fjJ TilHÉ 4 De Amerikaanse president Trump hoeft zich de woede van de halve wereld op de hals gehaald met zijn tijdelijk inreisverbod voor burgers uit zeven islamitische landen. INREISVERBOD OVERAL PROTEST zf r \j zj Het decreet houdt in dat inwoners uit Irak, Iran, Jemen, Libië, Somalië, Soe dan en Syrië de komende drie maan den de VS niet in mogen. Ook men sen afkomstig uit die landen in bezit van een geldige Amerikaanse ver blijfsvergunning (green card) komen het land alleen nog in als er geen be zwaren tegen hen zijn. Op talloze plaatsen in de wereld zijn demonstraties tegen de maatregel van Donald Trump, die is bedoeld om terroristen buiten te houden. Politiek leiders van westerse landen lopen te hoop tegen het besluit, dat in strijd is met internationale verdragen. De Ca nadese premier Justin Trudeau liet weten dat zijn land wél openstaat voor vluchtelingen. De belangrijkste Europese tegenstem is van de Duitse bondskanselier Merkel: „De strijd te gen terrorisme rechtvaardigt niet om mensen van een bepaalde herkomst op voorhand als verdacht te bestem pelen", liet zij via een woordvoerder weten. De Britse minister van Bui tenlandse Zaken Boris Johnson noemde het 'stigmatiserend' om op grond van nationaliteit mensen uit te sluiten. De eerste scheurtjes in het inreis verbod zijn er al. Mensen die al in de VS waren én een visum hadden, krij gen van de Amerikaanse federale rechter toch toegang tot de VS. „Het is geen inreisverbod voor mos lims", zei Trump gisteren. „En het werkt heel goed. Je ziet het overal." Op Twitter verdedigde hij zijn besluit: „Kijk wat er in Europa gebeurt, een complete bende." Hij gaf later zelfvoe ding aan degenen die zijn maatregel een moslimban noemen door te twit- teren: „Christenen in het Midden- Oosten zijn op grote schaal geëxecu teerd. We staan niet toe dat deze hor ror voortduurt." Gelijke munt De felste reacties kwamen uit de ge troffen landen. Iran overweegt de Amerikanen met gelijke munt terug te betalen en burgers van de VS het land uit te zetten. In Irak gaan stemmen op om alle aanwezige Amerikanen 'in de ban' te doen. Wie er is, moet eruit en de Amerikanen die erin willen, wordt de voet dwars gezet. Ook uit Jemen klonk een boze respons. Er worden niet alleen grote vraagte kens gezet bij maatregel, maar ook bij de landenkeuze van Trump. Want bij aanslagen op Amerikaans grondge bied van laatste twintig jaar was niet één terrorist betrokken uit de nu 'ge strafte' landen. Die kwamen uit Sa- oedi-Arabië en Egypte (11 september, 2001), Egypte (Los Angeles, 2002), Kir gizië (Boston, 2013), Afghanistan (Or lando, 2016) en Pakistan (San Berna- dino, 2015). Hierbij kwamen 3.000 mensen om het leven. Volgens waar nemers kan het nauwelijks toeval zijn dat reizigers uit Saoedi-Arabië, Egypte De strijd tegen terrorisme rechtvaardigt niet om mensen van een bepaalde herkomst als verdacht te bestempelen en Koeweit - waar de VS wél zaken mee doet - zijn uitgezonderd van het inreisverbod. Daniel Benjamin, voormalig advi seur terreurbestrijding van Buiten landse Zaken zegt dat Trump Ame rika juist onveiliger zal maken. „Deze maatregel is koren op de molen van IS dat altijd beweert dat de Verenigde Staten in oorlog zijn met de islam. Dit zal nog meer moslims aanmoedigen tot gewelddadige samenzwering." KLM Luchtvaartmaatschappij KLM weigert op dit moment passagiers uit de zeven moslimlanden op vluchten naar de VS. „Het heeft geen zin om ze mee te Inreisverbod Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! I SÉÉSul 5 dagen Sauerland All-Inclusive 5 dagen Van der Valk Landhotel Spornitz 5 dagen Zwarte Woud en Mainau 4/5 dagen Stedenreis Berlijn 5 dagen Dresden en omgeving maandag 30 januari 2017 Bob van Huët Ton Voermans Washington/Rotterdam —Angela Merkel Jemen Soedan Somalië Trump is tevreden: 'Het werkt heel goed' Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. rnuJ'Ü Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: ,UU 6 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringsködten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4