Kenneth Vermeer is terug, 22 Deze maand is het 25 jaar geleden dat de Premier League werd opgericht. Tot op de dag van vandaag is de Engelse competitie toonaangevend. Op zoek naar het geheim. 'We hebben geen revolutie nodig, het spel is al fantastisch' Kort Ranglijst Nadal slaat Davis Cup over Rafael Nadal (foto) komt komend week einde niet in actie voor Spanje in de eerste ronde van de Davis Cup tegen Kroatië. De 30-jarige tennisser is toe aan rust na een zware maand in Australië. Nadal begon daar zijn seizoen in Brisbane en haalde vervol gens de finale op de Australian Open. Bertens ligt weer snel eruit Na haar teleurstellende optreden bij de Aus tralian Open is tennisster Kiki Bertens ook bij het WTA-toernooi in het Russische Sint- Petersburg uitgeschakeld in de eerste ronde. De nummer 24 van de wereld boog voor de Duitse Annika Beek: 5-7 6-3 4-6. Diks keert terug bij Vitesse In navolging van Ricky van Wolfswinkel, Adnane Tighadouini en Alexander Büttner keert ook Kevin Diks terug bij Vitesse. De 20-jarige rechtsback wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Fiorentina, waar hij sinds zijn overgang in de zomer nauwe lijks minuten heeft gemaakt. Blom fluit in Saudi-Arabië Kevin Blom (foto) fluit komend weekeinde geen wedstrijd in de Nederlandse competi tie, maar in Saudi-Arabië. De 42-jarige arbi ter uit Gouda heeft vrijdag de leiding over de beladen stadsderby tussen Al Ittihad en Al-Ahli. Twee jaar geleden floot Björn Kui pers al hetzelfde duel. Flitsen Roda JC Jubileum Vanavond kunt u alweer naar Liverpool - Chel sea kijken, live vanaf het prachtige Anfield, met twee immer drif tige topcoaches langs de lijn. Mor gen? West Ham United - Man chester City in Oost-Londen. En zaterdag begint de voetbaldag al weer vroeg met Arsenal - Chelsea, meteen na de lunch. Wat is dat toch met die fascine rende, magnetische kracht van de Premier League? Ieder zijn voor liefde natuurlijk, maar de mon diale aantrekkingskracht van de hoogste Engelse competitie is domweg ongeëvenaard. De kijkcij fers, het geld, de wedstrijden, de stadions. Er staat allang geen maat meer op. Het is geen toeval dat een club zoals Bayern München zich grote zorgen maakt over de toekomst, nu zelfs Burnley meer televisiegeld gaat krijgen dan de gemiddelde Euro pese topclub. De Super League waar nu zo druk over wordt verga derd en gelobbyd, als alternatief voor de huidige Champions League: bovenal is het een reactie op het succes van de Premier League. Bayern-voorzitter Karl- Heinz Rummenigge co zien de achterstand groeien. „Voor de Spaanse, Duitse en Ita liaanse topclubs is die Super League veel meer noodzaak dan voor pakweg Manchester United", zegt sportmarketeer Chris Woerts, in het verleden werkzaam voor onder meer Sunderland. „ManUnited krijgt straks dik 300 miljoen euro per jaar, puur televi siegeld. Die 64 miljoen voor het winnen van de Champions League-finale: voor United is het bij wijze van spreken peanuts." Om het succes te verklaren, Het is hard tegen hard aan de vergadertafels maar er komt nooit iets naar buiten. Het collectief boven alles moeten we terug naar februari 1992. Dat was het jaar dat de En gelse clubs een afzonderlijke, ge zamenlijke competitie formeer den. Het idee: door de Engelse voetbalcompetitie collectief te vermarkten en uit te dragen, lagen er immense mogelijkheden, bo venal op de televisiemarkt. Zen ders beschouwden livesport steeds meer als de heilige graal, als dé ultieme melkkoe om kijkers ex clusief aan zich te binden. De En gelse clubs doorzagen dat mecha nisme als geen ander. Nu klinkt dat allemaal logisch en weinig verheffend, maar de Premier League was destijds wel iswaar niet de beste, maar wél de eerste. De Italiaanse Serie A had in die tijd veel meer aanzien, Ajax had een begroting die vergelijk baar was met die van Manchester United, maar de Engelse clubs wa ren zich als eerste bewust van hun collectieve marktwaarde. Bakermat Het Engelse koloniale verleden in vooral Azië deed de rest: een we- reldpubliek was klaar om veroverd te worden met livevoetbal, ge speeld in een competitie met een zorgvuldig uitgekiend image. 