'Groter dan dit magazijn mag de Voedselbank echt niet worden' 18 ZEELAND Nieuwe school in Sint Jansteen fors duurder Als het vroor moest je een muts ophebben Het kostenplaatje is twee jaar gele den vastgesteld op 4,4 miljoen euro. Als de gemeenteraad akkoord gaat, kost de bouw dus vijf miljoen euro. „Het is natuurlijk nooit leuk om meer geld te moeten uitgeven", meent wethouder Frank van Dries- sche. Maar onlogisch is het niet. Sinds de raad juli 2015 geld beschik baar stelde, zijn er nogal wat voor zieningen bijgekomen. Wissellokaal Zo wilde de raad dat in het school gebouw een bibliotheek kwam. Die kost 150.000 euro. Ook bleek na ge sprekken met onderwijsgroep Per- specto dat een wissellokaal a 25.000 euro noodzakelijk was. Van Driessche: „Er komen te veel leerlingen voor acht lokalen en te weinig voor negen. Daarom komt er een wissellokaal, waar de scho lieren ook in terecht kunnen." Daarnaast moeten extra ver keersmaatregelen getroffen worden om de veiligheid van de school gaande jeugd te garanderen. De kruising Oude Drydijck - Lijsterbes - Badhuisweg wordt heringericht, zodat de snelheid op de Oude Dry dijck omlaag gaat. Op de kruising Badhuisweg - Wilhelminastraat komt een fiets- Geen fout, maar het begroten had achteraf ruimer gemoeten oversteekplaats, de dijk tussen de Oude Drydijck en de sportvelden wordt verbreed en het gedeelte van de Oude Drydijck tussen de be- bouwde-komgrens en de Lijsterbes wordt een dertig-kilometerzone. Die aanpassingen kosten 75.000 euro. Ook wordt de fïetsstalling buiten het schoolterrein geplaatst, zodat ook w Steen er gebruik van kan maken. Dat kost al met al 32.000 euro. Het kunstgrasveld, waar ook scholieren op kunnen sporten, kost met 564.000 euro acht ton meer dan begroot. Dat komt onder meer omdat de grond gezeefd moet wor den voor de drainage. Gedateerd Van Driessche geeft aan dat twee jaar geleden ook te voorzichtig be groot is. Hulst ging uit van erva ringscijfers, gebaseerd op de ver bouwing van de Sint Willibrordus- school in Hulst. Bovendien blijkt de prijsindicatie voor de aanleg van het kunstgrasveld gedateerd. „Een fout? Nee, maar het had achteraf ge zien ruimer gemoeten." Indien de gemeenteraad eind fe bruari akkoord gaat, kan de bouw direct beginnen, w Steen moet na de zomerstop op het kunstgras kunnen spelen. De school is vóór het schooljaar 2018/2019 open. „Dat was eerst december 2016. Door alle ontwikkelingen schuift het steeds op. Maar Steen krijgt er iets moois voor terug." Groter dan dit mag het niet worden. Dat zou geen goed teken zijn." Miriam He- melsoet is duidelijk. Ze is dolblij dat de Voedselbank het voormalig magazijn van woonstichting Cla- vis heeft betrokken. Maar een nog groter pand zou betekenen dat ook meer mensen hulp nodig hebben. De Voedselbank opende zater dag de deuren voor iedereen die een kijkje wilde nemen in het nieuwe onderkomen aan de Indu strieweg in Terneuzen. De pakket ten die de Voedselbank samenstelt komen al een halfjaar lang vanuit de nieuwe locatie. „Vanaf hier be dienen we de verdeelpunten in Axel, Sas van Gent, Oostburg, Aardenburg, Breskens en Hulst", vertelt coördinator He- melsoet. „Dat zijn ongeveer vier honderd voedselpakketten per week." Een ongekend aantal ver geleken met de begindagen van de Zeeuws-Vlaamse Voedselbank. Die was twaalf jaar geleden nog bij Hemelsoet thuis. „Toen ging het om zes pakketten." Omdat steeds meer mensen een beroep op de organisatie deden, verhuisde het naar de voormalige schippersschool aan de Van der Peijlstraat in Terneuzen. De broek spande echter steeds meer. He melsoet: „We hadden twee klaslo kalen, iedereen moest in de gang zijn, is dat wanneer je de grote ijs kast of diepvries binnenstapt. Er naast is een aparte ruimte waar grote dozen met producten in kleinere hoeveelheden worden verdeeld. De rechterkant van het gebouw is helemaal ingericht als opslagruimte. In de hoek staat zelfs een klein kantoortje. „Dan hoefik mijn administratie niet meer thuis te doen, ook wel han dig." Voedselbank Zeeuws-Vlaan- deren huurt het pand van Clavis. De verbouwing is bekostigd via fondsenwerving. Verder