Tündewil weer voor de klas Ifc Zo mooi is Curasao! Moskeeën doen del=<= Directeur vertrekt definitief Tinder voor orang-oetans Het gaat op alle niveaus mis bij de Veiligheidsregio Zeeland, blijkt uit het rapport van Twynstra Gudde. Walcheren In Hart &Ziel Hoe een sterfgeval je dagelijks leven voorgoed verandert C U R AQ A£): Kr3s.nl/curacao or bei 0900-9097 70 cpg Apenheul houdt proef metdatingapp voorapen Vrouwtjes kiezen man eerst op foto's Het kan de Hongaarse Tünde Raduly-Fulop uit Vlissingen niet snel genoeg gaan. Nog geen anderhalfjaar woont ze in Nederland. Ze werkt momenteel in de schoonmaak en als postbezorger. Maar binnen een jaar wil ze net als vroeger weer les geven in wiskunde in informatica. ren mee dat Ruijs definitief niet te rugkeert. Met haar is een 'minne lijke schikking' getroffen. „Zij is zelf tot de conclusie gekomen dat de or ganisatie een andere directeur no dig heeft." Lonink heeft zich ook afgevraagd of hij kan aanblijven als voorzitter. „Maar als bestuur hebben we een collectieve verantwoordelijkheid", zei Lonink. „Als we alleen maar gaan kijken naar wie de schuldige is, werkt het niet", aldus Elie van Strien, die voorlopig aanblijft als Als we alleen kijken naar wie de schuldige is, werkt het niet waarnemend directeur en met de aanbevelingen aan de slag gaat. De ondernemingsraad spreekt van 'een duidelijk en herkenbaar rapport dat wordt ge zien als een stap naar een betere or ganisatie'. Ook bij de klokkenluiders klinkt tevredenheid over het rapport. „Alle zaken die ik heb aangedragen, heb ik erin teruggevonden. Dat doet me heel goed, want we zijn al tijd weggezet als gefrustreerde leu genaars", zegt een van hen. „Ik vraag me wel af: hoe nu verder met het bestuur en leidinggevenden? Zij hebben al die jaren de kop in het zand gestoken." Gerrie Ruijs vertrekt definitief als directeur van Veiligheidsregio Zee land (VRZ). Het dagelijks bestuur - onder leiding van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen - blijft aan, ondanks het uiterst kritische rap port over het functioneren van de organisatie. Adviesbureau Twynstra Gudde presenteerde gisteren de langver wachte uitkomsten van het diep gravende onderzoek naar de VRZ. Aanleiding was de vertrouwens crisis binnen de organisatie. Twynstra Gudde sprak met zo'n 150 mensen uit de organisa tie. Ruim de helft meldde zich daarvoor zelf aan. De onderzoekers constateren dat het op alle niveaus binnen de orga nisatie misloopt. Er wordt langs el kaar heen gewerkt en het ontbreekt aan vertrouwen en afstemming. Men praat vooral óver elkaar en niet met elkaar. De cultuur binnen de Veiligheids regio laat zeer te wensen over. „De norm is zoek op alle niveaus binnen de organisatie", stellen de onderzoe kers. Het 'bestuurlijke, organisatori sche en het financiële fundament van de VRZ is onvoldoende'. Over het functioneren van direc teur Gerrie Ruijs doet Twynstra Gudde geen uitspraken. Zij zit al sinds juni ziek thuis, na het uitlek ken van het rapport van de commis- sie-Demmers. Die onderzocht mel dingen van diverse klokkenluiders over vooral het functioneren van Ruijs. Voorzitter Lonink deelde giste- Nieuwsmedia Bestemming van de Week Willemstad Zonvakanties, fly-drives, singlereizen en cruises. Apl Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. »P12 ZEELAND 5 FOTO LEX DE MEESTER Bestuur VRZ blijft na kritiek - Elie van Strien, waarnemend directeur ZEELAND 2 Rolf Bosboom en Theo Giele Kapelle dinsdag 31 januari 2017 6°C Bewolkt pzc.nl en droog Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1