NU BIJ QMUSIC 16 Boogaard (15) zegeviert in Z2 Amazone uit Zaamslag weet dat ze zich geen fout kan permitteren en sluit Zeeuws kampioenschap af met feilloze kür op muziek. Leonie Ton wint marathon BC Vlissingen geeft concurrent van katoen WEET JIJ AL WAT HET IS? LUISTER EN RAAD HET GELUID nTüsïc Het dressuurkampioenschap van de KNHS regio Zeeland in Nieuw en Sint Joosland was spannend en van hoog niveau. In de koningsklas se, het ZZ-Licht, mocht Marijke van Giesen zich laten kronen. De amazone uit Zaamslag reed met de ruin Hexagon's Furious een ijzersterk kampioenschap. Na de zege in de klassieke proef maak te ze met een fraaie kür op muziek het karwei professioneel af (70,18). „Hier ben ik erg blij mee, want dat had ik niet verwacht. We wa ren allemaal aan elkaar gewaagd. Je mocht geen foutje maken", blikte van Giesen terug. „Ik ben mijn moeder ook erg dankbaar. Zij heeft de kür gemaakt. En die is Furious op het lijf geschreven." Het zilver was voor Emily Wis- kerke (Kamperland) met de vos- ruin Aristocraat (68,44). In Z2 maakte Annemijn Boo gaard de verwachtingen waar. Het talent uit Oudelande danste in de kür op muziek in het zadel van de ritmisch door de arena van het hip pisch Sportcentrum de Kroo swin gende ruin Fullspeed TC met een groot aantal achten op het protocol overtuigend naar het goud (70,33). Boogaard: „Mijn klassieke proef was iets minder. De kür ging su per. Ik ben best een beetje trots. Ik ben pas vijftien, heb nog weinig er varing bij de paarden. Dus ik mag niet klagen." Jeske Bouwman uit Noordgouwe en de ruin Enterprice pakten ver rassend het zilver (67,28). Carola Kulik liep met de fijn schakelend ruin Mo Ca's Badoe in Zi naar goud (70,32). De amazone uit Oude-Tonge toonde zich tevre den over de Discovery-zoon. „Ik rijd Badoe nu een half jaar. Ik heb nog nooit een paard met zo'n werk willig karakter en sterke draf ge had. Dit is pas de vierde wedstrijd op dit niveau en het loopt voortref felijk. Ik denk dat dit een heel kwa liteitsvol Grand Prix-paard kan worden." Het zestienjarige talent Suzanne Kleijwegt uit Heinkenszand eiste met de schimmelruin Zento het zilver op (69,78). Maaike Zeeveld was een week ge leden op Masters of Dressage met de imposante Hummer de beste in L2. Zaterdag herhaalde de combina tie uit Driewegen dit huzarenstuk je. Zeeveld stuurde de met veel im puls door de baan dravende hengst met 70,17 procent naar de titel. „Hummer is een paard met een fijn karakter, dat uitblinkt in de draf en galop. Een paard met veel potentie", vertelde Zeeveld. Kim Alting (Veere) eiste met de merrie Harmonie N de reservetitel op (70,00). Angelique Verstrate liep met de in de draf en galop uitblinkende Estoril VD in M2 naar de titel (68,58). De Zwitserse Laura Rique van de VMF Stables uit Ellemeet en de hengst Grandeur eindigden als tweede (65,33). Emily Wiskerke stuurde in Mi de ruin Finnlanderin KS met de megascore van 72,67 procent naar de zege. De tweede stek was een prooi voor Margriet Simonse (Westkapelle) en de schimmel Dexter (69,75). Minderhoud buiten de prijzen Vrouwen DZK worden overlopen Zeeuwse jeugdtitel voor Van Dooren maandag 30 januari 2017 Koningsklasse voor Van Giesen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland ATLETIEK Leonie Ton uit Wissenkerke heeft zaterdag in Amsterdam op een parkoers van ongeveer 5 kilo meter rond de Bosbaan de Sri Chinmoy Marathon op haar naam geschreven. Haar tijd was 3.09.28 uur en dat was slechts een minuut boven haar persoon lijk record. Ze werd vierde over all. Tim van den Broeke van Dynami ca liet zaterdag de Scheldesport- cross schieten om zondag deel te nemen aan de Mastboscross in Breda. Die had een lengte van 7680 meter. De Vlissinger was op de achttiende plaats met 32.52 minuten de snelste Zeeuw. Middelburger Erwin Harmes fi nishte als twintigste in 33.13. Ma rijke de Visser, afkomstig uit Aag- tekerke, won bij de vrouwen de lange cross in 27.28 minuten. Bij een wedstrijd over 5 kilometer in Uithoorn werd Natalie Sinke uit Vlissingen eerste bij de masters 35 en elfde overall. Ze noteerde een tijd van 21.49. Ze staat nu ge deeld eerste in het Zorg en wel zijn circuit. DRESSUUR AMSTERDAM Bij zijn tweede optreden tijdens Jumping Amsterdam is Hans Peter Minderhoud zaterdag vijfde geworden. De voormalige Westkapellenaar, houder van de wereldbeker, scoorde met Glock's Flirt 79,610 procent in de Grand Prix Freestyle. Vrijdag eindigde hij nog als tweede in de Grand Prix. Thamar Zweistra uit Schore werd zaterdag zesde in de kür op muziek van de Intermédiaire I. fotoanp WATERPOLO De waterpolosters van De Zeeuw se Kust spelen een klasse te hoog. Ze kwamen er zaterdag in eigen huis niet aan te pas tegen Arethusa, de nummer drie op de ranglijst. Na de eerste periode was het nog wel 0-0, maar daarna werd de Vlissingse ploeg overlopen. Het team verloor met 1-13. Joyce Piek maakte in de slotfase de ere- treffer. SCHAKEN Bas van Dooren van schaakvere niging Landau is zaterdag Zeeuws kampioen bij de jeugd geworden. Hij liet Eliza de Jong, tegen wie hij remise speelde, en Joost van Eenennaam net achter zich. In de B-groep greep Xander Joosse de titel. De Souburgse schaker won het spannende ge vecht met Fardin Hematyar van Landau. BASKETBAL De basketbalsters van BC Vlis singen, die strijden tegen degra datie, boekten in de tweede divi sie een belangrijke zege. Het Limburgse Bumpers werd met 58-47 verslagen, waardoor BC Vlissingen nu zes punten heeft. Bumpers en Pendragon staan met vier punten op de degrada tieplaatsen. De wedstrijd tussen de concur renten was zeer nerveus. De ploeg uit Sittard ging het beste van start en kwam op 2-7. BC Vlissingen herstelde zich en sloot het eerste kwart af met een 15-11-voorsprong. In het ver volg van de wedstrijd hield de thuisploeg voortdurend een klei ne voordelige marge. Scores BC Vlissingen: Rachel Zorgvliet 13, Melanie Dolfing 13, Elisa Kuipers 11, Lisa Kuiper 8, Alicia Alonso 6, Charmey Koemans 5 en Anouk van Pelt 2. HET GELUID Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61