Borsele wil veelzijdige burgemeester li 18 Confucius rode draad in nieuwjaarstoespraak Woningen in monumentaal kantoorpand Als de openingsavond van het themajaar Goes-Azië maatgevend is voor de fes tiviteiten die nog moeten volgen, staat Goes nog heel wat moois te wachten. Het themajaar werd zaterdag knallend ingeluid op het Bleek veld. Na een Chinese liondance werden rollen duizendklappers ontstoken. Enkele duizenden toe schouwers aanschouwden het spektakel. Velen van hen trokken vervolgens naar theater De Mythe. Daar voerden de traditionele Chi nese leeuwen omringd door tien tallen dansers nogmaals een show op. De bijeenkomst in De Mythe was een driedubbel feest. Behalve de viering van het Chinees nieuw jaar en de aftrap van het Aziëjaar, hield de gemeente ook haar nieuwjaarsreceptie. Burgemeester René Verhulst had toepasselijk de Niet wij, maar het volk, de mensen zijn de elite waar wij voor moeten werken wijsheden van de Chinese filosoof Confucius als rode draad voor zijn toespraak gekozen. En ook al leefde de wijsgeer 2.500 jaar geleden, zijn uitspraken bleken nog steeds actuele waarde te hebben. Zo legde Verhulst een link met de bezuinigingsoperatie in Goes. „We proberen het verant woord en netjes te doen, maar dat zal niet altijd lukken. Maar ook hierbij geldt de wijsheid van Con fucius: Onze grootste overwin ning is niet dat we nooit falen, maar dat we telkens als we strui kelen weer opstaan." Verder zei hij het als taak te zien het cynisme en wantrouwen je gens het openbaar bestuur, dat te genwoordig meer dan eens wordt weggezet als 'de elite' weg te ne men. „Niet wij, maar het volk, de mensen zijn de elite waar wij voor moeten werken." Na de nieuwjaarstoespraak volgde een voorproefje van de ac tiviteiten die dit jaar in Goes plaats vinden. Zo werd een fragment van een film van Remi Openeer over Goesenaren die in Azië wonen vertoond. De film Goes goes Azië draait later dit jaar in de nieuwe filmzaal van 't Beest. Ook werd een tipje van de sluier opgelicht van het openluchtspektakel, dat van 23 tot 29 augustus met 200 spelers op zes plaatsen in en om de Hollandse Hoeve wordt opge voerd. Verder werd het publiek op muziek, ballet en circus getrak teerd, uiteraard allemaal in Aziati sche sferen. Kinderburgemeester Anouk Scholten sloot de avond met een ferme slag op de gong af. De nieuwe burgemeester van Bor sele moet de personificatie zijn van de gemeentelijke slogan: 'land van contrasten'. Dat bewijst de profielschets die donderdag wordt vastgesteld door de gemeente raad. Het document geldt als vaca turetekst van een opvolger voor Jaap Gelok, die per 1 mei afscheid neemt. De afgelopen weken heb ben diverse raadsleden het docu ment opgesteld. Ook de wethou ders mochten meedenken. Behalve dat de burgemeester af finiteit moet hebben met de di versiteit van de dorpen en mid denin de samenleving moet staan, zoekt de gemeente iemand die z'n mannetje staat naar de buitenwe reld. De burgemeester moet een ambassadeur en onderhandelaar zijn die het voortouw durft te ne men in vernieuwende, bestuur lijke en economische samenwer kingsverbanden. Die daadkracht verwacht de raad ook van de bur gemeester in crisissituaties. Hij of zij moet dan het boegbeeld van de gemeente zijn die kan omgaan met tegengestelde belangen, ad viezen en onrust. In dat verband worden kandidaten gewezen op het feit dat Borsele met de havens, kerncentrale en Westerschelde tot het tweede risicogebied van Ne derland hoort. Borsele zoekt een burgemeester die al ruime ervaring heeft in het (openbaar) bestuur, maar de ge meente hoeft niet per se het eind station van zijn of haar carrière te zijn. De raad stemt