Arbeidsmigranten mogen niet te veel bij elkaar in de buurt wonen Arbeidsmigranten gedragen zien in Hulst, toch komt het college met beleid om overlast in de toekomst voor te zijn. Han Vermeulen beschrijft leven voorganger Laurus Boone breskens Pas heel vroeg op de zondagmorgen was hij daar, de bekende André Hazes-imitator Lesley Williams. Compleet met hoed, baardje, snor en zonnebril en in zijn repertoire alle bekende liedjes van zijn idool. Dat hij het af en toe moest afleggen tegen zijn luid meezingende publiek, 200 man sterk, mocht de pret niet drukken. Het bleef nog lang gezellig in café Centraal in Breskens. In de kernen en het buitengebied van de gemeente Hulst mogen bin nen een straal van 150 meter straks nog maximaal vier arbeidsmigran ten wonen. Dat is het plan van het dagelijks bestuur van Hulst. Op 7 februari buigen commissieleden zich er over. De roep om een duidelijk beleid rond de huisvesting van arbeidsmi granten was de laatste jaren luid in (politiek) Hulst. Aanleiding was de huisvesting van veertien migranten in een pand in de Cloosterstraat in Kloosterzande. Het kostte wethou der Jean-Paul Hageman moeite om dat door de gemeenteraad te lood sen. De raad ging uiteindelijk ak koord, op voorwaarde dat de wet houder met een beleid kwam. Uit bater Alain Borm zag uiteindelijk af van het pension. In juni 2015 nam het college in aanloop naar een eenduidig beleid een voorbereidingsbesluit. Nu ligt er een compleet plan. Als het wordt vastgesteld, geldt het in alle kernen en het buitengebied. In een be staande woning mogen maximaal vier arbeidsmigranten wonen. Bin nen een straal van 150 meter mag slechts één pand hun onderdak bie den. „Als een woningeigenaar vier man huisvest, mag de buurman dat niet doen", verduidelijkt Hageman. Voor seizoensarbeiders, die met name in de agrarische sector wer ken, komen nog andere regels. Die mogen alleen in het buitengebied wonen, voor maximaal vier maan den. Tenzij ze wonen op het terrein waar ze werken. Seizoensarbeiders mogen wonen in bestaande bebou wing of caravans. Een advies van de Agrarische Adviescommissie Zee land (AAZ) is noodzakelijk. Volgens Hageman is er in de ge meente weinig overlast van ar beidsmigranten en seizoensarbei ders. „Het zal voorkomen, maar ik heb het niet op mijn netvlies." Als een eigenaar vier man huisvest, mag de buurman dat niet doen Hulst hoopt met de regels bijvoor beeld geluidsoverlast voor omwo nenden en privacygebrek voor mi granten voor te zijn. Want er ko men steeds meer migranten in de gemeente wonen. „Ze werken in de haven van Antwerpen, bij Dow of Yara. Ook in Hulst werken er meer, met name in de bouw. Als de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneu- zen begint, komen er waarschijnlijk nog meer." De wethouder juicht dat toe. „Er is veel werkgelegenheid dus we zijn blij dat de migranten willen komen. Ik ken Poolse gezin nen die hier inmiddels permanent wonen, hun kinderen gaan hier naar school. Dat is geweldig." Alain Borm uit Kloosterzande ziet helemaal niets in het plan. Hij huisvest in twee woningen in de Cloosterstraat Polen. Als de ge meenteraad zijn fiat geeft, moet Borm een pand sluiten. Hij over weegt in dat geval het plan aan de rechter voor te leggen. It maandag 30 januari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 21 FOTO PETER NICOLAI Plan Hulst stuit op kritiek Bob Maes Hulst -Jean-Paul Hageman, wethouder Pagina 19: Reportage uit de Cloosterstraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79