Publiek voelt zich even net zo sexy als Nielson 'Vet om hier te spelen' 18 GESLAAGD FEESTJE AEMSTIE ALIVEA Het was drie dagen keihard genieten van Aemstie Alive in Sportcentrum Westerschouwen. IN DE REGIO Evensong in de Jacobskerk over het zaad in de akker Cursussen masseren bij Marianne Kole Lezing over watersnoden in Historisch Museum MIJN DORP, MIJN STAD Ik wil laten zien hoe tof Neder landstalige muziek is. Wie houdt er van Nederlandstalig?" roept Nielson in de microfoon. Aan de handen in de lucht te zien is deze zaal daar wel voor te por ren. En wanneer de singersong- writer zijn bekende nummer Hoe inzet, heeft hij het publiek al snel mee. Menig bezoeker voelt zich blijkbaar net als Nielson sexy als hij danst, want tijdens het gelijk namige nummer gaan de heupen lekker los. Al zal het bier daar ook bij helpen. Na zijn optreden ver telt Nielson dat hij het goed naar zijn zin heeft gehad. „Ik heb heel lekker gespeeld. Ondanks het vroege tijdstip ging de zaal lekker mee. Staan Zeeuwen bekend als stug? Niks van gemerkt, ik speel wel vaker in Zeeland, maar het is altijd leuk." Er komen nog steeds mensen binnen, de hal is al goed gevuld. Net voor het weekend raakte de zaterdagavond van de twaalfde editie van Aemstie Alive volledig uitverkocht. Met daarnaast een ju bileumviering van Goud voor Oud, de drukbezochte Teenparty en volle bak bij Peter Pan de Musi cal, spreekt de organisatie tevre den over weer een geslaagd feestje. Voorzitter Hans Verduyn is blij. Al heeft hij net vijf pijnstillers in genomen tegen de pijn in zijn rug, alles loopt gesmeerd. „Met een nieuwe partij voor het licht en ge luid en vier bands op het podium met de nodige wissels tussendoor was het toch weer spannend. Het gaat gelukkig allemaal goed, dat is een verademing." Zoals wel bekend is de organisa tie in handen van een groot aantal vrijwilligers die bijna allemaal vanaf het eerste uur meedraaien. Jaap Boiten maakt sinds twee jaar deel uit van het bestuur en neemt diverse marketingtaken voor zijn rekening. Lastig om ertussen te komen vond hij het niet. „Het is een heel leuke club. Ik vind de so ciale doelstelling van het evene ment mooi. Zoals ik dan vrijdag avond al die enthousiaste jeugd zie binnenkomen, geweldig." Grote publiekstrekker Waylon heeft inmiddels overwegend vrouwelijk publiek richting het podium weten te krijgen. Toch blijft de sfeer tijdens zijn optreden wat lauwtjes, veel van de covers die de band speelt kent dit publiek klaarblijkelijk niet. Pas bij het in zetten van Wicked Way wordt ie dereen wakker. Maar dan is het voor Waylon onderhand al weer gedaan. Met The Dirty Daddies die ver volgens de avond afsluiten gaat het dak er echt af. Met veel con fetti, vuur en CO2 komen er in rap tempo tientallen covers voorbij. In de zaal mopperen mensen onder tussen dat de drank achter de bar opraakt. Maar of dat erg is? Zo te zien hebben de meeste bezoekers genoeg gehad. maandag 30 januari 2017 VLISSINGEN De Sint Jacobskerk houdt op 5 februari haar eerstvolgende oecumenische evensong. De voorganger/li turg is ds Gerrit Ruitenburg uit Zou- telande. Jos Vogel zal weer de orgel begeleiding van koor- en gemeente zang voor zijn reke ning nemen, en de Evensingers hopen weer de liturgische muziek te verzor gen. Het thema van deze evensong is: 'het zaad in de akker!' De aanvangstijd is 17.00 uur, en de kerk is open vanaf 16.30 uur. Als altijd staan er weer inspi rerende gezangen op het programma. De toegang is gra tis. DREISCHOR Marianne Kole be gint vanaf maan dagavond 6 fe bruari weer met massagecursussen. Maandagavond 6, 13, 20 en 27 fe bruari zijn de data voor de avondcur sussen. Bijna tege lijkertijd start er ook een ochtendcursus. Data zijn: 7,14, 21 en 28 februari. De ochtendcursussen zijn van 9.00 tot 12.00 uur. De avon den van 19.00 tot 22.00 uur. De kos ten zijn 100 euro voor vier keer. De cursussen wor den gegeven aan de Ring 33 in Drei- schor. Meer informatie op hetzonnehuus.nl. GOES Museumgids Cees van den Boven- kamp geeft op za terdag 4 februari een korte lezing in het Historisch Mu seum de Bevelan- den in Goes over de Zeeuwse watersnoden. Tussen 14.00 en 15.00 uur vindt het programma plaats. KRABBENDIJKE Brandweermannen Ard Vermare (I) en Jan-Kees Boone uit Krabbendijke mogen zich voortaan lid in de orde van Oranje-Nassau noemen. Burgemeester Piet Zoon van de gemeente Reimerswaal speldde het lintje za terdagavond op bij de heren die respectievelijk 32 en 25 jaar lang bij het korps actief zijn. De onderscheidingen werden uitgereikt tijdens de jaarlijkse korpsavond. Eind 2016 werd bij vier andere brandweerlieden van hetzelfde korps deze onderscheiding opgespeld, foto johan van der heijden BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai-Chi DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo ZIERIKZEE FIZI, 20.00 uur: Hedi; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning Nielson weet op zaterdag de zaal te porren voor zijn Nederlandstalige muziek, fotosdirk jangjeltema Mariska Den Hartog-Versteeg Burgh-Haamstede Met The Dirty Daddies ging het dak eraf tijdens Aemstie Alive. Waylon mocht dan de grote pu bliekstrekker van de avond zijn, The Dirty Daddies maakten er pas echt een feestje van. De ze ven mannen zien er ruig uit met al hun tatoeages, maar zijn de sympathie zelve. Ooit begonnen in Jeugdsoos Big S in Haam stede als 'een leuk coverbandje', nu te zien op grote festivals in heel Nederland. Bassist Roger Steward: „We hadden nog nooit op Schouwen gespeeld, dit was de ontmaagding. Echt heel vet om voor het eerst op Aemstie te spelen!" ONDERSCHEIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51