donderdag ook over de vertrouwenscommissie. Het voorstel is dat die wordt ge vormd door alle fractievoorzitters. GOES Het monumentale voorma lig belastingkantoor aan Ravelijn de Groene Jager in Goes wordt ver bouwd tot appartementengebouw. Dat heeft makelaar Faasse en Fer- mont bekend gemaakt. Hoe het plan er precies uitziet en wanneer de verbouwing begint, wil de nieuwe eigenaar volgens het make laarskantoor nog niet bekendma ken. Het statige pand is een Rijks monument en dateert uit 1913. Tot voor de oorlog zetelden ook regio nale afdelingen van de dienst der domeinen en het kadaster in het gebouw aan de vest. De belasting dienst verhuisde in 1993 naar de in middels verlaten kantoorkolos aan het Stationsplein. Het gebouw was daarna lang het domein van groene organisaties als de Zeeuwse Milieu federatie, Stichting Landschapsbe heer Zeeland, Zeeuwind en Na tuurmonumenten. IN DE REGIO iPad les Seniorweb Zuid-Beveland Lezing in museum MIJN DORP, MIJN STAD maandag 30 januari 2017 BE Knetterende start van Goes-Aziëjaar A Enkele duizenden mensen aanschouwden de Chinese liondance. foto johan van der f Joeri Wisse Goes - Burgemeester René Verhulst Joeri Wisse Heinkenszand KRUININGEN Stichting Senior web Zuid-Beveland begint op 13 fe bruari met nieuwe lessen 'werken op de iPad.' Seniorweb is een groep vrijwilligers met een vakbe kwame docent en hulpdocenten, die de senioren graag op weg willen hel penmet de compu ter en tablet. De nieuwe cursus 'Werken met de iPad' (4 lessen) duurt tot en met 6 maart. De lessen zijn van 9.30 uur tot 11.30 uur. De kosten inclusief boek en koffie/thee bedragen 55 euro. De lessen worden gegeven aan de Berghoekstraat in Kruiningen. Voor in lichtingen en aan meldingen, neem contact op met Jan Louwerse op telefoonnummer 06-22827625 of e-mail jan@louklu.nl. GOES Museumgids Cees van den Boven- kamp geeft op za terdag 4 februari een korte lezing in het Historisch Mu seum de Bevelan- den in Goes over de Zeeuwse watersnoden. Tussen 14.00 en 15.00 uur vindt het programma plaats. KRABBENDIJKE Brandweermannen Ard Vermare (I) en Jan-Kees Boone uit Krabbendijke mogen zich voortaan lid in de orde van Oranje-Nassau noemen. Burgemeester Piet Zoon van de gemeente Reimerswaal speldde het lintje za terdagavond op bij de heren die respectievelijk 32 en 25 jaar lang bij het korps actief zijn. De onderscheidingen werden uitgereikt tijdens de jaarlijkse korpsavond. Eind 2016 werd bij vier andere brandweerlieden van hetzelfde korps deze onderscheiding opgespeld, foto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Lenneke Strijd; SMWO gebouw, 's- Heer Elsdorpweg 12, 09.30-12.30 uur - Start training voor vrijwilligers die ge zinsmaatje willen worden; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend - Inloopmorgen voor koffie en thee; Hal Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aqua rellen door leerlin gen van Henk Bis schop; Erasmu- spark, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Zorg centrum Randhof, 's Heer Elsdorpweg 18,19.30 uur- Alzheimercafé HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur - Tablet café KAPELLE Bibliotheek, Vroon- landseweg 49A, 09.30-10.30 uur - Gratis interactieve workshop 'De Kleine Walvis' voor peuters KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en haken; Bibliotheek, 18.00-19.30 uur- Tabletcafé NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Ontstaan en Ver gaan' van Leen van Dixhoorn RILLAND Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur- Kaarten senioren WAARDE Meerwaarde, 09.00-10.00 uur- Allevo Lessen 'Be wegen voor 50+' YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66