Zaamslag maakt titelrace spannend Stevo verschalkt wéér de leider Boosheid TOP leidt bijna tot een overwinning 17 Het betekende voor de leiders van het eerste uur de tweede ne derlaag in een reeks van veertien duels. Stevo zette de opmars voort en neemt nu de vijfde plaats in. „Hier doe je het voor", zei de glunderende trainer Guido de Beule, die een krat bier op de winst had gezet. „Ik heb genoten. We hebben met een ontiegelijke drive gespeeld. Ik had vrijdag tij dens de training gezegd dat er niks moest, maar alles mocht. Dit was een prachtige wedstrijd, waarin de opdrachten perfect zijn uitgevoerd." De thuisploeg begon ijzersterk, kwam tot twee keer toe op voor sprong en steeg vooral in de laat ste set boven zichzelf uit. Stevo had de vierde set min of meer la ten lopen, maar kwam in de be slissende vijfde set gesteund door de eigen fanatieke aanhang swin gend uit de startblokken. In een duel met veel en lange rally's had Stevo het laatste woord. „Als je een brede groep hebt, kun je variëren", verklaarde De Beule de zege. De trainer had tien man tot zijn beschikking. „Dat is niet gemakkelijk, hoor. Je moet erin, krijgt een opdracht mee. Maar degenen die erin kwa men, deden het gelijk goed." Stevo 2-Symmachia/Roosendaal 3 3-1 (20-25, 26-24, 25-18, 25-21): Een verdiende zege voor Stevo 2, dat de punten in dit cruciale duel niet cadeau kreeg. Stevo 2 wist dat er gewonnen moest worden, maar speelde in het begin ver krampt. Na verlies in de eerste set gooide de hekkensluiter alle schroom van zich af. De thuis ploeg nam het initiatief, kwam door nipte winst in de tweede set op gelijke hoogte en won daarna twee keer zonder in gevaar te ko men. Stevo-Volley Tilburg 3 3-2 (25-21, 10-25, 26-24,19-25,15-12): Weer winst voor Stevo, dat met veer tien punten uit de laatste vier duels de weg omhoog heeft ge vonden. Stevo verliet door de ze ge op de nummer vijf de degrada tiezone. Dat gebeurde in een rommelig duel, waarin Stevo in de tweede set werd overklast en zich in de vierde set liet verrassen. Met een goede instelling als sterk wapen werd door een hechte eenheid de winst in de vijfde set veiligge steld. Stevo 2-Voltena 3 1-3 (24-26, 14-25, 25-15,16-25): Het was een ongelukkige nederlaag voor Stevo 2, dat in de eerste set verzuimde om een setpunt te verzilveren. Die mentale tik dreunde ook in de tweede set door. Gedreven en goed spelend leek de thuisploeg in de derde set in de wedstrijd te komen. In dezelfde samenstelling kwam Stevo 2 in de vierde set echter vooral passend tekort. Zaamslag was baas in eigen huis, maar verzuimde het krachtsver schil in cijfers uit te drukken. De scherpte van de laatste weken ont brak. Daardoor kwam het aan op conditie, vooral in het vak dat veer tig minuten moest verdedigen. Na rust (9-7) hielp Zaamslag zo mogelijk nog meer kansen om zeep dan in de eerste helft. Door dat het een voorspelbaar Schelde- vogels beteugelde, mocht het eind resultaat er zijn. Als beide ploegen in de resteren de vijf wedstrijden geen punten verspillen, beslist een extra wed strijd over het kampioenschap en promotie naar de derde klasse. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk en Pjotr Hamelink 4, Marjan Verhage 2, Linda Hamelink en Ger- win Zegers 1. leek een simpel klusje voor Luctor, maar het werd een zware dobber in Heinenoord. Het spel van de Ter- neuzenaren viel namelijk tegen. Bij rust keken ze tegen een 6-4-achterstand aan. Coach Peter Durink slikte een donderspeech in, „maar het was wel nodig dat het beter ging". Zijn ploeg bleef in de tweede helft on gelukkig in de afronding, maar kwam een stuk beter uit de verf. Scores Luctor: Elien Jansen en Ma- rit de Kok 3, Anthony van de Velde en Jasper de Pooter 2. BKC-Zaamslag 2 8-14. Scores BKC: Mariëlle Faas, Naomi Hame- lijnck en Bart de Baare 2, Carmen Faas en Vivian Salomé 1. Bij TOP lijkt de ergste misère