Hoek werkt aan selectie voor volgend seizoen u Wereldgoal Tschiauke inspiratiebron Waarde MZC'11 laat in de slotseconde een punt uit handen glippen 13 duel met Sliedrecht (1-2) Kyle Doesburg gaat op snelheid langs verdediger Gino Chirill, die hem neerlegt en geel krijgt. Twin tig minuten voor tijd kreeg Chirill zijn tweede gele kaart en dus rood, gino van outheusden/orange pictures Tijdens de eerste gesprekken met spelers is duidelijk gemaakt dat de bezem door de selectie wordt ge haald. Hoek is nu niet meer dan een middenmoter, nadat de ploeg vorig jaar ook al een dramatisch seizoen draaide. Pas drie duels voor het einde werd lijfsbehoud toen veiliggesteld. Voor dit sei zoen was Hoek zoals altijd ambiti eus en had grote plannen. De be nauwde zege op Sliedrecht kwam zaterdag op het juiste moment, na drie competitienederlagen op rij. De technische commissie voer de vorige week al de eerste ge sprekken met spelers van de huidi ge selectie. Het contract van Bir- We gaan iedereen op tijd vertellen wat zijn toekomstperspectief is bij Hoek gen Martens loopt tot medio 2018, waardoor de middenvelder ko mend seizoen sowieso bij Hoek speelt. De club wil doelman Jordi de Jonghe graag behouden. De Bel gische clubs Deinze en Sint-Ni- klaas zouden interesse hebben in de keeper, maar die vertelde zater- We spelen goed maar moeten hier wel met 1-6 winnen. Dan is 1-2 te weinig. een strafschop tegen na een over treding van Reguillo Vandepitte, maar was na rust weer heer en meester. De laatste twintig minu ten speelde de ploeg tegen tien man, na de tweede gele kaart voor Gino Chirill. De rechtsback had zijn handen vol aan Doesburg en trok twee keer aan de noodrem. Met hart en ziel Met een man meer - en Leonar do Faioli en Sascha Beshliaha voor Clinckemaillie en De Groote - pakte Hoek alsnog de drie punten. Dat Doesburg scoorde was geen toeval. Tant: „Ik heb mijn spelers gevraagd vandaag met hart en ziel te spelen. Dat hebben ze gedaan. Kyle is daar een goed voorbeeld van. Hij blijft werken en is altijd dreigend. Daarom heb ik hem ook laten staan." Doesburg: „We moeten soms wat slim mer zijn, daar ontbreekt het aan. We spelen goed, maar moe ten hier met 1-6 winnen. Dan is 1-2 te weinig." Tant sloot zich bij die woorden aan. „Drie pun ten pakken was vandaag nood zaak." De trainer doelde daarmee op de dikke nederlaag van een week eerder bij Ajax (6-1), dat wel liet zien hoe je het klassen verschil in doelpunten uit moet drukken. dag nog niets te hebben gehoord. De Jonghe verwacht er wel uit te komen met Hoek, voor Thomas van Renterghem geldt hetzelfde. Rechtsback Fabian Wilson voer de ook een eerste gesprek. De club wil hem graag langer vastleggen en gaat binnenkort opnieuw rond de tafel met Wilson. De komende tijd moet ook dui delijk worden wat de club met veel andere spelers van plan is. Hoek lijkt spelers als Reguillo Van depitte, Alexander Embrechts en Josimar Pattinama sowieso te wil len behouden. Maar er moeten ook nieuwe gezichten bij komen. „We gaan iedereen op tijd vertel len wat zijn toekomstperspectief is", zei Jannes Tant. „Dat is wel zo netjes. Ondertussen heeft dit sei zoen uiteraard nog prioriteit. We zitten nog in de beker en willen zo hoog mogelijk eindigen." Kyle Doesburg weet nog niet wat hij voor volgend seizoen wil. „Dit is mijn vijfde seizoen, ik moet alles eens op een rijtje zet ten. Ik wil wel snel een gesprek. Dan weet ik wat de