zuidwest-Brabant. Automaten De Rabobank gaat niet helemaal weg uit Heinkenszand, Kapelle en Yerseke. In alle plaatsen wil de bank automaten openhouden waar klan ten geld kunnen opnemen of stor ten in zogeheten sealbags. Ko mende maand wordt enkele auto maten in Kapelle verplaatst. Net als in Heinkenszand, huurt de Rabobank daar het pand. Waar schijnlijk wordt de kantoorruimte in deze plaatsen aan een derde par tij verhuurd. Volgens Van Esbroeck voert de bank hier nog gesprekken over met de verhuurder. Het pand in Yerseke is eigendom van de Ra bobank. Van Esbroeck is er nog niet uit of dit gebouw wordt verkocht of verhuurd, maar ook hier is de be doeling dat alle automaten toegan kelijk blijven. Het is noodzakelijk dat Schouwen- Duiveland als krimpregio ingrijpt op de woningmarkt. Dat particulie ren daarbij nog tien jaar de kans krijgen te bouwen voordat zij hun toezegging kwijtraken, is niet onre delijk. Tot dat oordeel komt de Raad van State na een bezwaar van een inwo ner van Nieuw-Haamstede. Hij is bang dat zijn buurman snel iets uit de grond stampt nu de gemeente op termijn bouwtitels schrapt. Als dat gebeurt, vreest hij dat zijn huis met zonnepanelen in de schaduw komt te liggen. Hij maakte daarom bezwaar tegen de maatregel en bo vendien tegen de verdichting in het nieuwe bestemmingsplan. Daarbij moet er drie meter zitten tussen een bouwsel en de perceelgrens. In Schouwen mag niet alleen, maar moet zelfs ingrijpen op woningmarkt het oude plan was dat vijf meter. De Raad van State vindt om te beginnen tien jaar bedenktijd om al dan niet gebruik te maken van een toezegging niet onredelijk. Het schrappen van bouwtitels om daar mee elders goedkope huizen te kunnen bouwen is niet alleen toe gestaan maar zelfs noodzakelijk voor een krimpgemeente, oordeelt de Raad van State. Het belang van de bezwaarmaker weegt hier niet tegen op. De ver dichting keurt de Raad ook goed. De drie meter van bezwaarmaker geldt ook voor zijn buurman. Dat maakt samen zes en daarmee blijft sprake van vrijstaande woningen. Daarmee verklaar de Raad van State het bezwaar ongegrond. De uit spraak is belangrijk voor de ge meente die onlangs ook bouwtitels terugvorderde van projectontwik kelaars. De man verscheen voor de recht bank, omdat hij op 16 oktober vorig jaar in Vlissingen een 22-jarige in woner van Oost-Souburg vijfmaal met een mes stak. Volgens de Vlis- singer was hij samen met een vriend op stap en werden ze op het Bellamypark bedreigd door de Sou burger, diens broer en zijn vrien den. Zijn maat werd knock-out ge slagen en daarna was hij het mik punt, aldus de Vlissinger. Om zich te verdedigen trok hij, nadat hij al een serie klappen had gekregen, een mes dat hij 'toevallig' bij zich had om daarmee zijn aanvallers van zich af te houden. Als hij dat werkelijk had gedaan, al dus de officier, dan had toch min stens één van de vele getuigen dat mes hebben gezien. „Maar nie mand verklaart daarover." Hij vindt dan dat de Vlissinger schuldig is aan een poging tot doodslagDe of ficier van justitie eiste een celstraf van 24 maanden waarvan zes voor waardelijk tegen hem. Raadsman Marijn van der Want pleitte voor ontslag van rechtsvervolging om dat zijn cliënt zich alleen maar zou hebben verdedigd tegenover meer dere mensen die agressief waren. Uitspraak 13 februari. IN DE REGIO Jules Deelder in Dorpshuis Renesse Open repetitie popkoor VREUGD! Auto Model Ruilbeurs in De Stenge MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 31 januari 2017 SD 'Veel begrip voor sluiten kantoren' „ledereen vindt het jammer, maar tegelijk begrijpt ook ie dereen dat de maatschappij is veranderd." Zo reageerden klanten volgens directeur parti culieren Jos van Esbroeck van Rabobank Oosterschelde over het algemeen op de sluiting van drie kantoren. Joeri Wisse Goes Ton van den Nouweland Nieuw-Haamstede Raad van State Niemand heeft dat mes gezien. Dat vind ik wel opvallend, zei of ficier van justitie Rob Rammeloo gisteren tegen de 25-jarige H.D. uit Vlissingen. Emile Calon Middelburg RENESSE Dichter Jules Deel der verzorgt zater dag 11 februari een voorstelling in Dorpshuis Renesse. De voorstelling bevat komedie, poëzie en muziek. De avond begint om 20.15 uur. Toe gangskaarten kos ten negentien euro en zijn te reserve ren via theatersaan- zee.com. BROUWERSHAVEN Popkoor VREUGD! houdt donderdag 2 februari een open repetitie in het zaaltje bij de kerk aan het Bostonplein in Brouwershaven. De open repetitie begint om 19.45 uur en is gratis toegan kelijk. HEINKENSZAND In De Stenge in Heinkenszand wordt op zaterdag 4 februari de 25e editie van de Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs gehouden. Ruim veertig deel nemers presente ren verschillende modelauto's. Ook zijn er folders te verkrijgen van te ruilen auto's en van auto's die te koop zijn. Verder zijn er ook losse onderde len verkrijgbaar. Toegang bedraagt 1.50 euro. Kinderen tot tien jaar betalen 50 eurocent. Tussen 10.00 en 15.30 uur is de ruil beurs te bezoeken. ZIERIKZEE Bolle Dier en Tuin organiseert op zaterdag 4 fe bruari een dierenfair in Zierikzee. De dierenfair bestaat uit afwisselende activiteiten. Zo is er een fitheidscontrole voor honden, een dierenfysio, kun je met je hond meedoen aan een workshop Dancing Paws en nog veel meer. Voor kinderen is er de mogelijkheid om op een pony te rijden en geschminkt te worden. De dierenfair begint om 10.30 uur en zal om 16.00 uur worden afgesloten. BROUWERSHAVEN Kerk aan het Bos tonplein, 14.30- 17.00 uur: Contact middagen ouderen- soos; Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Muziek Apollo Brassband, 20.00- 22.00 uur: Boog schieten dames; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 11.00- 11.45 uur: Veiligheid in en om het Huis, 12.45-14.00 uur: Ta felen in de buurt, 14.00-16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00-22.00 uur: Toneelgroep Ygen- weizen; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal, SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE FIZI, 14.00 uur: Wa terboys, 20.00 uur: Soof 2; Nieuwe Kerk, 19.45 uur: Re petitie Chr. Gem. Eilandenkoor; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming van de Toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 18.45- 20.00 uur: Yoga door Marianne van de Haak. DIERENFAIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58