voor bij. Na de drie nederlagen op een rij - tegen KVS, DeetosSnel en Oranje Wit - krabbelt het Arne- muidse team weer op. Maar net als een week eerder tegen Sporting Delta (21-21) zat er zaterdag weer geen overwinning in. Het goede spel is bij vlagen weer terug, maar de beloning blijft vooralsnog uit. „We hebben gelukkig een stij gende lijn te pakken", zei Marijs, wetende dat haar ploeg nog steeds meedoet om een plaats in de play-offs. „Vorige week korfbalden we al weer aardig en vandaag gin gen we daarmee verder. Natuurlijk was nog niet alles zoals het moest. Het vak waarin ik speelde, scoorde bijvoorbeeld nog veel te weinig. Aan de andere kant: we verdedig den met z'n vieren wel weer heel erg goed. Dat positieve moet je er dan ook uit halen." Dat de twee punten niet naar het worstelende TOP gingen, had in hoge mate te maken met het op treden van scheidsrechter Marcel Winters, die nota bene ervaring heeft in de Korfbal League. Zelden was een leidsman zo ondermaats De scheidsrechter had de wedstrijd geen moment onder controle bij een duel van de Arnemuidse ploeg. Hij was inconsequent en strafte vaak precies de verkeerde ploeg af. En alle commentaar lacht- te hij weg. Marijs: „De scheidsrech ter speelde een cruciale rol. Hij had de wedstrijd geen moment on der controle. Beide teams leden er onder, maar wij nog wel iets meer dan Avanti." Al vroeg in het duel haalde Win ters de woede van TOP op zijn hals door bij een stevige overtre ding op Anita de Ridder juist té gen haar te fluiten. En later maak te hij het heel bont door constant voetfouten te constateren bij verde digende acties van de Arnemuide naars, terwijl die nauwelijks ge maakt werden. En zodra Avanti al te fysiek speelde, zag hij dat door de vingers. Bij TOP leek alle boosheid daar over echter wel tot iets positiefs te leiden. Negen minuten voor tijd pakte de ploeg, onder impulsen van de met scherp schietende Pe tra van Belzen, een 24-21-voor- sprong. Tóen had het team door moeten drukken. Daar waren ook kansen voor. Maar enkele mannen van Avanti, op wie geen vat te krij gen was, zorgden ervoor dat de ploeg weer langszij kwam. Bij 24-24 miste De Ridder een strafworp. Ze kon zich wel voor haar kop slaan, want tien secon den later lag de 24-25 erin. In Arne muiden vreesde men met lege han den te komen staan, maar Jurgen Janse produceerde toch nog de ge lijkmaker. maandag 30 januari 2017 Kristof Praat smasht de bal namens Stevo langs een blok van WIK, de koploper die een nederlaag moet slikken, foto peter nicolai Voor de tweede keer dit sei zoen legden de volleyballers van Stevo in de promotieklasse koploper VC WIK Groot Am- mers 2 over de knie. In een wa re thriller won de ploeg in een bijna twee uur vergende vijfset ter met 3-2 (25-23, 20-25, 25-23,13-25,15-9). Peter van Kouteren Terneuzen Vrouwen. De korfballers van Zaamslag ver sloegen zaterdag koploper Schel- devogels. De titelstrijd in de vier de klasse is daardoor weer hele maal open. De twee ploegen staan nu samen bovenaan. JaapJan Ritsema Terneuzen Zaamslag-Scheldevogels 12-10: Oranje Zwart-Luctor 8-10: Het Na afloop van het gelijkspel te gen Avanti (25-25) kwam bij veel korfballers van TOP stoom uit de oren. De Arnemuidenaars waren furieus over het optreden van de scheidsrechter. „Hij maakte er een zootje van. Dit was de hoofd klasse onwaardig", zei Jeanine Marijs. Maar de aanvoerster liet - terecht - ook een ander geluid ho ren: „We hebben hier de kans la ten liggen om weer eens te win nen. We konden in de slotfase een gat van vier doelpunten ma ken, maar lieten dat na." Roeland van Vliet Arnemuiden —Jeanine Marijs, aanvoerster TOP Scores TOP: Anita de Ridder en Jurgen Janse 5, Petra van Belzen 4, Dylan Gillissen 3, Peter van Belzen, Demi Mondeel en Jurriaan Bou- wens 2, Kristian Huisman en Jeani ne Marijs 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93