Tooske bergop voor War Child 20 MEDIA ANGELA KIJKT TV Vanaf vandaag bereidt Tooske Ragas zich in Tanzania voor op de beklimming, voor War Child, van de 5.895 meter hoge Kilimanjaro. Haar kinderen laat ze met een gerust hart achter bij manlief Bastiaan. „Een paar jaar geleden had ik dat nog niet gekund." Mijn dank is groot! Daar gaan 120.000 volgers. Trieste wereld is het toch! I -\ Mayer naar Amsterdam e hebben er nu al de grootste lol om, Tooske (42) en de ze ven vriendinnen die met haar meegaan de Kilimanjaro op. Sa men hebben ze 22 kinderen die naar dezelfde school gaan, en als de acht vrouwen vol gende week in Afrika zitten, zijn dus de papa's aan zet. „Een van mijn vriendinnen heeft al een mailt je naar school gestuurd: 'sorry als de kinde ren met ongekamde haren en te laat de klas in komen'", zegt de presenta trice lachend. Nee gekkigheid, haast ze zich daarna te zeggen. Hoewel zij 'hoofd kinderen' is, is haar man Bastiaan (45) heus niet achterlijk. „Dat gaat thuis vast prima, maar dan op z'n pa pa's. Ik stop elke ochtend fruit en groente in de broodtrommels, nu zullen ze een liga erin vinden. Ze zoeken het maar uit, het wordt vast heel gezellig", vertelt Tooske. „Een paar jaar geleden had ik nog kleine kinderen en was ik zelf nog redelijk hormonaal. Als ik dan drie dagen weg ging, was ik in staat om hele schema's te maken met hoeveel maatschepjes Nutrilon in welk flesje moest, maar die tijd ligt echt achter me." Gisteren reisde Tooske naar Tanza nia, om daar met haar vriendinnen en nog 74 anderen de Kilimanjaro te beklimmen. Ze wil daarmee geld in zamelen voor War Child. Een maand of vijf geleden kwam het verzoek vanuit dat goede doel. „De Kili-chal- lenge doen ze al een paar jaar. Ik kende het niet, en dat was precies het probleem. Met mijn bekendheid kan 4 1 :>j .1 Van Morrison op Soestdijk Quote van de dag Weet u wat ik zo knap vind aan All You Need Is LoveDat het programma in 25 jaar eigenlijk niet noemenswaar dig is veranderd, maar toch fris aanvoelt, elke zaterdagavond weer. Komt natuurlijk doordat het thema liefde nooit verveelt en dat we er in deze onzekere tijden, waarin de wereld op zijn kop staat, meer behoefte aan hebben dan ooit. Ik ten minste wel. Maar het ligt ook aan Robert ten Brink en zijn team, die nog steeds uitstralen dat ze er onge lofelijk veel pret in hebben om met de caravan op pad te gaan naar een middelbare school, om op verzoek van een stel bakvissen twee le raren te koppelen. Om daarna oma Trijnie in de studio te verrassen met haar los-vaste lover Frederik die nu eindelijk duidelijkheid wil. En die vervolgens in Australië een zieke vader met zijn geëmigreerde dochter herenigen. mensen nog steeds zo overrompeld zijn als Robert ze uit het publiek pikt. De reactie is anno 2017 nauwelijks anders dan in 1992: ze slaan de hand voor de mond, kijken hun buurman of-vrouw semi-beschuldigend aan en kunnen op de rode bank de eerste vijf mi nuten geen woord uitbrengen zonder in een hulpeloze giechelbui te schieten. Hoe kan dat? Zo iemand verveelt zijn omge ving al maanden met verhalen over de Brazi liaanse vakantieliefde die zó gemist wordt dat skype oververhit is of over dat leuke meisje van de buurtsuper dat hij maar niet mee durft uit te vragen. En dan voelt hij geen nattigheid als vader, zus of vriend ineens met kaartjes staat te wapperen voor All You Needl Hoe naïef kun je zijn? Blijkbaar heel erg. En dan is er nog een andere categorie pu bliek, die we nooit te zien krijgen maar waarvan ik zeker weet dat ze er óók tussen zitten: de mensen die door familie of vrien den zijn meegetroond en dénken dat hun ge heime liefde achter de klapdeuren staat of dat het zo vurig gewenste huwelijksaanzoek nu echt gaat plaatsvinden. Maar die tot de teleur stellende ontdekking komen dat het geen smoesje was toen tante Mia zei dat ze zo graag eens in de studio wilde kijken en op de foto wilde met Robert. Met die mensen heb ik al 25 jaar zo'n medelijden. dinsdag 31 januari 2017 POP De Ameri- MUZIEK Klimmen voor het goede doel Marlies van Leeuwen kaanse zanger John Mayer komt voor een concert naar Nederland. Op 3 mei treedt hij op in de Am sterdamse Ziggo Dome. De tournee heet The Search for Everything, net als het nieuwe album van Mayer (39). Van Morrison verzorgt deze zomer een con cert in de tuin van Paleis Soestdijk. De zanger staat op zaterdag 8 juli in het kader van Royal Park Live in de paleistuin. Kaarten zijn te koop vanaf woensdag. Van Morrison staat op 9 juli ook op North Sea Jazz. Juist omdat er in 25 jaar zo weinig is veran derd, verbaas ik me over één ding: dat Reageren? angela@persgroep.nl —Zanger Waylon laat op Instagram weten dat zijn account op Facebook is gehackt en verwijderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21