Hulp aan kwetsbare jongeren op Walcheren komt op stoom Kinderen verzorgen samen concert 6 Raad Middelburg trekt boetekleed aan i wmmÊ De klanten - mensen die zorg nodig hebben - hebben altijd voorop ge staan toen Middelburg besloot bij de maatschappelijke ondersteuning en de jeugdzorg samen te werken met Veere en Vlissingen. Daarbij heeft de gemeenteraad echter ver geten goede afspraken te maken en die ook formeel vast te leggen. Deze conclusie van de Rekenkamer kwam hard aan bij de raad, maar de fracties incasseerden de oorvijg deemoedig. „Toch kun je de raad niet verwij ten dat we alles hebben laten ver sloffen", stelde Petroesjka Sterk van de SP. „Meerdere fracties hebben regelmatig aangegeven dat ze zor gen hadden, dat we geen grip en geen zicht hadden op de situatie." Het college had de raad beter moe- Toch kun je de raad niet verwijten dat wealles hebben laten versloffen ten informeren, benadrukte ook Wim Steketee van de LPM. Ja, de raad heeft een beetje zitten slapen, gaf hij toe. „Of zijn we in slaap ge sust? Misschien beide." LPM en SP dienden daarom een motie van treurnis in over de han delwijze van het college. Dat heeft de raad te weinig actief op de hoogte gesteld van de problemen bij Porthos, stelden zij daarin. D66 steunde de motie, maar alle andere partijen vonden die te ver gaan. Zij zochten de fouten toch vooral bij de raad zelf. „Wij zouden de ac centen meer richting de raad willen leggen. Dus de tekst veranderen in: '...betreurt de handelwijze van de raad'", opperde CDA'er Jan Zwe- mer. Maar dat gebeurde niet. De drie gemeenten op Walche ren gaan de komende tijd nadenken over oplossingen voor de proble men. Daarbij speelt ook de positie van Porthos een rol. Die organisatie valt nu onder de gemeente Veere. Of dat zo kan of moet blijven, wordt onderzocht. Bovendien wordt bezien hoe de afspraken tussen de gemeenten be ter vastgelegd kunnen worden om de uitvoering van het werk bij Port hos te verbeteren. Jongeren worden onder drang en (groeps)dwang gedwongen tot ac tiviteiten die ze niet willen of ze worden fysiek of psychisch mis handeld. Vaak worden van die mis standen filmpjes op sociale media verspreid. De drie Walcherse gemeenten stelden de projectgroep 'Kwetsbare Jongeren op Walcheren' in om in zicht in de problematiek te krijgen en signalen eerder op te pikken. Zo gauw nu een signaal wordt opge pikt, krijgen jongeren (en/of hun ouders) begeleiding van een des kundige. Dat ook Walcherse jonge ren in aanraking komen met grens overschrijdend, ongewenst (seksu eel) gedrag signaleerden scholen en De samenwerking tussen gemeenten en organisaties werkt vruchten af leerplichtambtenaren in de loop van 2014. Omdat de Walcherse gemeente besturen problemen willen oplos sen en als het even kan vóór zijn, is de projectgroep opgericht. Een in tegraal procescoördinator van het Veiligheidshuis en een medewer ker clusterveiligheid kunnen nu namens de drie gemeenten des kundigen als de school maatschap pelijk werkster, een jeugd- en jon gerenwerker, een wijkagent en een zedenrechercheur inzetten om be staande problemen op te lossen of beginnende onrust de kop in te drukken. De Vlissingse ambtenaar veilig heid Gert-Jan Bommeljé en de Vlis singse burgemeester Bas van den Tillaar, woordvoerder namens de drie Walcherse gemeenten, gaan niet op individuele gevallen in. Ze benadrukken dat de problemen zich op alle middelbare scholen voordoen. Bommeljé bevestigt dat nog niet alle problemen in beeld zijn. „Maar de samenwerking tus sen gemeenten en organisaties werpt vruchten af. We hebben spanningen in diverse schoolklas sen de wereld uit kunnen helpen." De Zeeuwse Muziekschool begon het project oktober vorig jaar op zes scholen. Alle vijftien Veerse scho len doen uiteindelijk mee. De eer ste ronde kent deze week de grote finale, 131 leerlingen geven hun einduitvoering. Voor ouders, opa's en oma's laten zij horen wat ze in de lessen hebben geleerd. In een heus orkest blazen en drummen de kin deren hun partijtje mee. Sommige scholen concerteren