kost het de organisatie niets. „Ja, energie", aldus Hemelsoet. „Dat kost het elke dag. Met alle plezier." wachten. Als het heel druk was, ging dat wel eens mis. Vooral als mensen gingen voordringen. Bo vendien was er geen kachel. Als het vroor moest je een muts op hebben en een sjaal dragen." Dat hoeft in de nieuwe vestiging niet. Als een muts en sjaal al nodig IN DE REGIO Markt met baby- en peuterspullen in Hulst The Queen of Oklahoma in Porgyen Bess MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Jubileumshow MusicAnto maandag 30 januari 2017 Brede school kost half miljoen meer De realisatie van de nieuwe brede school aan de Badhuis weg in Sint Jansteen zal een stuk duurder uitpakken. Het col lege van B en W van Hulst vraagt de gemeenteraad een half mil joen meer bij te dragen. Bob Maes Sint Jansteen - Wethouder Van Driessche Bob Maes Terneuzen Miriam Hemelsoet is blij met het nieuwe pand. foto peter nicolai - Miriam Hemelsoet, coördinator HULST Hulst voor Elkaar verzorgt woensdag een mama-markt met baby- en peu terspullen. Het ini tiatief maakt onder deel uit van het Happy-People-pro- ject. Nancy Roe- lands (GGD) is aan wezig voor het be antwoorden van vragen over opvoe dingsondersteuning en het uitgeven van informatiemateriaal over baby's en peu ters. De markt wordt gehouden in Het Kruispunt aan de Tabakstraat in Hulst, van 10.00 tot 11.30 uur. Zelf spul letjes verkopen kan. Aanmelden kan via everstraten@hulst- voorelkaar.nl. TERNEUZEN Carter Sampson en Dan Martin verzor gen vrijdag een op treden in Porgy Bess in Terneuzen, onder de noemer 'The Queen of Oklahoma'. Het op treden begint om 20.30 uur. Kaartjes kunnen worden be steld via de web site. AXEL - De Halle, 10.00 uur: Formulie renbrigade; 13.30 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljart; BRESKENS - Bar bowling Schone- veld, 20.00 uur: Bingo; CLINGE - Café Jo jo's, 20.00 uur: Bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljart; 19.30 uur: Line- dance; HOEK - De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jart; 13.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Linedance; HULST - De Blaa- uwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 9.00 uur: Biljart; 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Line dance; 20.00 uur: 't Lawait; KLOOSTERZANDE- WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; 11.30 uur: 't Frietpaleisken; 14.00 uur: Internet café, beauty salon; SAS VAN GENT - De Statie, 13.00 uur: Koersbal, bridge; 14.00 uur: Vrouwen- gym; SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: bingo; 13.15 uur: Seniorenweb Inter netcafé; TERNEUZEN - De Veste, 12.00 AXEL MusicAnto geeft zaterdag ter ere van haar 25-jarig bestaan een jubile umshow in De Halle in Kloosterzande. De show is vooral gevuld met prach tige countryliedjes. Ook enkele be kende ballads en eigentijdse songs passeren de revue. De voorstelling be gint om 19.30 uur. Kaarten in de voor verkoop kosten 10 euro. Deze zijn te bestellen via mckie- boom@zeeland- net.nl of 0114- 0682124. uur: Biljart; 13.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; De Triangel, 10.00 uur: Zitdans; De Ka meleon, 19.00 uur: Line dance; De Hoeve, 18.30 uur: Naaicursus; Ter Schorre, 14.00 uur: Cryptogrammen oplossen Steun punt Terneuzen; Scheldetheater, 19.30 uur: Kick-off Ride for the Roses; WESTDORPE - De Kirke, 13.00 uur: Solodans; 18.30 uur: Biljart; Café't Oude Raed- huijs, 13.30 uur: Kaarten 'Koeke tiene'; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.15 uur: Dans. DRUMSESSIE HULST Op het nummer One More Night van Maroon 5 trok de 10-jarige Wout de Letter (foto) op zijn drumstel zaterdag avond fel van leer. De zevende editie van Passion4Drums had in Reynaertland onder het motto 'Let us entertain you' geen beter affiche kunnen hebben. De zaal zat bomvol. Het podium was voor de leerlingen van de drumschool voor jong en oud van Mario Willaert uit Heikant. Zij traden zowel indivi dueel, als in duo's en groepen voor het voetlicht. Waar nodig zorgde Mario voor de begeleiding, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81