Wondertreffer Yilmaz bij zege Philippine 15 Topploegen maken geen fouten in de vierde klasse A De ploeg boekt voor het eerst sinds het seizoen 2003/04 een overwinning op bezoek bij Patrijzen. De eerste ronde van de tweede competitiehelft in de vierde klasse A van het zondagvoetbal leverde geen wijzigingen op in de top vijf van de ranglijst. Koploper Breskens herstelde zich bij Patrij zen (2-4) na rust een 2-1-achter- stand halverwege en blijft lijstaan voerder. Patrijzen-Breskens 2-4: De bezoe kers hadden vrijwel de hele wed strijd een overwicht, maar het was Leon Bek die aan de andere kant de score opende. Soufian Doorns maakte gelijk (1-1), maar net voor de pauze sloeg Patrijzen opnieuw toe via Roy Haerkens: 2-1 halverwege. Na een lange solo van Joey Walhout maakte Soufian Dooms weer gelijk: 2-2. Hierna was het de beurt aan de invallers: Kjeld Verschorre en Jelmer Ghij- sels bezorgden Breskens de eerste zege bij Patrijzen sinds het sei zoen 2003/04. Clinge-IJzendijke 5-1: In het begin had Clinge wat moeite om in het spel te komen, maar na de 0-1 van Lodewijk van Keeken nam de ploeg het heft in handen. „Ik vond IJzendijke beter dan in de ope ningswedstrijd, maar uiteindelijk was het ondanks deze achterstand een vrij makkelijke overwinning", aldus Mario Vermeirssen na af loop. Na de gelijkmaker van Do- menique de Burger (1-1), liep Clin ge uit naar 3-1 bij rust door Tho mas Leegwater en Sven D'Hoog- he. In de tweede helft waren Den nis Goense en Royan Seghers bei den trefzeker: 5-1. Groede-Hontenisse 2-6: Ondanks de ruime nederlaag keek men bij Groede met tevredenheid terug op het duel. „Het eerste halfuur waren we aan elkaar gewaagd en na de 0-2 hadden we pech dat Bart van den Hemel de paal raak te. In plaats van 1-2 werd het toen 0-3 net voor rust.". Maxim de Clip- pelaar en Tom Rijk waren beiden tweemaal trefzeker, Dennis Mal content en Pim van Jole beiden één keer. Bij 0-6 gaven Bart van den Hemel en Ruben Deij de eind stand een draaglijker aanzien: 2-6. Steen-Schoondijke 3-1: De thuis ploeg benutte pas in de 44ste mi nuut via Marvin de Beule één van de mogelijkheden om de score te openen: 1-0. Na rust werd een schot van Arno Thuy door de doel man zelf achter de lijn gewerkt: 2-0. Waar Steen vervolgens ver zuimde verder afstand te nemen, was Nouredine Zaha aan de ande re kant wel trefzeker: 2-1. De zo juist ingevallen A-junior Sven Hof man bepaalde uit een vrije trap net buiten het zestienmeterge bied, "zijn specialiteit", aldus vi- ce-voorzitter Jo van Remortele, de eindstand op 3-1. RIA W.-Corn Boys 5-2: In dit tref fen tussen de twee onderste ploe gen op de ranglijst was RIA W. de ploeg met de meeste aanvallende bedoelingen. Toch waren het de Boys die via Steven de Meijer de score openden (0-1), waarna Pie- ter Cornelis en Mo Kilic deze ach terstand ombogen tot 2-1. De be zoekers toonden veerkracht en kwamen nog voor rust via Randy Zandstra op 2-2. In de tweede helft nam de thuisploeg definitief afstand via Pieter Cornelis, Stef Knibbeler en Mike Stenzei: 5-1. Biervliet-Luctor'881-4: De eerste helft leverde veel kansen op, maar pas kort voor het rustsignaal werd er hiervan één benut door Rutger van Rossum: 0-1. „Het had halver wege ook 2-7 kunnen zijn", aldus secretaris Wilfred Jansen na af loop. Na rust zorgden Rutger van Rossum (2x) en Joeri Simonse er in een tijdsbestek van vijf minu ten voor dat de wedstrijd was be slist: 0-4. Een kwartier voor tijd produceerde Marcus Ongenae de verdiende tegentreffer: 1-4. Voor HW'24 pakte de eerste wedstrijd na de winterstop een stuk minder goed uit. Bij Uni- tas'30 werd met duidelijke cijfers verloren: 4-1. Door die ruime cij fers staan de Hulstenaren nu der tiende in de rangschikking. Terneuzen tegen Victoria'03 werd afgelast. Philippine-Virtus 2-0: Op een las tig bespeelbaar veld voorkwam doelman Bas Rijkeboer dat de be zoekers vrijwel direct vanaf de af trap de score openden. Hierna was een met veel inzet spelend Philippine in elke linie de baas op het veld, zo zag trainer Dennis de Nooijer. Hij had vooraf gehamerd op het belang van het winnen van de persoonlijke duels. Tegen het halfuur stond Ruben van der Meulen op de goede plaats om uit een goede actie van Robin Lammertijn de openings treffer aan te tekenen: 1-0. Halver wege de tweede helft werd deze voorsprong met een fraaie drop kick vanaf zo'n 25 meter verdub beld door Mustafa Yilmaz: 2-0. „Een wereldgoal, één van de mooi ste doelpunten die ik ooit op ama teurniveau heb gezien", aldus zijn trainer De Nooijer, die zag hoe de ze stand tot het einde toe op het bord bleef. Dit kwam ook doordat Virtus nog een keer ongelukkig was in de afrondinge en de lat raakte. Unitas'30-HVV'24 4-1: Een eerste helft waarin de beide ploegen re delijk aan elkaar gewaagd waren, leverde geen doelpunten op. De beste mogelijkheid op een treffer was er voor de bezoekers uit Zeeuws Vlaanderen, die een inzet van Tim de Feijter tegen de lat za gen eindigen en op die manier dus onfortuinlijk waren. Na de pauze werd het al snel 1-0 door Matthijs Broos en toen Papi- to Puriël er vervolgens 2-0 van maakte, nog voordat er een kwar tier verstreken was, leek de moed in de schoenen te zakken bij de spelers van HW'24. De thuis ploeg troefde de Hulstenaren af op zowel inzet als kwaliteit en lie pen door opnieuw Papito Puriël en Maikel Ubbink verder uit naar 4-0. Pas kort voor het laatste fluit signaal deed Joëll Bogaert iets te rug namens de gasten: 4-1. Unitas'30-HVV"24 4-1 (O-O). Mat thijs Broos 1-0, Papito Puriël 2-0 en 3-0, Maikel Ubbink 4-0, Joëll Bogae rt 4-1. maandag 30 januari 2017 Breskens blijft aan kop Clinge (rode shirts) troeft IJzendijke af in een duel om de bal. De roodhemden waren niet alleen feller dan de bezoekers uit IJzendijke, maar ook trefzekerder. Het werd liefst 5-1. foto peter nicolai Jos van Belzen Vlissingen In de derde klasse A van het zon dagvoetbal deed Philippine goe de zaken via een 2-O-overwin- ning op Virtus. Daardoor steeg de ploeg van trainer Dennis de Nooijer naar een gedeelde der de plaats op de ranglijst. Jos van Belzen Vlissingen HVV'24 moet gaan oppassen. De ploeg uit Hulst is gezakt naar de dertiende plaats en degrada tie ligt op de loer. Philippine-Virtus 2-0 (1-0). Ruben van der Meulen 1-0, Mustafa Yilmaz 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91