Veelzi dia 16 ALDERT (58) vast contract Waaier aan ideeën in politiek om vaker vast In 2017 is er voor steeds meer mensen werk. Het aantal vacatures komt op 965.00. Maar het zijn vooral banen met veel onzekerheid. OPEN SOLLICITATIE Wolters Kluwer Vod; fone Air France- KLM Vopak Als Aldert vertelt over zijn jarenlange managementervaring bij organisatie, van een instituut voor blinden en slechtzienden tot een instelling voor ver- pleegzorg, is zijn enthousiasme nauwelijks te temmen. „Het is voor mij heel normaal om dagelijks een bijdrage te leveren aan duur zame, kwalitatieve zorg aan hulpbehoeven den en aan persoonlijke groei en ontwikke ling van de medewerkers." In 2015 wordt Aldert gedwongen 'te inves teren in zijn eigen nieuwe toekomst'. „De ar beidsmarkt op, sollicitatiebrieven schrijven en mezelf verkopen, een erg leerzame erva ring waarbij ik door netwerken waardevolle contracten heb opgedaan die nieuwe inzich ten geven." Stilzitten is voor Aldert geen op tie. Hij is een fervent hobby-meubelmaker, heeft een zorgboerderij opgericht en is als vrijwilliger bestuurslid voor een 50-plus or ganisatie. „Hoe drukker ik het heb, hoe meer ik in mijn element ben. Met efficiënt plan nen krijg je meer voor elkaar dan je soms voor mogelijk houdt. Ik kan me makkelijk in leven in een ander. Daardoor signaleer ik snel de onderliggende problemen en vergroot ik de betrokkenheid van medewerkers. Welke organisatie opent de deuren voor mij?" Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en advies bij het UWV, vindt het mooi om te zien hoe veelzijdig Aldert is. „Dit maakt hem op meerdere terreinen inzetbaar, maar focus is wel van belang. In de werkgeversbenade ring is een goed vooronderzoek essentieel. Bedrijven willen vooral weten voor welk probleem jij in hun organisatie dé oplossing bent. Dus bekijk het altijd door hun bril." Witjes benadrukt dat uit cijfers van het UWV blijkt dat er minder behoefte is aan managers, maar dat hoeft geen probleem te zijn. „Zijn managementkwaliteiten kan hij breder benutten, zeker als het gaat om ad vieswerk. Via Linkedln kan hij contact zoe ken met iemand binnen het bedrijf van zijn keuze, maar geen 'beslisser' zoals een P&O- afdeling. Kennismaken, interesse tonen. Daarmee verwerft hij kennis over de cultuur binnen het bedrijf en de problematiek die er speelt. Vervolgens een aanvalsplan maken, waarbij hij zich wel richt op de beslissers." Goed nieuws van het UWV: bijna een miljoen vacatures dit jaar. Veel mensen komen dus aan het werk. Waarom is de zekerheid in het werk dan toch hét verkiezings thema? Dat komt omdat het vooral tijdelijke en onzekere banen zijn. En omdat de mensen die deze ze kerheid het meest nodig hebben nou net degenen zijn die in die on zekere banen terecht komen. Even leek het de goede kant op te gaan: de stijging van het aantal zzp'ers en flexwerkers vlakte vorig jaar af. Maar wie denkt dat het tij van de verregaande flexibilisering definitief gaat keren, komt bedro gen uit. Het aantal vaste banen gaat dit jaar wel stijgen, maar zeker niet zo hard als het aantal flexcontrac- ten. De prognose is dat er 50.000 uitzendbanen bij komen, maar weinig mensen stromen van daar uit naar een vaste baan, aldus ar- beidsmarktdeskundige Rob Witjes van het UWV. Nederland is koplo per in Europa als het gaat om het aantal mensen dat werkt in de zo geheten flexibele schil. We vinden het belangrijk dat bedrijven flexibel en wendbaar zijn. Witjes: „De we reld verandert snel en dat vraagt van ondernemers dat ze snel kun nen op- en afschalen. Voor hen biedt de flexibele schil uitkomst." Flexibilisering is een feit, maar is het ook een probleem? Volgens Witjes hoeft het geen probleem te zijn, zolang de verhouding vast en flex maar in balans is. Mensen met een flexibel contract hebben nu vaak te maken met ar moede, hoge werkbelasting en zit ten vaker zonder werk. Politieke partijen en vakbonden winden zich erover op. En langzaam beginnen ook bedrijven zich achter de oren te krabben, zegt Witjes. Waarom die twijfel bij onderne mers? „Werkgevers zijn veel geld kwijt aan het steeds maar weer in werken van nieuwe krachten én ze merken dat de flexibilisering de re latie met de klant niet echt ten goede komt." Welke kant de arbeidsmarkt uit eindelijk opgaat, zal mede afhanke lijk zijn van politieke keuzes. Dit zijn drie mogelijke scenario's: IMeer vaste contracten door regulering Het idee is: maak het werkgevers zo lastig mogelijk om een tijdelijk con tract te aan te bieden en ze zullen Wie: Aldert Reinink (58) Op zoek naar: managersfunctie Was: locatiemanager zorginstelling Woonplaats: Dordrecht - Gert van Harskamp Heeft u een baan voor Aldert? Mail naar opensollicitatie@ad.nl O dinsdag 31 januari 2017 De informatie leverancier was de enige duide lijke winnaar in de AEX. Het telecom- bedrijf zou activiteiten willen onderbrengen in India bij Idea Cellular. m Het luchtvaart bedrijf moest passagiers weigeren voor de VS. Analisten van Goldman Sachs adviseerden het aandeel van de hand te doen. o Ten aanval tegen teveel flexibiliteit Natasja de Groot Sandra Phlippen Rotterdam 3e kwartaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17