c* Geen moderne media, maar Ixeff# LITTLE Rapport actiecomité: Vooral Zeeuws-Vlaanderen profiteert Verbod op drones boven Zeeuwse natuur is niet stiekem genomen »zeeland4 Zeeland pakt Dinteloorder reddingswerk Schelde-Rijnaf ZEELAND 10 Floor en Roos krijgen een baby uit echt Zeeuws zaad ZEELAND 4 Zeeuws-Vlaanderen en Zuid- Limburg trekken van alle grensregio's het meeste profijt als alle nadelen van werken in een buurland vervallen. dinsdag 31 januari 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Piet Vreeswijk overleefde de watersnoodramp van 1953. Niet dankzij waarschuwingen via moderne media, maar door het bonzen van de buurman op de luiken. Morgen wordt de Ramp herdacht bij het nationaal monument in Ouwerkerk.zeeland 8 Frank Balkenende Terneuzen Als buurlanden mensen die aan de ene kant van de grens wonen en aan de andere kant werken dezelfde belastingvoordelen en sociale ze kerheid bieden, kan dat landelijk 42.000 banen opleveren. Als alle belemmeringen worden weggeno men, kan het bruto regionaal pro duct met bijna t tot 4,3 miljard euro stijgen. Het aantal werklozen daalt met 2.000 tot 9.000. Ook komen er meer mensen beschikbaar om vaca tures in te vullen: 6.000 tot 33.000. Dat is de kern van het gisteren gepresenteerde Actieplan Grens overschrijdende Economie en Ar beid. In het actieteam werken bestuur ders en professionals van grensge meenten, -provincies, de Vereni ging Nederlandse Gemeenten, Eu- regio's, MKB-Nederland en de rijksoverheid samen. In het plan zijn veertig punten opgesomd om belemmeringen voor werken en le ren over de grens weg te nemen. Als het gaat om de voordelen, houdt het actiecomité forse band breedtes aan. De ene regio heeft veel meer baat bij het slechten van grensnadelen dan de andere. In Zeeuws-Vlaanderen bijvoorbeeld zijn de voordelen het grootst, om dat de regio dichtbij de Vlaamse steden Antwerpen en Gent ligt. Ook Zuid-Limburg zou enorm pro fiteren. De provincies roepen een nieuw kabinet op om de zaken voor grenswerkers te regelen. Volgens gedeputeerde Ben de Reu, lid van het actiecomité, moe ten provincies niet wachten tot re geringen van Nederland, België en Duitsland plooien hebben gladge streken. Fiscale harmonisatie met België gaat volgens hem 'niet ge beuren'. De cijfermatige voordelen voor Zeeuws-Vlaanderen in een Fiscale harmonisatie met België gaat 'niet gebeuren' - Ben de Reu, gedeputeerde 'grenzenloze' regio zien er op pa pier mooi uit, in de praktijk zal het een droomscenario blijven, denkt De Reu. „Daarom moeten we prak tisch te werk gaan, zoals de finan ciering van het Grensinformatie- punt Zeeuws-Vlaanderen veilig stellen en drempels voor stageplek ken aan weerszijden van de grens wegnemen. Als een Vlaamse werk nemer in een Zeeuwse zorginstel ling wil werken, moet dat worden geregeld." Grensregio's zijn doorgaans eco nomisch zwakker. Ook tellen ze ge middeld meer werklozen. Aan de andere kant van de grens zijn vaak wel banen en stageplaatsen, maar die worden niet of onvoldoende be nut. Dat komt door verschillen in taal, cultuur, onderwijs, fiscale sys temen en socialezekerheidsstelsels. Grenswerkers kunnen nu niet deel nemen aan een Nederlands pensi oenfonds. Ook hebben ze meestal geen recht op WW als ze werkloos worden. It V gebons op de luiken Grenzeloos werk baat Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30