NYNKE DE JONG Nederland is Europees koploper goede zorg Let op! Nog 2 dagen geldig m-xz corendon 6 Column Donald Trump onderte kende vrijdag een decreet dat vluchtelingen en men sen uit zeven islamitische landen de toegang tot Amerika ontzegde. Het resulteerde in een grote chaos: protesten op vliegvelden, mensen met een geldig visum die werden vastgezet. Een federale rechter in New York oordeelde dat het terug sturen van deze ongewenste vreemdelingen onrechtmatig is. Maar dat wist Trump van tevoren natuur lijk ook wel. ,A kun je gewoon een geldige Ameri kaanse verblijfsvergunning heb ben, maar als je oorspronkelijk uit Iran of Irak komt, word je alsnog op het vliegveld vastgehouden en gecontroleerd. „Het beschermt de Amerikanen tegen terroristen", riep Trump. Onder die mogelijke terroristen: een 5-jarig jongetje uit Iran met een geldig visum dat urenlang werd vastgezet voordat hij zijn moeder weer in de armen kon vlie gen en een Iraanse oma van 77 die - met de juiste papieren op zak - op weg was naar Dallas om einde lijk haar familie weer eens te zien. Al je papieren op orde, maar be handeld worden als een terrorist. Ik wilde woedend en machteloos mijn avondeten richting de televi sie smijten. Deze week bedacht scenario schrijver Willem Bosch een tegen actie op dat andere besluit van Trump: het dichtdraaien van de geldkraan voor organisaties die ook maar iets te maken hebben met veilige abortussen. Hij wilde het fonds dat minister van Ont wikkelingssamenwerking Lili- anne Ploumen heeft opgezet om deze ngo's te steunen een kontje geven, en zorgen dat burgers ook een paar euro konden bijdragen. was, werd met een beetje hulp een website en een rekeningnum mer waar nu al bijna 40.000 euro op is gestort door burgers die in zien dat veilige abortussen, we reldwijde seksuele voorlichting en wereldwijde toegang tot anticon ceptie heel erg belangrijk zijn. Thssen alle woede die ik voelde bij Trump zijn beslissingen, voelde ik ook een heel klein beetje hoop, omdat mensen zoals Wil lem laten zien dat we niet totaal machteloos zijn. Alles wat je nodig hebt is hart voor de zaak, en het doorzettingsvermogen om niet al leen je avondeten richting de tele visie te gooien, maar daarna daad werkelijk iets te doen. Ik wilde woedend mijn avondeten richting de televisie smijten Ons land behaalt gemiddeld een 9,3 en is daarmee koploper. De on derzoekers roemen de rechten van patiënten, het goede resultaat van behandelingen, verstandig ge bruik van medicijnen en de enorme service in Nederland. Nog nooit scoorde een land zo hoog in de zogeheten Euro Health Consumer Index, die in bezit is van deze krant. Zwitserland zit met een 9 vlak achter ons, net als vorig jaar. Op gepaste afstand volgen Noorwegen, België, IJsland, Luxemburg, Duitsland en Fin land. Onderaan de lijst bungelt Roemenië. De algemene conclusie is dit jaar dat de Europese gezondheids zorg nog steeds op de weg om hoog is. Lagere kindersterfte en betere overlevingskansen bij hart en vaatziekten plus kanker zijn duidelijke verbeteringen die alle landen tonen. Nederland staat op de elfde plaats als de onderzoekers puur kijken naar de verhouding tussen prijs en kwaliteit: hoeveel geld wordt er in de zorg gepompt en welke kwaliteit wordt daarvoor geleverd? Wat dat betreft presteert Macedonië het beste. Afgelopen jaar werd in ons land per persoon bijna 5.000 euro aan zorg uitgege ven, ver boven het gemiddelde. België krijgt nog een pluim, omdat de toegang tot het zorgsys teem daar zeer goed is. Er worden veel behandelingen uitgevoerd, er wordt sneller gekozen voor een i Nog nooit scoorde een land zo hoog in de Euro Health Consumer Index operatie dan in andere landen en de wachttijden zijn uitermate kort. Andere EU-landen zouden effi ciënter kunnen werken en patiën ten een lol doen als ze een voor beeld nemen aan onze zuiderbu ren, klinkt het. Half november bleek uit onder zoek van The Commonwealth Fund, een Amerikaanse denktank op het gebied van zorg, ook dat de Nederlandse zorg het vergeleken met tien andere hoogontwikkelde westerse landen meer dan prima doet. 8 DAGEN NUVANAF 2 VOLW.2 KIND lalyssos LaBranda Blue Bay Beach AU Inclusive Direct aan zee en op 2 km van 3 zwembaden en 3 kinderbaden lalyssos 6 buffetrestaurants Een heerlijk Wellness Center Gratis wifi Miniclub voor kinderen Volledig gerenoveerd corendon.nl ©023 75106 06 1® maandag 30 januari 2017 GO @nynke Actie Het is een sig naal. Een waar schuwing. Ver- eeldheid zaaien, angst voeden. Onder tussen Wat gewoon een idee op Twitter Het Nederlandse zorgsysteem functioneert het beste van Eu ropa, blijkt uit een jaarlijkse index die vandaag verschijnt. Edwin van der Aa Den Haag €50 winterkoning De hoogste vroegboekkortingen Meivakantie nu vanaf ..€499 Mei nu vanaf€399 Juni nu vanaf€479 Juli nu vanaf€549 2 volw. 2 kind€2619 Aug. nu vanaf€549 2 volw. 2 kind€2619 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief winterkoning (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6