club en de trai ner willen." Hij kreeg vorige week de vraag of hij op stage wilde bij een Indonesische club. „Dat wilde ik wel", zei Doesburg zaterdag. „Alleen heb ik daarna niets meer gehoord van die zaakwaarnemer. Ik reken er niet meer op." In de vierde klasse B werd er zaterdag maar op twee velden ge speeld. Waarde won met 2-1 van OFB en WIK'57 versloeg met de zelfde cijfers Cadzand. WIK'57 steeg naar plek drie en Waarde is koploper van het rechterrijtje. Waarde-OFB 2-1: In een gelijk opgaande wedstrijd kreeg de thuisploeg voor de rust kansen, maar Rick Hokke schoot de ploeg uit Ooltgensplaat op voor sprong. Na de pauze lukte het Waarde wel om doelpunten te maken. Eerst maakte Jody Tschiauke met een mooie om haal de gelijkmaker. Niet veel la ter schoot Jazec Mielzynski de bal kiezelhard net onder de lat raak. WIK'57-Cadzand 2-1: Cadzand werd niet echt gevaarlijk, maar WIK'57 had problemen met het maken van doelpunten. De Zeeuws-Vlamingen kwamen zelfs op voorsprong, Maxim Wil le strafte een grote blunder bij de thuisploeg af. WIK'57 speelde daarna vol op de aanval en dit re sulteerde in de gelijkmaker van Bart Boot. Een kwartier voor tijd bezorgde Camiel Kleppe zijn ploeg alsnog de drie punten. MZC'11, hekkensluiter in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal, kwam goed voor de dag tegen subtopper Oranje Wit. De bezoe kers uit Dordrecht waren aan de bal misschien de betere ploeg, maar de grootste kansen waren voor de Zierikzeeënaren. Zo trof Ramon Janson de binnenkant van de paal. „Zo'n bal valt dan net niet binnen en dan zit het niet mee", blikte MZC'11-trainer Alexander van Keulen terug. Op het moment van de poging van Janson stond het al 1-1. Na een klein kwartier bracht Sanzio Die- terich Oranje Wit aan de leiding. Vijf minuten later zorgde Ingmar Quist voor de gelijkmaker namens de thuisploeg. En daarmee leek hij zijn ploeg naar een punt te schieten, want tot de 94ste mi nuut bleef die 1-1-stand op het sco rebord staan. Maar toen ging het alsnog mis. „na - vond ik - slordig uitverdedi gen, kon Oranje Wit de bal nog één keer inbrengen", analyseerde Van Keulen. „Die viel de vijf me ter in en belandde via een hoofd of een voet, dat kon ik niet eens zien, in de verre hoek." En dus liet MZC'11 het derde punt van het seizoen uit handen glippen. „Maar ik kan de jongens niet verwijten", aldus de trainer. „We speelden op de top van onze kunnen en hielden dat lang vol. 95 minuten bleek alleen net iets té lang." maandag 30 januari 2017 Ür\cV. jAiaT^ï» ...'"J:' A van Doesburg Voor het duel met Sliedrecht haalde Jannes Tant zaterdag drie spelers uit de basiself die een week eerder met 6-1 van Ajax verloor. Giovanni Siereveld, Armand Doka en Nathan Lagrou moesten plaatsmaken en bleven 90 minuten op de bank. Van Sie reveld is al duidelijk dat hij na dit seizoen vertrekt bij Hoek, voor Doka en Lagrou zou zomaar het zelfde kunnen gelden. Barry van der Hooft Sliedrecht —Jannes Tant, trainer Hoek Kyle Doesburg A Birgen Martens heeft een con tract tot 2018. Robin Hamelink Vlissingen Na elf nederlagen sloot zater dag-eersteklasser MZC'11 de eerste seizoenshelft af met twee remises op rij. Zaterdag, tij dens de hervatting van de com petitie, leek de ploeg uit Zierik- zee die reeks een vervolg te ge ven tegen Oranje Wit. Maar in de slotseconde ging het alsnog mis: 1-2. Daniel Vervelde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73