'De bakermat van het voetbal', zoge zegd. Met clubs die in prachtige, steeds fraaiere stadions gingen spe len, met steeds meer internationale sterren. Eric Cantona, Dennis Berg kamp, Gianfranco Zola. Het bijzon dere is: het Engelse voetbal is 25 jaar later nog steeds toonaangevend. Als het om internationale televisie deals gaat, of over moderne media rechten, bouwde het zijn voor sprong almaar verder uit. Premier League-wedstrijden worden bijna elk weekeinde ge spreid over vier speeldagen, om zo een zo groot mogelijk televisiepu bliek te bereiken. Voorheen was dat vloeken in de kerk, en nog Hij moest er bijna negen maanden op wachten, maar gisteren stond hij weer onder de lat. Al was dat nog wel op het bedenkelijke niveau van het tweede elftal, dat er bij Feyen oord al geruime tijd slechts een beetje bij hangt. Als Vermeer er niet meer in slaagt om een plek in de hoofd macht te veroveren, staan er nog zes nietszeggende wedstrijden in het tweede elftal op het menu. Heeft Vermeer toen hij op 5 juli zijn achil lespees afscheurde in zijn achter hoofd al min of meer afscheid ge nomen van het huidige seizoen? „Zeker niet", zegt de 31-jarige doelman, die gisteren in de Kuip een leger journalisten te woord moest staan. „Toen ik bij Ajax de zelfde blessure opliep, was dat later in het seizoen. Maar toen ik weer fit was, moest ik er meteen staan. Maarten Stekelenburg liep een schouderblessure op en ik had slechts één wedstrijd in het tweede elftal gespeeld toen ik meteen weer aan de bak moest van destijds Frank de Boer." Of de weg naar het eerste elftal nu weer meteen openligt, is af wachten. Keeper Brad Jones (34) oogt topfit en presteert bovendien uitstekend. Er is eigenlijk geen en kele reden voor Giovanni van Bronckhorst om te wisselen van keeper. „Brad doet het prima", zei ook Vermeer gisteren, nadat hij voor het eerst sinds 8 mei 2016 weer eens een officiële wedstrijd keepte. Dat was in een zo goed als lege Kuip, waar Cambuur met 2-0 werd geklopt. „Of ik de rest van het seizoen op de bank zit? Dat zou zomaar kun nen, maar daar wil ik helemaal niet aan denken. Het is ook niet aan mij om daar iets over te zeggen, de trai ner neemt de beslissingen. Ik ben in elk geval fit. Natuurlijk stelt zo'n wedstrijdje tegen Cambuur niet heel veel voor als je kijkt naar het Quote van de dag dinsdag 31 januari 2017 TENNIS TENNIS VOETBAL VOETBAL Bruno Andrade staat op het punt Willem II te verlaten. De Braziliaanse aanvaller gaat aan de slag bij Hapoel Kfar Saba in Israël als hij de medische keuring doorstaat. ADO Den Haag versterkt zich voor de rest van het seizoen met Guyon Fernandez en Donny Gorter. De transfervrije aanvaller en middenvelder waren al enige tijd op proef in Den Haag. FC Utrecht heeft het aflopende contract van verdediger Mark van der Maarel met twee seizoenen verlengd. I Roger Federer (35) behoort weer tot de top tien van de we reldranglijst. De Zwitserse tennisser was door blessure leed afgezakt naar de zeven tiende plaats, maar steeg door de winst van de Austra lian Open naar de tiende plek. m Mohamed El Makrini (foto) is de zevende tussentijdse versterking van Roda JC. Gyli- ano van Velzen is nummer acht. De 22-ja- rige aanvaller is overgeno men van FC Volendam. Voormalig AZ- spits Jozy Alti- dore heeft zijn honderdste in terland voor de Verenigde Sta ten niet kunnen opluisteren met een doelpunt. Het bleef 0-0 in het oefenduel met Servië. Het geheim van de PREMIER Sjoerd Mossou Rotterdam —Chris Woerts (sportmarketeer) Kenneth Vermeer is terug na maanden blessureleed. Na zijn rentree bij Jong Feyenoord is de vraag of hij een bedreiging is voor de positie van Brad Jones. „Het is aan de trainer, maar ik ben fit." Mikos Gouka Rotterdam O o. (O UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft de ideeën van Marco van Basten afgedaan als een grap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23