vandaag en morgen al. De laatste vrijdag. Ieder kind kreeg een instrument, dat mocht ook mee naar huis. De instrumentale optelsom: zeven klarinetten, vijf saxofoons en één trombone van de Zeeuwse Mu ziekschool, drie trombones en drie trompetten uit het instrumenten depot van het Leerorkest en via subsidie van de gemeente Veere zijn vijfentwintig drumpads, zes tien trompetten, zes trombones aangeschaft. De Veerse muziekver enigingen leverden ook instrumen ten. De kinderen kregen tien lessen van docenten van de Muziekschool, begeleid door vrijwilligers van de muziekverenigingen. Een aantal scholen geeft ook nog een geza menlijk concert met de plaatselijke muziekvereniging. Na de voorjaars vakantie gaan de volgende zes Veerse scholen aan de slag met het project. Dat zijn in totaal 120 leer lingen. De laatste drie scholen heb ben aangegeven volgend schooljaar nog mee te willen doen. IN DE REGIO Boeken verkoop in Bibliotheek Informatie- avond SterQ Vriendschaps cursus 55+ MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 31 januari 2017 WA Schuldbekentenis in kwestie Porthos De gemeenteraad van Middel burg heeft schuldbewust het boetekleed aangetrokken voor de problemen bij Porthos. LPM, SP en D66 uitten ook scherpe verwijten naar het college van B en W, maar hun motie van treur nis haalde het niet. Maurits Sep Middelburg -Petroesjka Sterk, SP De projectgroep 'Kwetsbare jon geren op Walcheren' kreeg sinds begin vorig jaar 165 signalen dat jongeren op en om middelbare scholen te maken krijgen met ongewenst (seksueel) gedrag. René Hoonhorst Vlissingen - Gert-Jan Bommeljé, ambtenaar Zestien trompetten, zes trombo nes en vijfentwintig drumpads zijn aangeschaft voor het mu- ziekproject Heel Veere Speelt. Kinderen van Veerse scholen laten deze week horen wat ze in hun mars hebben. Annemarie Zevenbergen Veere VLISSINGEN De Bibliotheek Vlis singen houdt van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 fe bruari een boeken verkoop tijdens openingstijden. Het gaat om afge schreven informa tieve boeken, jeugdboeken en vele romans, leder een is welkom om te snuffelen tussen de afgeschreven boeken en ze aan te schaffen voor 0,50 cent per stuk. OOST-SOUBURG ,t j"u,.mm. j/ SterQ organiseert op woensdag 1 fe bruari een informa tieavond over hoog begaafdheid en SterQ op basis school 'Tweemas ter-Kameleon' in Oost-Souburg. SterQ is het enige fulltime onderwijs voor hoogbegaafde leerlingen in Mid den-Zeeland. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. De entree is gratis. Aanmelding is ver eist en kan via www.sterq.info. VLISSINGEN Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen begint dinsdag 9 februari met een Vriendschapscur sus voor vrouwen van 55 jaar en ouder. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten en is telkens op dinsdag ochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De cursus kost 75 euro. Info en aan meldingen via 0118 641767 (Ans Leek). PANNEKOEK IN VLISSINGEN ?Pl*s8 2s.»i 5- -"** VLISSINGEN Cabaretier Peter Pannekoek staat op vrijdag 3 februari met zijn show 'Zacht van Binnen' in het CCXL Thea ter in Vlissingen. Peter Pannekoek is vooral bekend van zijn optredens in het tv-programma De Wereld Draait Door en zijn spraakmakende optreden in de veelbesproken Comedy Central-show 'The Roast of Gordon'. Daarnaast is hij nu bezig met het tweede seizoen van het avondvullende thea terprogramma. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tickets kosten vijftien euro. FOTO HANS-PETER VAN VELTHOVEN AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur - Activi teitenavond jeugd natuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG ZB, Kousteensedijk 7,14.00 uur - The mamiddag FNV Walcheren met als onderwerp 'Erf recht'; Cinema Mid delburg, 14.00 uur- Vertoning 'Down to Earth'; 20.00 uur - Vertoning Deense film 'In Your Arms' OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Ter Reede, 13.30- 15.30 uur - Poëzie- workshop voor 55- plussers; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35