Translink komt beloftes niet na' Eindelijk standbeeld voor Lady Diana II Él 7 Translink, eigendom van de ver voersbedrijven met de NS als groot aandeelhouder, weet al jaren dat er geld van de klanten achterblijft en erkent dat de methode van geld te rugvragen niet van deze tijd is, maar heeft de werkwijze deson danks niet aangepast. Het bedrijf zegt al jaren hetzelfde: er wordt naar gekeken. Ook dit jaar belooft het bedrijf een besluit te ne men over retourpinnen bij een op- laadautomaat of een optie om on line geld terug te vragen. De Consumentenbond begrijpt niet dat Translink er niets aan doet. „Het ov moet alle goodwill pakken die het krijgen kan", zegt Joyce Roodnat van de Consumenten bond. Ruim een jaar geleden voer den Consumentenbond en Rover actie tegen de prijs van de ov-chip- kaart (7,50 euro) en de beperkte gel digheid van vijf jaar. De kaart is duurder dan in andere landen en gaat korter mee. In Londen gaat de ov-kaart levenslang mee. 77.000 mensen tekenden het prostest, maar Translink deed er niets mee. De 5 miljoen euro op de verlopen ov-chipkaarten van de reizigers staat volgens Translink op een 'risi coloze bankrekening'. Wat ermee gaat gebeuren, is onbekend. „Als te rugbetalen niet kan, dan in elk ge val het geld steken in het proces van teruggave makkelijker maken," aldus woordvoerster Hilhorst van Translink. Ze waren beiden rond de 30 jaar, het nieuwe millennium was aangebroken en Candelaria en Herman Zapp dachten dat het een mooi plan was met hun oude auto een lange reis vanuit Buenos Aires naar Alaska te maken. Zeventien jaar later is het Argentijnse stel nog steeds niet gestopt met rijden. woner, een monteur heeft de wa gen een goede beurt gegeven. En zo hebben ze duizenden aardige mensen ontmoet. „Eu ropa is eenvoudiger te bereizen dan de andere continenten, je komt veel meer mensen tegen. Maar hier heb je weer andere problemen, zoals een parkeer plaats vinden", lacht Herman. Inmiddels worden ze overal met alle egards ontvangen. Ze zijn be roemd geworden dankzij hun We hebben in Rome de paus ontmoet en in Barcelona Messi reis. „In Rome hebben we de paus ontmoet, hier in Barcelona Messi." De overzeese tochten op een boot van continent naar con tinent kregen ze spontaan aange boden, aan onderdak heeft het hun nooit ontbroken. Hun volgende bestemming is Nederland. „Door die aflevering met Floortje hebben we uit Ne derland 300 aanbiedingen ge kregen om bij mensen te over nachten, dus dat gaan we zeker doen. En na de paus en Messi ook nog koningin Maxima be zoeken, hopen we." Daarna zal het bijna afgelopen zijn. Engeland nog, en dan de laatste oversteek terug naar Ar gentinië. „We hebben de hele wereld nu gezien. Maar het leven heeft nog zoveel meer te bieden dan thuis te blijven zitten, dat hebben we onderweg wel ont dekt." Lady Diana kwam om het leven bij een auto-ongeluk in de Almatun- nel in Parijs. „Het is twintig jaar ge leden sinds onze moeder om het leven kwam", zo lichten de prinsen William en Harry hun besluit toe in een verklaring. „De tijd is rijp om haar positieve invloed in Groot- Brittannië en de rest van de wereld te erkennen met een standbeeld. Onze moeder heeft zoveel levens geraakt. We hopen dat het beeld er toe bijdraagt dat bezoekers aan Kensington Palace terugdenken aan haar leven en erfgoed." Kensington Palace, waar Lady Diana woonde, vormt een pas sende locatie voor het eerbetoon. In de openbare tuinen van het paleis in Londen legden tienduizenden rouwende mensen bloemen. De on-Britse eruptie van emotie ging de wereld over. Het land verkeerde in shock over het verlies van de prinses aan wie zanger Elton John postuum het grijsgedraaide Candle in the Wind wijdde. Voor William en Harry, destijds i Het land verkeerde in shock over het overlijden van de prinses respectievelijk 15 en 12 jaar oud, bleef haar dood een uiterst gevoelig thema. De opdracht een standbeeld voor Lady Diana te laten maken, is dan ook duidelijk een persoonlijke beslissing. De prinsen bekostigen de vervaardiging zelf, met hulp van mensen uit eigen kring. Koningin Elizabeth ondersteunt het plan van haar kleinzoons. Het standbeeld, waarvoor de beeldhouwer in klein comité wordt gekozen, moet worden onthuld op 31 augustus. De Graham-Paige uit 1928 heeft meer dan 300.000 kilometer achter de rug, 75 landen gezien en heeft nu zes mensen aan boord: onderweg werden de vier kinderen Zapp geboren, in de Verenigde Staten, Alaska, Argen tinië en Australië. De kinderen, nu tussen de 7 en 17 jaar oud, zijn een van de rede nen dat de reis misschien binnen kort ten einde komt. De oudste is onderweg al even uitgestapt, is nu in Israël, waar de liefde hem heeft gehouden. Pampa, Tehue, Paloma en Wal laby volgen Argentijns onderwijs op afstand. Maar ze leren veel méér dan alleen uit boeken. „Ze spelen met kinderen uit de hele wereld, van de Amazone tot Afrika en China, ze eten van alles, ze leren andere gebrui ken. Wat voor beter onderwijs zouden ze kunnen krijgen?," Hier zijn andere problemen, zoals het vinden van een parkeerplaats zegt Herman Zapp tijdens een tussenstop in de Spaanse bad plaats Sitges. Floortje Dessing zocht hen voor haar serie Floor tje naar het einde van de wereld in 2014 op in Tanzania. Na Afrika begonnen ze aan het laatste continent, Europa. Vanuit Istanboel zijn ze naar de Noordkaap gereisd om met een grote lus naar het zuiden terug te keren. Ze verblijven sinds enige weken in Barcelona, hun auto staat in de tuin van een be- tuRorcv HOTELDEAL.NL I voor meer informatie I t088-0331506 3 dagen top beoordeeld 4*-hotel in Zeeland maandag 30 januari 2017 GO Er staat een tegoed van 5 mil joen euro op verlopen ov-chip- kaarten. Ton Voermans Rotterdam M Dansend bij de piramides, voor het Witte Huis en op de Afrikaanse savanne, de familie Zapp is overal geweest. De prinsen William en Harry laten een standbeeld maken van hun overleden moeder Lady Diana. Het stenen eerbetoon wordt onthuld op haar twintig ste sterfdag. Geert Langendorff Londen Prinses Diana was bij leven al een legende, foto epa Edwin Winkels Sitges \\yfl- famify driving around the "Won, Hoteldeal.nl/K01301 Grand Hotel Ter Duin 2 overnachtingen incl. ontbijt S Ontvangst met een welkomstdrankje Vrij gebruik zwembad, sauna stoombad Tip: bezoek Deltapark Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7